Dumbell side bend ve enseye press ve birkaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rabiosa tarafından 28 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Rabiosa

Rabiosa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak aradım ancak bulamadım.
    1) Dumbell side bend hareketi beli kalınlaştırır mı?
    2) Bulunduğum sehir kücük, spor salonu yok. Enseye press hareketini dumbell ile yapmam mümkün mü?
    3) Genç VG ciyim(yaşım 15), Flexor hocamızın tavsiyeleriyle kendime çok yüklenmemeye karar verdim. Haftada 3 gün çalışacağım. Bu günlerde sürekli protein ağırlıklı yiyeceğim içim(supplement kullanmayacağım) besin desteği olarak Solgar Vm 2000 almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar tavsiyeler verebilir mi, yaşım uygun mu?
    4) Göğüs kasları için bench press(dumbell ile) ve butterfly(dumbell ile) hareketleri yeterli midir?
    5) Bıldırcın yumurtasında tavuk yumurtasına göre 9 kat fazla protein içeriyormuş, 1 tavuk yumurtasında 6 gr protein varsa bıldırcın yumurtasında 9x6=54 gr protein mi var? (Kaynak: http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=263896 )
    Teşekkür ederim.

Son düzenleme: 28 Eylül 2011
  2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    1)belki. çok da yüklemeye müsait bir hareket değil. ciddi artış sağlayamaz.
    2)dambıl press yaparsın tabii. enseye doğru olmasına takılma. doğal, rahat bir hareket alanıyla çalış...
    3)iyi bir ürün. prospektüsünde yaşın için önerilen dozda alabilirsin. belirtilmemişse 1 tablet kafi. yine de belirtiyim, ben gerekli görmüyorum. bu arada sadece çalıştığın günler değil, hergün protein ağırlıklı beslenmelisin.
    4)başlangıç için evet. ilk 1-3 ay.
    5)bu tip oranlar ağırlıkca verilir. yani 100 gram tavuk yumurtusıyla 100gr bıldırcın yumurtası kıyaslanır. 1 yumurtayla 1 bıldırcın yumurtası kıyaslanmaz. bu arada rakamsal oranın doğruluğu hakkında bilgim yok ama boş yere masraf çıkarma kendine. tavuk yumurtası iyidir.

Rabiosa bunu beğendi.
  3. Rabiosa

Rabiosa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bana kaç kiloluk dumbell önerirsiniz? Babamın 3 senedir kullandığı 8 kg lik dumbelller var onlara alıştım ama sürekli kaldıramıyorum, fazla geliyor(Mesela latarel hareketini 10 kez bile yapamam). 5 kg almayı düşünüyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:29 ----------

Bir de gelişim çağında boyumun kısa kalmaması için ağırlık kaldırmamam gerekiyormuş, dumbell side bend, bench press, mekik vs. hareketler bunlar arasında sayılır mı? Sayılırsa ne kadar etkiler? (Haftada 1 gün, belki mekik benzeri hareketler 2 gün)

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    1 ) dumbell side bend hareketi adonis kası ve onun üstündeki kaslar içindir , evet biraz kalınlaştırır ama bu yağ ile kalınlaşma gibi değildir çok estetik , anca profosyönel body cilerde çok fazladır orda kas , sende zaten o kadar olmaz

2)enseye press hareketi dumbella mümkün değil ama dumbell press yapabilirsin ve dikkat et omuz hareketlerine , fazla ağır girme ve hareketi doğru yaptığına emin ol yoksa sakatlık riski artar

3)şu aşamada extra besin almanı önermem

4)göğüs için extra ağırlıkla şınav çekme imkanın var
    chest dips hareketini mutlaka yapmalısın
    ,ve pullover sız bir göğüs idmanı olmaz

5) evet doğrudur yani yani iki yumurtayı aynı ağırlıkta düşün protein oranı kat kat daha fazla tavuk yumurtasına göre

Rabiosa bunu beğendi.
  5. Rabiosa

Rabiosa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki dumbell seçimi?

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    ayarlı dumbell al , o zaman istediğin gibi ağırlığı arttırıp azaltırsın ,
    omuz hareketlerinde kaldırabileceğin maksimum ağırlık değilde , daha rahat kaldırabileceğin bir ağırlıkla biraz fazla tekrar yapman gerek ama çok ta abartma
    göğüs hareketlerinde max ağırlık ve düşük tekrar

Rabiosa bunu beğendi.
  7. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    benim yaşım 17 boyum 168.bu hareket omurgaya yüklenip boy uzamama engel olur mu?aslında doktorun dediğine göre küçük bir ihtimal anca 3 cm daha uazarmışım ya o da ayrı bir mesele. :(

8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Boyunu etkilemeyecektir,dert etme.

Sayfayı Paylaş