dumbell press mi dumbell fly mı daha etkili ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve halikarnascem tarafından 25 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hoca yenı program yazarken bende kendı ustumde denedıgım ıcın su hareketler olsa dıye soyluyorum uygunsa yazıyoruz genelde goguste ben dambıll ıle ıyı verım alamadım dambıl ıle pres yaparken ama barla yaparken cok ıyı oluyordu dambıllar sureklı savrıuluyor dengede tutmak zor oluyor agır kıloları

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    İşte dumbell press' in etkiside orda ortaya çıkıyor "dengede tutmak zor" olması. Dumbell press' den tam etki almak istiyorsan fitness topları var büyük onların üstünde yapmalısın.

3. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bench dumbell press göğsünü etlendirmeye yarar. bench pressle aslında farklı görevleri vardır. ilk 2 ay falan yapmıştım ben onu diye hatırlıyorum. üst press için yapıyorum şimdi.

4. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Genelde Bench press in vuramadığı yerleri doldurmak için ve çizgiyi düzelmek için yapılıyor diye hatırlıyordum. İleri düzey takviyeli kişiler Barbell press' den sonra yapıyor dumbell press'i. Bizim düzeyimizdeki kişiler ve orta düzeydeki kişiler üst ve ya alt gögüs sorunu çekiyorsa press den önce yada sonra yapyolar.

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    pull over hareketine gogus programında ara sıra yer veriyorum. ama inanın net goguse vuran bir hareket değil. butun ust vucut nasipleniyor diyebilirim. alt gogusunuz için decline sehpada dumbell press yapabilirsiniz. dipsten dahi daha iyi vuruyor. cunku komple twemel bir hareket değil. tam bir izolasyon hareketi. alçak tutuş cable cross ta cok iyi iş gorur. bence pull over yerine bunlara yonelin daha net sonuçlar elde edeceğinize eminim.

iyi çalışmalar ...

6. halikarnascem

halikarnascem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pullower bende yapmıyorum dips yapıyorum en son sette dumbell preside yapıyorum zaten ikiside var şimdi extra olarak flyı eklemeyi düşünüyorum

7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Dips' ide ağırlıkla yapmanı öneririm. Mesela 6 ağırlıklı ve max ağırlıksız 1 set içinde filan.

8. halikarnascem

halikarnascem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    genç dips in ne olduğunu bilimiosun sanırım makinada olan birşey ağırlıkla yapma olanağı yok alaksız yani

9. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    dipsin makinada olduğunu yeni öğrendim valla :D o dediğn başka harekettir dips genelde barfix sehpasında veya daha genel olarak elleri arkada sehpaya ayaklarıda önde sehpaya uzatıp yere doğru inip kalkma. arka kola ve göğüs kafesinin belirginleşmesinde çok büyük etkileri olur. senin dediğin ne anlayamadım? :D

'Tuna bunu beğendi.
  10. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Bu hareketi dediğinizi zannetmiştim. Dips budur çünki;

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGRfonsiJXnC-J06QqDBL7Fg_QmtrTnuKqhV-uwufCdVtKr3WMKQ

Buda bench dips versiyorunu.
    http://img397.imageshack.us/img397/7514/arnolddipsxl7.gif

Birde ayaklar yerde olan var oda daha az vuruyor.
    http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQc-CXMbe_w97ZB9XDr6UJBgRL3UMQN4SYSKWoe-Ah5f3cy4-yJ

11. halikarnascem

halikarnascem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Genç o dediğin arka kolda dikkatli okursan ben göğüsten bahsediyorum göğüste dips hareketini bilmiyor olabilirsin . google dips yaz 4. satırdaki en sağdaki resme tıkla orda bilgilenebilirsin..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:25 ----------

aynen benim bahsettiğim ilk linkteki farkettiysen göğüs için yazdım ama o diğer attığın iki lint ayaklar yerde olan ve diğeri daha çok arka kol için yaptığında bunu anlarsın zaten

12. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    senin bahsettiğin farklı bi hareket değilki. göğüse binmesi için o gördüğün resimdeki gibi yapıyorsun barfix aletnde diyerek onu kastettim zaten. göğüs kafesinin derinleşmesi için yapılır ama arka koluda etkiler.

13. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Dips' de 1. likndeki gibi dik durulursa arka kola vuruor, öne doğru eğildiğimizde Raito' nunda dediğigi gibi arka kolda etkileniyor ama temel kas göğüs hareketde. Zaten göğüsde arka kol hep etkilenen guruptur. Arka kolu güçlü olanlar göğüsdede iyidir. Göğüs için yapılan dips'de de ağırlık yine bağlanabilir yani sorun olmaz.

Son düzenleme: 27 Nisan 2011
  14. halikarnascem

halikarnascem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen bildiğin gibi yapmaya dewam et ;)

15. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
  16. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Amacım kavga çıkarmak veya ukalalık değil. Basit bir öneriden uzadı konu. Eğer bu hareketi yapıyorsanız doğdur ama makinede yapıyorum dediğiniz için yanlış anlaşılma olabilir. Bu harekete ağırlık eklenebilir. Belinize bağladığınız halatın asılan tarafına ağırlık plakası geçirerek yapabilirsiniz.
    Tekrar olacak ama resimdeki arnold amca nın yaptığı gibi :)

Yanlış bilgi verip rezil olduysamda mazur görüp yanlışı düzletmek herkes için iyi olacaktır. 1,5 yıldır araştırmalarım sonucu bu kadar öğrenebildim. Daha yolun başındayız :)

Son düzenleme: 27 Nisan 2011
  17. halikarnascem

halikarnascem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ok tuna net ortamı sonuçta oluyor böyle anlaşmazlıklar umarım istediğin gibi bi vücut yaparsın kolay gelsin.

18. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    açma yapıver...açma daha etkili bir harekettir...konu göğüs kası olunca...)

19. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli Üyemiz;

Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

'Tuna bunu beğendi.
  20. halikarnascem

halikarnascem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ercan açma derken dumbell fly mı diosun

Sayfayı Paylaş