Dumbell Curls

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Core tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sizce dumble curls hareketini. Elime bir adet dumbell alıp 12 tekrar yapıp öteki ele geçtikten ve 12 tekrar yaptıktan sonra 30 saniye dinlenerek mi yapmalıyım ? Yoksa 2 elime de dumbell alıp sağ kolu yapıp, indirip, sonra sol kolu kaldırıp, indirip tekrar sağ kola geçerek mi yapmalıyım ? Hangisi daha verimli olur yoksa bir şey farketmez mi ? Şimdiden teşekkürler :D

2. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Ben hammer curl'ü iki elime dumbell alıp aynı anda indirip kaldırıyorum. Biraz dinlenip daha ağır dumbell ile aynı şekilde yaparak devam ediyorum. Concentration Dumbell Curl'ü sıra ile önce sağ, sonra sol, sonra yine sağ olarak ağırlık artırarak yaparım. Zaten tek kolu yaparken diğeri dinleniyor. Ama ne farkı var daha deneyimli biri cevap verebilir..

3. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    o tamamiyle sana bağlı ben evde calıştığımdaki örneyimi verim ikitane dumbalım vardı 10 kg lik onlarla calışıyordum zaman la 10 kg yetmedi 1 tanenesindeki ağırlığı söktüm 12 kg lik yaptım tek tek calışmaya başladım pek bir etkisi olmuyo imkan varsa 2 ey yoksada tek el

4. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Dediği barbell gibi aynı anda kaldırmak değil.. Bende takmalı dumbellar var sorun olmuyor yani. 10 kg çalışıyorum bende. O iki dumbell'ı alıp bir sağ kaldırıp, sonra bir sol kaldırmayı diyorum. Sonra gene sağ diye gidiyor işte. Aynı anda ikisini birden kaldırmayı demiyorum.

5. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    farkyapmıyo bence

6. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bir elin belinde veya omzunu tutarak yapabilirsin. Örneğin 4x8 mi yapıyosun, soldan başlayalım 8 yaptın sağa ver 8 yaptın tekrar beklemeden sol eline al 4 seti bitir. Zaten biri dinleniyo diyerini yaparken.

İyi çalışmalar.

7. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Ben şahsan emrah arkadaşım dediği şekilde yoruluyorum. Ama kendi yazdığım şekilde yorulmadan daha kısa sürede yapabiliyorum.

8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    ben her iki elime dambılları alıp birini indirirken diğerini kaldırıyorum özellikle yavaş yaptığımda inanılmaz bir gerilim elde ediyorum tavsiye ederim.

oklahoma bunu beğendi.
  9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    son yoruma katılıyorum. konsantre oldunmu cok cok guzel.

10. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    öyle şey olur mu hiç ? Ne zman nefes verip alcaksınız :D

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    çok basit sağ kolu kaldırırken nefes verip üst noktada tekrar nefes alıp sol kolu kaldırırken tekrar nefes vereceksin yani ciğeri herzaman kaldırışın tepe noktasında alacaksın,zaten kaldırışları yaparken bi yandanda diğer kolu indiriyorsun,ayrı ayrı hareketler değil aslında tam bir kombinasyon,dene bak olacak;)

Sayfayı Paylaş