Durumu olmayanlar için kendi diyetim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nicksizadam tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nicksizadam

nicksizadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kendim hazırlayıp uyguladığım bir diyettir.Besin değerlerini,toplamlarını yazdım.Durumu olmayanlar arkadaşlar içindir.Yapacağınız ek masraf süt ve meyve suyudur diğerleri gündelik öğünlerdir.Profesyonel hocalarımızdan yorumlarını bekliyorum.

Sabah

5 yumurta ( 3 ü sadece beyazı 2 si tam ) (201 kcal,23 gr protein, 2.1 gr Karbonhidrat)
    200 ml meyve suyu ( 54 kcal, 0.34 gr protein, 13.1 gr karbonhidrat)
    100 gr Lor peyniri (113 kcal, 17.30 gr protein, 1.9 gr karbonhidrat)
    5 adet siyah zeytin
    5 Dilim ekmek ( 340 kcal, 10 gr protein, 75 gr karbonhidrat)
    1 Büyük bardak (330 ml) süt (148.5 kcal, 11.2 gr protein, 13.53 gr karbonhidrat)

Toplam: 856.5 kcal, 61.8 gr protein, 105.54 gr krabonhidrat)

Ara öğün

2 Dilim çikolatalı kek (66 gr) (284 kcal, 3.8 gr protein, 48.2 gr karbonhidrat)
    1 Büyük bardak (330 ml) süt (148.5 kcal, 11.2 gr protein, 13.53 gr karbonhidrat)

Toplam: 396.5 kcal, 16 gr protein, 61.73 gr karbonhidrat)

Öğlen

150 gr tavuk göğsü (148.5 kcal, 34.2 gr protein, 0 gr karbonhidrat) (Ayrıca güne göre ton balığı,et ile değişir)
    1 porsiyon pirinç pilavı (194 kcal, 3.2 gr protein, 33.4 gr karbonhidrat)

Topam: 736.5 kcal, 47.7 gr protein, 121.5 gr karbonhidrat)

Ara öğün

1 adet elma (104 kcal, 0.5 gr protein, 27.6 gr karbonhidrat)
    1 kase çikolatalı puding (147 kcal, 5.9 gr protein, 14.8 gr karbonhidrat)
    1 adet (40 gr) eti maximus (199.2 kcal, 3.3 gr protein, 22.68 gr karbonhidrat)

Toplam: 504 kcal, 10 gr protein, 78.1 gr karbonhidrat

Akşam

1 tabak bakalgil yemeği (tahmini: 216 kcal, 17.4 gr protein, 32.6 gr karbonhidrat)
    1 kase yoğurt (125 kcal, 6.6 gr protein, 5.6 gr karbonhidrat)

Toplam: 753 kcal, 34.3 gr protein, 126.3 gr karbonhidrat

Gece

1 adet (40 gr) eti maximus (199.2 kcal, 3.3 gr protein, 22.68 gr karbonhidrat)

Toplam: 347.7 kcal, 14.5 gr protein, 36.2 gr karbonhidrat

GENEL TOPLAM (GÜNLÜK)

3594 kcal, 184.3 gr protein, 529.3 gr karbonhidrat

Çalışma Günleri (şahsi )

Salı-Perşembe-cumartesi sopr öncesi ve sonra amino asit + creatine creapure.

2. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    Çok fazla şeker var nerdeyse her öğünde basit karbonhidrat var basit karbonhidrat antrenman sonrası almalısın bir öğünde 60 gr protein almak doğru değil bence aşırı yağ alıyorsun,program kiloya boya sindirime vucut yapısına göre yapılır.Çikolatalı kekler çikolatalar meyvesuları pudingler bunları kaldırmassan kas değilde yağlanmak için güzel program. Son olarak öğünlere brokoli lahana veya salata eklemelisin.

nicksizadam bunu beğendi.
  3. nicksizadam

nicksizadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Zayıf bir yapıya sahibim açıkçası kiloda almak istiyorum.Teşekkür ederim birşey sormak istiyorum; Kuru fasülyenin spor için yararı nedir onda da protein değerleri fazla.Aynı şekilde mercimekte de böyle.Bir yerde bunlar bitkisel proteindir ve hiç bir yararı yoktur spor için diye okumuştum?

4. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Hiç bir yararı yoktur demek yanlış fakat protein sayarken bitkisel proteinleri hesaba katmamak gerekiyor.Ben sahsen bitkisel protein alırım ama hesaba katmam yararınıda gördügüme inanıyorum .Hayvansal proteinlerin yanında bitkisel proteinlerde bolca vitamin lif ve mineral olduguda bi gercek .

5. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    vücut tarafından emilim yüzdelerinin hayvansal proteinler kadar yüksek olmaması dışında kalite sorunları da bulunan protein türüdür. hayvansal proteinlerle bitkisel proteinlerin kaliteleri birbirinden farklıdır. kalite söz konusu olduğunda bitkisel proteinler kesinlikle hayvansal proteinlerle karşılaştırılamaz.

zira boy uzamasma neden olan lisin, kas gelişimine neden olan metionin, sinir sistemi gelişiminden sorumlu olan valin, kan hücrelerinin çoğalmasından sorumlu olan histidin ve arjinin amino asitleri daha bol miktarda ve eksiksiz olarak hayvansal kökenli gıda maddelerinde yani et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, balık ve deniz ürünleri, kanatlı ve yumurta ürünleri ile av hayvanlan etlerinde bulunur. bitkisel kökenli proteinler kalitesizdir demek istemiyorum. bu tür bir ifade de tamamıyla yanlış olur. sadece vücudun güçlenmesi ve gelişimi için gerekli olan proteinlerin hayvansal kökenli gıda maddelerinde bitkisel kaynaklı olanlara kıyasla daha bol olduğunu belirtmeye çalışıyorum.Beslenme programında bitkisel proteinin hesabı yapılmaz lif minarel bakımından yüksek oldugu için ilaki 1 veya 2 öğünümüzde bitkisel proteinleri almalıyız diye düşünüyorum.

6. nicksizadam

nicksizadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım hocam teşekkür ederim.

7. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Beslenme programı belirtildiği gibi bolca şeker içeriyor, ondan öte konu "Durumu Olmayanlar" diye açılmış fakat meyve suları, kekler, maximuslar geziyor. Raf ürünleri her zaman pahalıdır, ordan alınan karbonhidratı bulgur ve pirinçten almak daha faydalı ve maliyeti düşük olacaktır.

8. nicksizadam

nicksizadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ek maliyet meyve suyu ve süt dedim.Ev yapımı kek ve 1-2 maxiumus fazla zarara sokmaz diye düşünüyorum :) Teşekkür ederim yorum için :)

9. spykoman1

spykoman1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bitkisel proteinleride hayvansallarla toplamışsın. Günlük protein ihtiyacı önce hayvansal proteinden hesap edilmeli

10. nicksizadam

nicksizadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki hocam burda hangisi bitkisel hangisi hayvansal?

11. spykoman1

spykoman1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Her çeşit et mahsülü hayvansaldır. Makarna pilav tarzı karbonhidratlı yiyecekler bitkisel , sütteki de casein proteinidir gece alınması daha iyidir. Peynir,yoğurt ve yumurtadada hayvansal protein vardır

Sayfayı Paylaş