Dumbbell Fly yapamıyorum :/

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xlygan tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar, Dumbbell Fly yerine alternatif bir hareket yok mu onun yerine Butterfly yapsam olur mu çünkü sağ ve sol kolu ne yaptıysam dengeli bir şekilde indiremedim :/

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Cable cross makinesiylede yapabilirsin. Barı geniş tutarak ta yapabilirsin butterfly da yapabilirsin ama en iyisi cable cross ve butterfly ile yapılan açmadır bence.

xlygan bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hafif kiloyla dene zamanla alışırsın

zigbog bunu beğendi.
  4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    dumbellflyda omuzlara butterfly a nazaran daha fazla yuk biner ve gogulerde istedigin etkiyi yakalamayabilirsin ayrica setlerin son hareketlerinde hareketin nizamiyetini bozabilirsin ki buda sekil boy farkliligina sebep olabilir.

xlygan bunu beğendi.
  5. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Zamanında denedim onu ama şimdi hafif kg ile zaman kaybetmek istemiyorum açıkçası, alternatif hareketlerden birini yapacağım.

%100 haklısın valla daha pek bir şey yok ama takıntı mıdır bilemeyeceğim de sol ve sağ arasında fark var sanki :rolleyes: umarım takıntıdan ibarettir sadece ilerde anlarız net olarak..

6. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bende dumbell fly yaptıktan sonraki günler içinde omuzlarımda hafif ağrı oluyor özellikle kolumu çevirirken halbuki hareketleri nizami yapmak için epey de uğraşıyorum aslında.

7. ahmetkb

ahmetkb Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
  8. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Zaman kaybı olmaz..Dumbell Fly nizami yapılınca inanılmaz efektif bir hareket..
    1 kilo ile çalış ama yine yap...Bazı hareketler küçük ağırlıklarla da nizami yapıldığında çok etkili oluyor, Fly bunlardan biri kesinlikle..
    Ve naçizane bir tavsiye, dirseklerden mümkün olduğunca az kır kollarını..Albatros gibi açık olsun kolların, çok küçük bir kırılma olsun sadece..Mümkün olduğu kadar streching yap aşağı doğru..Ve ağırlığı göğsünde hissederek kaldır...O zaman Fly'dan başka alternatif birşey yapmak istemeyeceğinden eminim...

DeaqLe, pastnova, omerbay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. building

building Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Dumblee fly en sevdiğim harakettir. Nedendir bilmem ama bana tam anlamıyla göğüs kaslarını çalıştırdıgımı hissettiryor..

Bence ne olursa olsun bu hakareti yap. İlk önce boş barla dene. Vucüdün harakete alışsın sonra yavaş yavaş ağırlıkları arttırarak yap.

İyi forumlar...

xlygan bunu beğendi.
  10. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Sağ olun yorumlarınız için geçen gün kelebek yaptım onun yerine ama sanırım dediğiniz gibi 5kg gibi bi ağırlıkla başlayayım alışana kadar..

11. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Makina yoksa d. fly alternatif bence. Pec deck gibi makina hareketleri bu konularda daha iyi diye düşünüyorum. Kısaca Pec deck çalış makinada.

xlygan bunu beğendi.
  12. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    HeavyDuty bugün de d.fly yaptım ama gerçekten aynı etkiyi verecekse kelebek yapmak benim için daha iyi olacak nizami olmuyor ne yaptıysam antrenör de olmuyor gittiğim vakitte...

13. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yeni sporcuysan ki yeni gibi duruyorsun once makinada calismani oneririm. butterfly da daha iyi hacim alirsin. dumbell la yapilan calismalarda kas sekillendiginden dolayi ileri seviyedeki sporcular genelde tercih eder. olmayan kasi sekillendirmek mantikli degil once hacim. eger gogus hacmin iyiyse yap d. fly

14. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Valla bana üniv şehrinde temel program verdiler d.fly var demek ki her yeni sporcuya da veriyorlar ...

15. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bugun incline fly calıstım resmen omuzlarım yandı o kadar da dikkat ediyorum harekete ama bi turlu goguse yediremiyorum

16. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    verirler vermezler demiyorum ki ama hareketde goguslere daha iyi vurmak istiyorsan butterfly oneririm. benimki sadece tavsiye uygulama kismi yine sana kalmis bise

17. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    En azından bir partner bulana kadar butterfly ile devam edeyim sağ olun.Bbenchte de sorunum var umarım birini bulabilirim kendime göre :G

18. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bende butterfly da zorlanıyorum omzum felaket derecede sızlıyor

19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    cagrihalacoglu, tavsiye verirken dikkat edelim lutfen. Ozellikle yeni baslayanlar kaldirabileceklerinden daha agir kilolarla fly calismaya heves eder. Kolun hafif kirik olmasi bir cok sakatlik riskinin onune gececektir. Kaslardaki yanma hissini asil saglayan kollarin tamamen acik olmasi degil, hareketin nizami ve yavas bir tempoyla yapilmasidir. Eger ki bir tekrariniz 4-5 saniyeden kisa suruyorsa ve hareketin tepe noktasinda moment aliyorsaniz (kollari ani indirme, kaldirma seklinde) hareketin verimi duser. Ben ozellikle yeni baslayanlara yukarida saydigim sebeplerden outuru kollarini tamamen acmalarini tavsiye etmiyorum.

xlygan bunu beğendi.
  20. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sana Dumbbell Fly etkisini göstercek başka bir hareket gösterirdim ama malesef o hareketin adını bılmıyorum banada Dumbbell Fly yaparken salondaki tecrübeli bir abim gösterdi gerçekten çok daha etkili googleden senın için arıyıcam bulabılırsem koyarım yada bugun salona gittiğimde adını sorarım hareketin akşam yazarım.

xlygan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş