dumbell hakkında bir sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ghettogospel tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ghettogospel

Ghettogospel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Mrhabalar
    16 yaşındayım eylül ayında başladım fitness a 81.5 kiloydum 73.5 kiloya düştüm. 20 kg set dumbelle Evimde çalışıyorum .beslenme düzenim ve antrenman bilincim bu günkü gibi olsaydı gelişimim 2 katı olabilirdi ama neyse benim bir sorum var. Dumbelle antrenman programımı hazırlarken her hareketin nereye çalıştırdığına dikkat ederek tüm vücut antrenmanı hazırladım. bacaklara daha çok ağırlık verdim. onun dışında eksiğim yok ama kafama takıldı. mesela dumbelleri iki yana açarak yapılan hareket ( ismi aklıma gelmedi) yapasak arka omuz kaslarının gelişmemesi gibi bir sorun yaşarmıyım. yani orantısızlık olurmu :confused:

2. sthammer

sthammer Guest

omuz kasları 3 parçalı olduğundan çok yönlü çalıştırmak daha etkili sonuçlar verir. Lateral raise hareketinden bahsediyorsunuz, genelde yan omuz için daha etkili olsa da aynı hareketle ellerin tutuş şeklini değiştirerek açış yaptığınızda arka omuza da etki edebilirsiniz. Tutuş şekli için örnek; İkinci şekilde açış yapıldığında arka omuza etki eder ağırlıklı olarak

forumda sabit başlıklarda güzel tavsiyeler var, https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ri-omuz-ba-lar-p-t9119.html genelde press, çekiş ve açış kombineleri önerilir omuz için, ön yan ve arka omuz, zamanla deneyerek, tecrübe ederek en iyisini bulacağınıza eminim, ayrıca bacak çalışmasına ağırlık vermeniz de çok iyi, genelde çoğu kişi ihmal eder, önemli bir bölge, başarılar...

Sayfayı Paylaş