1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Dumbbell'siz ve Barbell'siz 1.5 aylik vucut calisması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve northern tarafından 7 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. northern

northern Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Selam Arkdaslar,üstadlar...Affiniza siginarak sizlerle resimlerimi paylasmak istedim..Yaklasık 2 aydır forumda doalsıyorum ve bütün konuları assagi yukarı okudum...Hocaların bütün söylediklerini kendimce degerlendirdim..Alınan sonucları iyice arastirdim..Ve bende de body ye baslama istegi uyandı birden bire...Evde 5 kg lik dumbbeller vardı ama bir kac antrenmandan sonra tüy gibi gelmeye basladılar...Bende henüz dumbell ve halter takımı almaya hazır olmadıgımdan kendi yarattigim agirliklarla(ici kitap dolu cantalar vs :p) birseyler yapmaya calistim..Söylediginiz piramit düzeninde agirliklar hafif gelse bile kaslarımı sıkarak agir gibi hissederek calistim 3-4 set 8 tekrar seklinde...Sonunda birazcık da olsa birseyler yapabildim sanırım..Bundan onceki vucudum cok cok zayıftı...Simdi hocalarımdan ve arkadaslardan bir ricam var...Yazdıgınız ve söylediginiz beslenme kurallarına harfien uyuyyorum...Boyum 183 basladıgımda 68 kiloydum simdi 74 kiloyum.Bu ay body salonuna baslamayı düsünüyorum..Sizce izlemem gerekn antrenman sekli, agirlik vermem gereken bölgeler ve calisma düzenim nasıl olmalıdır(setler, tekrarlar, toplam calisma süresi, dinlenme ve vs.) Tolgaa diye bir arkadas var onun avatarindaki vucut seklini cok begendim..Bu sekilde bir vucuda sahip olmak icin calismak istiyorum...Bana yardımcı olursanız minnettar olacagim..Slaondaki hocalardan cok sizlere güveniyorum..Cidden bu sporu sizler bana sevdirdiniz..Hepinize simdiden tesekkür ederim.
    Resimlerim burda;

Saygılarımı sunuyorum

2. LionBody

LionBody Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tüm resimlere bakmadım fakat ;

bicepslerin ve ön omuzların gözüme çarptı. Evde çalışarak yaptıgın vücut hiç fena sayılmaz. Göğüslere eksik görüyorum .. Bu evde çalışanların en büyük problemidir.Salona başlamanı tavsiye ediyorum..Çalışma programlarını ve ayrıntıları forumdan araştırarak bulabilirsin.İyi çalışmalar kardeşim.

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ev çalışması için gayet iyi.Ama tolgaa arkadaşın avatarındaki resim aynen benim de idolüm :) Öyle bi vücudu yapabilmek için bu işe bi salonda ve ciddi bi şekilde girmek gerekir bence.Hadi sana kolay gelsin.

4. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Birileri benden bahsetmiş :)

1.5 aylık çalışma için iyi sayılırsın... Potansiyel olduğu çok açık...

Trapezlere daha fazla yüklenme bence... Vücuduna göre 'fazla' gelicek yoksa...

3. fotoda çok estetik duruyorsun...

Salona gidince daha çok gelişme gösterirsin... Çok çalışmak lazım tabi... Kolay değil avatarlara koyulacak vücuda sahip olmak :)

Başarılar dilerim...

Selamlar...

5. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    altı üstü 6 resim var dostum. neden tüm resimlere bakmadın. madem tüm resimlere bakmadın neden yorum yazıyosun diye adama sorarlar değil mi?
    Salona başladığında daha iyi sonuçlar elde edeceğini sanıyorum. vücudun gelişime müsait gibi görünüyor. başarılar....

6. northern

northern Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Arkdaslar olumlu ve olumsuz tüm yorumlarınız için çok çok tesekkür ediyorum..Simdi Merak ettigim bazı seyler var.Günlük protein ihtiyacımı mümkün oldugunca karsılıyorum..Her türlü besini tüketiyorum yani beslenme yönünden bir eksigim yok gibi ancak ilave olarak supplementlerden almalımıyım? Yani kreatin amino acid ve protein..Bu ay sonu salona basliyorum ve bununla ilgili benim vucudum icin gerekli olan ölücüyü söyleyebilecek varmı? Hangi supplementleri kullanmalıyım ve Hangi bölgelerimi ne kadar calismalıyım..Tüm merak ettiklerim bunlar..Hepinize cok tesekkürler ...

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    vucut agırlıgına gore proteın alımı hesaplaman gerekıyor.gunluk gıdadan yeterı kadar alım yapıyorsan proteın tozlarını almana gerek yok.destek olarak creatın alabilirsin ama önce salonda bıraz süre geçmesi daha iyi olur.

8. berknouma

berknouma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs başarısız

9. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Salona git mutlaka

Bende önceleri evde çalışıyordum şınav,mekik,dumble fakat inan bir yerden sonra tıkanıyor vücut ilerleyemiyor evde.Salona gittiğinde ilerlemeyi göreceksin ayrıca salon atmosferi çok güzeldir

10. northern

northern Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Evet haklısın evde calismak zorlastı baya..Daha agir seyler bulamıyorum :)) SAlona basliyorum bu ay ama salondaki hocalardan önce burdaki Arkadaslardan-hocalardan yardım istiyorum izlemem gereken yol ve kullanmam gerekenler hakkında...Salondaki ortamın cok güzel oldugundan süphem yok :> 1.5 ay oncesine kadar body ile ilgili bir calismam olmamıstı..Sadece kucuklukten beri yüzüyordum...Yapacaklarımı yazacak birileri yokmuuuuuu :) Tesekkür ederim herkese

11. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    işin gücün yok değilmi:) kasten yapıyor adam deli vallaha billa.Sen başlı başına başarısızsın.hata yanlışlıkla bu foruma üye olmuşsun.herkes başarısız anasını satim colemanın resmini oyun yine başarısız der bu...:) yöneticiler bi el atın bu arkadaşa lütfen.

12. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    muhtemelen daha önce banlanmıştır.yada sadece forum kirliliğine neden olmak veya insanları karalayarak egosunu tatmin etmeye çalışan biridir.Bu mesajımdan soınra bana küfretmesi muhtemeldir

13. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    dövme iyiymiş öncelikle

bu kadarcık ağırlıkla şekle girmen güzel body salonuna gidince çok daha güzel olacaktır.

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Nasıl gidiyor Northern, başladınmı salona?.

Guardbody nin dediği gibi ilk bir iki ay hiç gıda takviyesi kullanmayıp, hızlı bir gelişimin ardından ek gıda takviyelerine başlarsan daha iyi olur kanımca, birde gittiğin spor salonunda mutlaka güzel bir egzersiz programı hazırlayacaklardır sana, herşey salona kayıt olmakla başlar, zaten evde kendi imkanlarınla gaza gelip güzel antrenmanlar yaptığına göre sende çoğumuz gibi fena sardıracağa benziyorsun bu spora, hem anatominde müsait görünüyor.

İrtibatı koparmayalım ;) .

15. northern

northern Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Ilgilendigin icin tesekkür ederim CENTAUR.Sen nasılsın? Daha salona baslamadım bu ayın 20 sinde yada 15 inde baslamayı düsünüyorum...Birde fiyatları hallında bilgim yok fikrin varmıdır acaba? Yani maximum ne kadar vermeliyim...Evet dedigin gibi vücut gelistirme olayına sardim iyice :) bu forum olmasaydı bu sporla eminim ki ilgilenmezdim..Rutin yüzmeye devam ederdim :/ bu forum cok sey ifade ediyor benim icin..Tamam dedigin gibi bir süre daha beslenmemi düzgün tutarak supplement kullanmayayım...Zaten gidip geldigim zaman olacakları paylasırım :) Valla ne diyim evde bavulların icine olur olmaz seyler koyup onları esit agirliga getirip (yada öyle zannedip) esit olmadıklarını düsünerek 2 set 2 set yerlerini degistirerek calistim ki aynı oranda zorlansın kollarım diye :)) komik gelebilir ama baska imkanım yoktu üniversite taksitleri bir sürü ödemeler..Yani imkan olmadıgından gidemedim..Simdi baslayinca dediginiz gibi cok iyi olur umarım...Heyecanla bekliyorum ^.^

16. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşım.Fiziklerimiz ve kilolarımız birbirine yakın.Senin de evdeki kısıtlı imkanında bile yaptığın vücut bu işe yatkınlığını gösteriyor.Bu benzer vücut durumlarından dolayı bi kaç şey tavsiye etmek istiyorum.Bak ben önceden bi kaç ay gitmiştim şimdi 2 ay önce yeniden başladım ama bu sefer sıkı tutuyorum.Benzer özellikler taşıdığım için sana tecrübe ettiklerimden bi kaç şey söylemek istiyorum.

1-Yeni başlayınca öncelikle bi kaç ay doğal olarak çalış yani supplement falan kullanma derim.O birkaç ayın sonunda vücudunda hangi kaslar gelişime yatkın,nasıl bi vücut yapın var vs. gibi şeyler çok daha net belli olur ve duruma göre besin takviyelerine girersin.Ben daha başlamadım mesela yakında başlamayı düşünüyorum.

2-Proteini zaten söylememe gerek yok ama kg almak istiyosan hele ki ilk zamanlar karbonhidrata ağırlık ver,pilav,ekmek,mısır gevreği gibi şeyleri bol bol tüket.Zamanla protein ihtiyacın artacaktır ve proteine ağırlık verirsin.Ama ilk zamanlar karbonhidrata önem verirsen güzel kg alır,rahat antreman yaparsın.

3-Bu en önemlisi.Overtrain yani aşırı ağır ve yorucu antremana izin verme.Yani şöyle söylüyüm bu çok hassas bi denge,bunu çok iyi ayarla.Tabiki bu spor ağır çalışarak gelişmeye dayalı ama bunu kontrollü yapmaya çalış.2 yıl bilfill salona gelen ve benim 2 ayda yaşadığım gelişimi gösterememiş çok insan var ve çalıştığı kilolara baksan benden rahat 3-4 kat ağır çalışıyolar.Tabi bu işte genetik te başta geliyor ama bu overtrain olayı çoğu adamın özellikle de yenilerin başlıca sorunu bence.Hele ki ilk başladığın zamanlar buna çok dikkat et.Berbat vücutlu 120 kg bench basan bi adam görünce gaza gelip kgleri dengesiz artırma,biraz felsefi olcak ama vücudunu iyi dinle,o sana ideal ağırlığı,artırman gerekip gerekmediğini,çalışmanın yeterli olup olmadığını söylüycektir :) Şimdilik aklıma gelen en önemli şeyler bunlar,VG sporuna hoşgeldin,umarım güzel bi başarı yakalarsın kolay gelsin.

17. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    salona 50 -60 arası vermen makuldur.Ek gıda almana gerek yok şimdilik beslenmenin yeterli olmadığı düşünüyorsan bir tane multivitamin olabilir şimdilik.

Ew çalışmaların için biraz daha ağırlık alman gerekiyor.Sirkecide büyük postanenin karşısında kızılay han var orada ucuza bulabilirsen flanşları filan.orada bütün dükkanların telefonu mevcut bende ilgileniyorsan pm atabilirsin.
    (salona başlayacağın kesinse gerek yok buna)

forumda antrenman resimleri bölümüne girip hareketleri incele aklında bir şey oluşsunki salondaki acamiliğin minimum düzeye insin.

18. northern

northern Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Cok tesekkür ederim Veyron, Evet agirlikda almam gerekli salona baslayayim onlarıda o arada alırım sana pm atarim...Resimleri inceliyorum olabildigince söylenenlere uymaya calisiyorum..Merak ettigim birsey var gögüs alt cizgisini daha da assagiya indirmek mümkünmü? Daha cok genisletmek icin assagi dogru ne yapilabilir yada yapılamazmı? Cok soru soruyorum ama napalim artik ögrenmeye calisiyoruz :) Yardımlarınız icin cok tesekkür ederim arkadaslar..Siz olmasanız ne yapardım ben :p

19. Kayser Soze

Kayser Soze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha farklı bir yorum getirmek istiyorum bence salona falan başlama arkadaşım :idea: evde gayette başarılı gözüküyorsun. benim gittiğim salonda senin vücuduna yaklaşabilse salona para vermeyi derhal bırakacak bir dolu adam mevcut bence evde çok iyi yol katetmişsin ;)

20. mutar

mutar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla arkadaşlar salona gitmeyi herkes ister ama para ve imkan meselesi. bir uzman gözetiminde bilimsel olarak çalışmak tabiki en iyisi. ben salona gidecek parası veya imkanı olmayanlar için bir alternetif sunayım nacizane:)) mermercilerin elinde yuvarlak mermerler kalıyo. bir tanesi ortalama 7 kilo. ben 4 tanesine 10 YTL verip aldım. 1 senedir hala kullanıyorum.(ha bu arada uzun bara 30 ytl bayılmak şartıyla)
    bu arada arkadaşımızın vücudu artık tam gelişme dönemine girmiş. sağlam bir antreman temposuyla 7-8 ayda iyi bir vücut çıkar inşallah.

Sayfayı Paylaş