Dumbell Bench Pressteki ilk vuruş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MertKorkmaz tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle Herkese Merhaba;
    Dumbell Bench press ile ilgili bir sorum olacak. Bu Harekete yatarken ilk vuruşu göğüslerimin altından kaldırmak beni öldürüyor diyebilirim. 26 kilo dumbell ile zar zor kaldırarak yapıyorum son set, hocalar verdiği zaman elime direk 30-32 ile yapabiliyorum. Benim soracağım soru şudur ki; Bu dumbelleri direk yatarken ellerimize almanın yolu nedir? Bazı spordaki elemanlar yaparken dikkatimi çekmişti direk bench presse yatarken dumbeller göğüslerinin üstünde ters duruyodu ve sonradan çeviriyorlardı, ben ilk kaldırışta çok fazla enerji harcıyorum. Bunun bir taktiği var mıdır? teşekkürler.

2. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    657
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Dumbell bench de ilk kaldırış malesef öyle.. 1 kez kaldırtıktan sonra gerisi geliyor zaten :D

Dumbelları eline nasıl alıyorsun bilmiyorum ama yerden alıp yapmıyorsundur umarım.. Dizlerine dik şekilde koy yatarken dizlerin yardımıyla iterek ellerine al.. İstediğin yükseklikte tutmuş olursun ve sakatlanma riskin olmaz

3. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şöyle yapıyorum dizlerimin üstünde düz duruyolar onları kollarımın yardımıyla alıyorum işte bench press pozisyonuna yatıyorum belimi boşa çıkarıyorum omuzları geri çekiyorum tabi o ara dumbeller bi 120 derece falan oluyolar yere doğru ilk kaldırış öldürüyor beni ondan sonrakinde 90 dereceye doğru indirdiğimden öyle ölmüyorum ama şu ilk kaldırışı çok rahat yapanlar var spor salonunda bi abi 80 kilo ile tek kaldırış yapmıştı almıştı ellerine tek sefer kaldırıp atmıştı yani ellerine çok rahat almıştı dumbelli dik pozisyona ama pek konuşmayı sevmediğinden söylemedi bir şey...

4. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    657
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Anladığım kadarıyla yeni başladın bu spora veya bir kaç ay olmuş.. Göğüs çalıştığın ağırlıktaki dumbelları örneğin 25.kg diyorsun , direk ellerinle alıp başlayabilmen için bilek ve ön kol kuvvetinin yerinde olması gerekir.. Bu da uzun süreli çalışmalar sonucu güçlendikçe yapabileceğin bir şey.

O yüzden bilekleri çok kuvvetli olmayan kişiler için bence Dumbell bench hareketleri biraz sakat.. Dumbelları alırken veya bırakırken bileklerinin burkulma ve zedelenme ihtimali çok yüksek.

Belli bir güce ulaşana kadar Bar ile bench press yapılması taraftarıyım.. 30kg dumbelları itebilirsiniz ama bileğinize alıp taşımak kolay olmaz.

Saygılar..

GencGrafiker ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  6. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    7 aydır düzenli gidiyorum spor salonuna son 2 aydır haftanın 5-6 günü yani yeni değilim bilek ve önkol oldukça kuvvetli özellikle ön kolum belkide en fazla kas oradadır 36cm ve oldukça sert kolda çok sert girebiliyorum. Bilek çok sert ve şişkin ama nasıl diyim yani hani bi kola göre o kadar kalın değil ama tam sert ve şişkin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:05 ----------

Evet demek istediğim buydu teşekkürler :)

7. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73

Sayfayı Paylaş