dumbellsız evde nasıl daha iyi çalısırım!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hackedbyhacker tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hackedbyhacker

hackedbyhacker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaslar aranıza dün katıldım beslenme bolumunden baya faydalandım ve baya sey ogrendm fakat forumdakı tum calısma turlerı aletlerle spor salonuna gidemıyorm Su an için Dumbell de alamıyorm evde şinav ve mekik çekmekten baska birşey yapamıyorm acaba nasıl bir taktik uygulamalyım baslangıc içinde 30 sn lik aralarla 4x10 şinav çekiyorum yasım 16 boyum 183 kilom 57 :( beslenmemı baya iyileştirdm fakat sizce bu çalısma yeterlimı veya nasıl bı yol ızlemelıym

2. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Salona gitmen yada en azından dumbell alman gerek. Ama elimizdekilerle neler yapabiliriz bir bakalım.

1. Şınav çekmeye devam et. güzel kondisyon ve definasyon aracıdır kendisi. fekat şınavlarını biraz süsleyelim. Mesela normal şınavın yanı sıra ayaklarını bir sandalyaye yada sehpaya koyarak yani ayakların yukarıda kalacak şekilde şınav çekmeyi , yani ayaklarının yukarıya doğru açısını arttıracak şekilde şınav çekmeyi deneyerek göğsünün farklı yerlerini çalıştırabilirsin.

Mekiğe aynen devam. Çekebiliyorsan barfiks çek çekebileceğin bir yer varsa. Yoksa 10ytl'ye barfiks barları var duvara sıkışabilen almayı deneyebilirsin. Tutuş şekline göre pek çok yerini çalıştırabilirsin. Eğer yaratıcı olursan barbell curl bile yapabilirsin.

Örn : İki tane büyük suyu (hani oluyo ya damacananın küçüğü , bidon) doldurup viledanın iki ucuna takmak suretiyle yada tek başına kaldırarak kol ve öne kaldırarak omuz yapan yaratıcı arkadaşlarımız var hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

3. hackedbyhacker

hackedbyhacker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bılgılendırmen ıcın tesekkur ederım fakat bır merak ettıgm konu daha var baya zayıfımya beslenmemı cok iyi koruyorum fakat mesela gunluk 30 a sn lık aralarla 4x10 şinav ve mekik çekıyorum bunu arttırarak hergun devam etmelımıyım boyle kasmı yaparm yoksa iyicemı zayıflarım yanı dınlenme gunlerım olmalımı?

4. komutan

komutan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mekiğe aynen devam. Çekebiliyorsan barfiks çek çekebileceğin bir yer varsa. Yoksa 10ytl'ye barfiks barları var duvara sıkışabilen almayı deneyebilirsin. Tutuş şekline göre pek çok yerini çalıştırabilirsin. Eğer yaratıcı olursan barbell curl bile yapabilirsin.

bu barfiks barlarını nerelerden alabiliriz kardeş nerelerde bulunur?

5. hackedbyhacker

hackedbyhacker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spor Malzemeri satan dükkanlarda satılıyor internettede mevcut ah bide ailemi ikna edebilsem almama izin vermıyorlar derslerıne calısamassın yorulrusn die :(

Birde Arkadaslar Cok Merak Ettiğim Bir Nokta Var Ben Şimdi baslangıç olarak 30 ar sn lik mola ile 4x10 şinav Ve mekik cekerek gun gecctıkce yukselterek calısmaya dvm edıp beslenmeme cok dikkat ettıgım taktırde sadece şinav ve mekıkle (tabi arttırarak ve degısık sekıllerde) 4 ay sonra gozle gorulur bir değişme olurmu yoksa dahadamı sure lazım ????

Son düzenleme: 1 Aralık 2008
  6. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Hackedbyhacker, çalışmalarını haftada 3 gün yap senin için idealdir. Aynı hareketleri yapmak zorunda olduğundan daha fazla yapman uygun olmaz. Ayrıca zaman içinde tekrar sayılarını arttır. Hep 10 da kalmasın. Set sayıları 4 de kalabilir ve dinlenmeleri duruma göre 2 dakikaya kadar uzatasbilirsin.

7. hackedbyhacker

hackedbyhacker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İlgin İçin Tesekkurler Nika Bıkmadan Ve Gayretle Yapıcam Peki Dediğim Gibi 4 ayda Gözle Görulur Bi gelşme Olurmu Sadece Bu Hareketlerle??

8. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Birazda genetik tabi ama mutlaka olur ben basladigimda herkes biliyor 3 sinav cekmekte zorlaniyordum suan 15-13-10-10 cekiyorum yani ozellikle kanat mi diyorlar ne diyorlar o bolgeye omzumla boynumun o taraflari acayip gelisti Arka kol falan gayet sert belirgin gerci o 10 gun den sonra cikmistida neyse ...

Sen dumbell al kesin plastik alsan yeter ben plastik aldim sonra baktim plastikle olacak is degil bu ara dokum veya krom eklemeli dumbellari arastiriyorum 80ytl ye falan 20kg buldum alacagim allah'in izniyle :)

Plastikle olacak is degil dedigim su her bolgeye farkli calismak gerekiyor ve zaman gectikcede agirligi arttirmak istiyor vucut o yuzden plastik hem maliyetli hemde cok yer kapliyor ama bu demek degil ki bir 8 kg isini gormez gorur ..

Ama bildigim kadariyla 8kg dan baslamani onermem gucun yetse bile bu baglarmi ne var iste onlari koparta bilirsin o yuzden dikkatli ol 5 kg la basla ..

Bunuda alamam diyorsan dedikleri gibi 5er kglik su siseleri var sapli falan doldur kumu ama belki agir olur kum su doldur ortasina sopa tak viledayi tak su temizleme sopasi iyice sabitle sonra calis iste ..

Bu tur garip hareketler bence bir cok lux spor aletinden cok daha iyi calistiriyor.Belkide Rocky i cok seyrettigimden boyle diyorumdur bilmiyorum her zaman boyle İlkel seylerle yapilan calismalara ilgi duymusumdur :D

Haydi kolay gelsin sana yaratici olursan evdeki kanepeden tut okula gittigin cantaya kadar caliscak alet bulursun ..

Sinavi arttirmak icin sırt cantasına ne doldurabılıyorsan doldur sonra onunla sınav cek 1 hafta boyle cek sonra bi bırak onu ustunden duz sınavda ucuyor gibi oluyorsun :D

.....

9. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    komutan ;
    adres vermek istemiyorum aslında problem olabilir ama en ucuz gittigidiyorda buldum ben. ordan aldım ve çok memnunum. ararsan bulabilirsin orda.

hackedbyhacker : belli bir süre şınav çekmen kaslarını belli bir noktaya kadar getirecektir. Fakat , belli bir yerden sonra kasların vücut ağırlığına alışacağı için o ağırlık ona normal gelecek ve gelişmesi duracak , hacim kazanmayacak sadece tonu kazanacak ve sıkılaşacaktır. O yüzden kan mevsiminin söylediği gibi sırt çantana ağırlık doldurarak kaslarını şaşırtıp gelişmeni devam ettirebilirsin.

Ayrıca sana önerebileceğim başka bir şınav tekniği şudur :

İki sandalyeyi aralarında vücut genişliğin kadar açıklık olacak şekilde koy ve ellerini sandalyelere koyarak vücudunu o aradaki boşluğa bırakarak şınav çek ama vücudunu o boşluğa iyice bırak. bunuda sırtına zamanla ağırlık takarak yapabilirsin.

komutan bunu beğendi.
  10. hackedbyhacker

hackedbyhacker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaslar ilgileriniz için çok tesekkur ederım ben kendıme soyle bır calısma programı hazırladım daha dogrusu gunleri ayarladım

pazartesi=>çalısma salı=>dinlenmde çarşamba-perşembe=>çalısma Cuma=>Dinlenme Cumartesi-Pazar=>Çalısma yanı bu sekılde haftanın 5 gunu calısıp 2 gunu dınlenıcem ılk mesajımdada belırttgım gıbı yasım 16 boyum 183 kılom 57 2gundur beslenmeme baya dıkkat edıyorum 4-5 ogun yemek yıyorum ve proteinli gıdalar tercih ediyorum ve gunde 1lt sut içiyorum bu sartlarda bu calısma bana fazlamı yoruluma acısından onemlı degıl gayret edıoyrum bıkmıyorum fakat kas yapıyım derken iyice kaybetme gibi bir durumdan korkuyorum!!

11. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Korkma bir şey olmaz : )
    Dinlenme günü de yapmasan pek birşey değişeceğini sanmıyorum.

12. hackedbyhacker

hackedbyhacker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tmm ozaman bir zararı olmazsa dinlenme günü yapmam full time çalısırım hiç bıkmadan cunku bu gorunumden bıktım artık cok zayıfım :(

13. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    selam;valla burda tecrübeli arkdaşlar hatta hocalar sana daha iyi bilgi verecektir sanırım ama şınav mekikseni fazla istediğine ulaştıracağını sanmıyorum yani evet kaslarını çalıştırsın belki,şeklede girer ama büyümez ,büyümesi için daha çok kendine göre ağır çalışmalra ihtiyacın var arkdaşların dediği gibi içi kum dolu şişelerden tut evdeki tüpe kadar koltuğa kadar herşey olur baksat 5-6 keree max yapaileceğin ağırlıklarla düzenli çalışmak ve bolbol yemek yemen tabi bilinçli bi şeklde forumda zaten mevcut başlıklar var bolbol araştırısan yararlı bilgiler edineceğini düşünüyorum,kolay gelsin

14. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Forumu biraz daha okusan daha iyi olur...

15. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    dinlenmeden calısılmaz sonuc alamassın,pazartesi - carsamba - cuma - cumartesi calısma
    salı - perşembe - pazar dinlenme böyle bir programda yapabilirsin yada sana kalmıs

16. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0

O mesajda muhtemelen kastedilen şey çokta yanlış değil kan mevsimi. şınav-mekik programı her gün uygulanabilir sonuçta. bunlar çok ağır çalışmalar değil. ama şimdilik dinlenerek uygulanmasında fayda var. Çünkü tahmin ediyorum 10 tekrar filan çıkartıyorsunuz şınavda. Buda şu an vücut ağırlığınız kaslarınıza şok uyguluyor anlamına geliyor. Yavaş yavaş vücut ağırlığınız bu kiloya alışacaktır. 20 tekrarlar söz konusu olacaktır. Bu noktadan sonra hacimlenme söz konusu olmaz. Sadece definasyon söz konusu olur. Bu sıradada overtrain olacağını pek sanmıyorum açıkçası.

17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Sinav sonucta bu bunun agirligini arttirmassin fakat seti arttirirsin, bicimini arttirirsin, hatta yanlis soyledim agirliginida arttirirsin ..
    Sinav gercekten mukkemmel bir bulus diyeyim artik :)

Cok samimi ve kendi duygularima gore soyluyorum sinav,mekik, barfiks gibi hareket yok.Yani bu 3 yle bacak haric her yeri gelistirebilirsin..

Yani bir insan yaptigi hareketin neresine etki ettigini anlar sinavda pazu cok gelismiyor ancak gogusler karin sirt omuz arka kol falan gercekten zorlaniyor.

Bende zaten sinav icin kastetmemistim her gun calisma dedigimi .Bende hergun sinav cekiyorum ama 1 gun arayla dumbell calisiyorum ama sabah ogle aksam gece sinav cekiyorum..

Sinavi zaten ben hacimlenme olarak gormuyorum sinavi sekillendirme duzene koyma ve daha iyi agirliklara hazirlama olarak goruyorum.

Sayfayı Paylaş