Dumbbell Shoulder Press'te sehpa 90 derece mi olmalı biraz yatık mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jimraynor tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Belin boşta kalmasının sakatlık çıkarma riski yok mu?

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Çok önce kendim açmıştım konuyu şimdi ki bilgilerimle bunu değerlendireyim. Yeni arkadaşlara klavuz olsun.

Amacınız arka omuz ve trapeze yönelik çalışmaysa 90 derece yaptığınız zaman belinizi oval yaparak göğsünüzü dışarı çıkarıp dumbell'ı biraz daha arkaya indirip kaldırmalısınız.

Amacınız ön omuz başlarını çalıştırmak ise o zaman sehpayı yaklaşık 80 derece yapıp bele boşluk vermeden yapmanız gerekiyor. Tabi ağırlık arttıkça belden hafif çalabilrisiniz bu normal.

Sehpayı yatırdıkça vurgu noktası ön omuzdan azalıp üst göğüse ve orta göğüse doğru hareket kayacaktır.

3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bende tam bu konuyla ilgili yeni başlık açacakken bunu buldum.
    Bende 90' ile press çalışıyordum ancak geçenlerde tecrübeli bir büyüğümüz bana 2 çentik yatırmam gerektiğini söyledi. (2 çentik derken sırtk kısmının arar deliklerini 2 delik aşağı almaktan bahsediyorum kaç derecelik açı oluyor bilmiyorum.)
    Onu kırmamak için o gün o şekilde 2 set yaptım;)
    Benim zaten üst göğüs ve omuz başlarım zayıf ve onları doldurmaya çabalıyorum.
    Omuz antremanından 1 gün önce göğüs antremanı yapmış oluyorum ve programı-mda piramit incline barbel press var zaten.
    Ama burda asıl önemli soru eğer 90' yerine 1 çentik indirirsek ve atıyorum 100' gibi bir açı olursa hem üst göğüs hemde omuz berabermi çalışmış olur?
    Ayrıca şuda varki 1 çentik indirince bile ağırlığı %50 artırabiliyorum.
    90' de çalışırken ister istemez beli kırım göğsü dışarı veiyorum hatta kalçadanda kaydırıp kaytardığım oluyor sonlara doğru.
    Ne yapmalıyız son önerileriniz nedir tecrübelerinizden sonra?

Sayfayı Paylaş