Dumbell Butterfly yaparken yaşadığım sıkıntı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve nikbulamadım tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nikbulamadım

nikbulamadım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba.

5 aydır ağırlık çalışıyorum. bunu öncesinde de bir,bir buçukyıllık bir geçmişim var. hareketleri ve mantığı temel olarak biliyorum diyebilirim.

geçtiğimiz hafta dumbell buterfly yaparken sol omzumdan sesler geldiğini,kıtırdamalar olduğunu ve çok hafifçe ağrı hissettim.. (o an hareketi bıraktım).

bugün tekrar çalışırken yine aynı şey oldu. sanki bu sefer daha şiddetli gibiydi. özellikler dumbelı aşağı indirdiğimde arka omzundam tricespe doğru giden kısımda hareketler hissediyorum. bu hareketleri tıpkı yırtılma kopma gibi hisler veriyor,bilirsiniz. hareketi bıraktım. söz konusu bögede ağrı hissettim. bu durum akşama kadar sürdü. fakat ağrıyı sadece kolumu gerdiğimde hissediyorum. normal vaziyette herhangi bir ağrı veya sızı yok.

bu durumun sebebi nedir? sol kolum sağa göre daha güçsüz. acaba bununla mı ilgili? salondaki hoca bir ilaç ismi söyledi ama unuttum. 'v' harfi ile başlıyordu. neydi o ilaç bilen var m? veya başka bir tavsiyesi olan...

işin ilgincı bu sıkıntıyı başka hiçbir harekette yaşamıyorum. hiçbir omuz çaışmamda sıkıntı yaşamadım. göğüste de yaşamadım. sadece dumbel butterflyda çok rahatsız hissediyorum.

biraz uzattım kusura bakmayın. fikrini belirten herkese şimdiden teşekkürler.

2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar. Öncelikle Geçmiş Olsun. V Harfiyle İle İlgili Bildiğim Bir Tek Ventolin Var :D O Da Kas Gevşetici Kremdir. Bir Süre Dinlenmelisin Bence Omzunu Çok Zorlamamalısın. Umarım Kısa Sürede Atlatırsın. Bende De Dün Wide Grip Lat Pulldown Çalışırken Oldu Sol Omzumda Eklemde Bir Kütürdeme Ağrı Falan Ama Önceden Omzumu Sakatlamıştım, Bunu Bildiğim İçin Çalışmaya Devam Ettim :D

nikbulamadım bunu beğendi.
  3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ventolin astım ilacıdır. Voltaren ile karıştırdın sanırım :)

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu tip ağrılara "voltaren sr75" verilir :)

nikbulamadım ve Efrahim bunu beğendi.
  5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Dumbbell fly hareketinde çok fazla omuzlarına doğru götürme kollarını, göğüs hizasında yaparsan daha iyi olur.

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Evet Kesinlikle Voltaren İle Karıştırdım Teşekkürler Düzeltme İçin :D