Dumbell ağırlığı artırma ve spor anında nefes alıp verme konusunda

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve American Psycho tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. American Psycho

American Psycho Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Dumbell'ın Türkçeye geçişi olmamış.O yüzden İng.cesiyle yazıyorum :D

2x 3 kg ile 2 aya yakın çalıştım.2 hafta kolay, 2 hafta normal ve 1 ay zor olmak üzere.Sonra dumbellı bi yere koymuştum.Nasıl bir şeyse yuvarlanarak düştü altı köşeli şey :D Sonra kırıldı.Ardından japonla eskisinden iyi yaptım ama bu kezde yeğenim kırınca bugün yeni dumbell aldım.Nasıl bir şans varsa 2 kez gidip geldim.Uzun hikaye.İyice uzatmak istemiyorum konuyu.Kısaca sorularıma geçiyim

Boyun ağrım var hafiften.Günlük yürüyüş yapınca ve pcde kalmayınca geçiyor.O gün ağrılardan vs. şikayetçi olmuyorum.Şimdi 3 kglik dumbelları 5 kgye çıkarmış olmam çok büyük etki yapar mı? Yapabilir miyim aynı programı? Ayrıca dumbell tipinin etkisi var mı spor yapmaya? İçlerindeki maddeler boyutuna göre oluyor.Mesela benim aldıklarım büyük cinsten.İçi kil gibi bir şeyle kaplı.Kırılınca bakmıştım :D Teki duruyor gerçi 3 kgliğin.Diğeri gitti.Yeni aldıklarım şu.ProTech marka.Eskisiyle aynı http://i.hizliresim.com/626DWl.jpg

Birde bunların üstünde yağ gibi birşey vardı.Sildim tabii.Neyse bunlar önemsiz şeyler :D

Son soruda özellikle şınav çekerken nefes alıp verme olayına hiç dikkat etmiyorum.Şınav bitince göğsüm tamamen kıpkırmızı oluyor.4-5 dk. sonra geçiyor ama 8-9 dk. içerisinde tekrar geçiyorum zaten şınava.Böyle devam etsem sorun olur mu?
    İyi akşamlar herkese

Sayfayı Paylaş