Dumbbell squat

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hdagbasi tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hdagbasi

hdagbasi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Çanakkale/Gelibolu
    Arkadaşlar.Dumbell squat ı tam çömelerek ve yarı çömelerek yapmanın arasında fark var mı?Ağırlıkları elimde taşıdığımdan ötürü el kaslarım çok hacimlendi.Ama bununla beraber orta trapez istemediğim kadar büyüdü.Bu el kaslarımı trapeze etki etmeden nasıl geliştirebilirim.Bu hareketin trapez kaslarına etkisi tam veya yarım çömelme ile uygulandığında değişir mi?Amacım iri el kasları ve iri bacak.Sadece kürek kemiklerinin arasını dolduracak ve hoş bir görünüm sağlayacak kadar trapez kası.Görüntümü ekliyecem..Şimdiden teşekkürler.[​IMG]

---------- Post added at 16:18 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

sağ omuz sol omuzdan da farklı sanki yüksekliği.Biraz da omuz düşüklüğü var bende san ki öyle değil mi?

2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Barbell squat yerine neden dumbella yapıyorsun.

3. hdagbasi

hdagbasi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Çanakkale/Gelibolu
    Sorun çıkarmasın diye bunu yapmaya başladım ama dumbbell da daha büyük sorun çıktı.Bir de dumbbell ile el kasları ve önkol çok iyi oluyor.Aslında bu el kasları için başka bir hareket bulsaydım dumbbell squat yapmazdım...

4. hdagbasi

hdagbasi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Çanakkale/Gelibolu
    bugün doktara gittim ortopediste.Sağ taraf daha güçlü olduğu için çekme yapmış dedi.Soluda sağ gibi yapmam lazım herhalde dengeli olsun.Ama şu trapezler biraz çirkin duruyor.Kollarımda ki ağırlığı azaltıp o ağırlıkları bele takçam.Ağırlık takılan kemerlerin olması lazım ama nerden bulucam ki? Olmadı evde yaparım bir şeyler.

Sayfayı Paylaş