Dumbbell fly kötüymüş? (Linkli)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dilar09 tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. dilar09

dilar09 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar, ne zamandan beri göğüs ortamı belirgin bi şekilde doldurmaya çalışıyorum fakat bu videoyu tesadüfen açtım ve dumbbell fly'ın en kötü egzersizler arasında olduğunu gördüm (daha doğrusu adam öyle söylüyor) bu duruma ne diyorsunuz? Sizce de haklı mı?
    -anlattıklarında kısaca; bench presste ortaya da yeterince etki ediyoruz zaten. ve fly yapınca iki egzersiz üst üste binmiş gibi fazla çalışma oluyor. Biliyorsunuz ki göğüs için ağır ve az tekrar makbul. Böyle olunca gereksiz yere göğsü 6 set (3 press, 3 fly) çalıştırmış oluyoruz diyor-

2. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Dumbell fly hareketinde gogusun ortasi pek calismaz. Oyle gorunur ama asil hedef omuz ile birlesen yerdir. Dumbell yukari kaldirirken yercekimi goguse diklestikce gogusun isi azalir,omuz ve ust goguse devreder. Ortayi calistirmak icin istasyonlarda yapilan calismalar en iyisidir bana kalirsa. Gogusun karsilastigi engel tam geriye dogorudur sen ayaktayken. Bu durumda tum gogus aktif olarak calisir.

3. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim etkili ve gereksiz bir şey olsa ileri düzeylerdeki sporcular bunları niye yapsın şahsen ben dambıl fly denediğimde arayı gayet iyi sıkıştırıyor ve doldurmaya yarayan bir harekettir herkesin bi doğrusu var kendine göre ama doğru bi tanedir o yüzden herkesin konuştuğu şeylere inanmayın ya sağlam bilgili birinden bilgi edinin yada deneme yanılma yoluyla görün etksini

4. DangerousPower

DangerousPower Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Göğüs arasını doldurmak hep bu fly hareketlerinin yaptığını sanıyor millet.
    Mesela Biceps'in ne kadar hacimli olursa aşağı doğru uzamış olur gögüs'de aynı şekilde hacim kazandıkca arası kapanacak
    Fly hareketi gögüs kafesini geniş gözükmesinde etkilidir binevi biceps Ezbar Preacher Curl hareketi gibi fly hareketleride arayı filan doldurmaz bırakın şu saçma sapan düşünceleri peki o hareket gereklimi. %35 %40 cıvarı arka omuza vurur geri kalanı gögüse saten gögüs calışınca bench incline decline vsvs ne yaparsanız yapın omuza vurur hareket.

5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şahsen 2 adet göğüs egzersizi seçme durumum olsa, bench press ve dumble fly der geçerim.

Created By Loss ve Balboa7 bunu beğendi.
  6. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Hepsini denedim benim bunyemde en etkilisi istasyonda yapilan çalışma ve incline dumbell press oldu

7. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Soruyorum size o dumbelli en tepede tutun hangi kasi hissediyorsunuz? Hadi hareketin baslangicina bakalim orda da orta gogus mu calisiyor? Fly yapmayin demiyorum. Yerine bin kat iyisi varken bunu yapmayin diyorum

Nanza bunu beğendi.
  8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Şimdi günlük hayata uyarlarsak; bir objeyi sola iteceksek onun karşısına geçip sağ elimizle fly yaparak itmeye çalışmayız, objenin sağına geçip iki veya tek elimizle pres şeklinde iteriz. Ayrıca dumbell fly ile iç göğüs çalışmak neredeyse imkansız o daha çok kablo ile fly yaparken etkili(cable crossover). Doğrusunu söylemek gerekirse göğüs kaslarımın şekline, yanına, ortasına göre ayrım yapmıyorum, olay göğsü hissetmekse ben en iyi dumbell presste hissederim, sadece 2 hareket yapacak olsam onlarda press olur muhtemelen ama mesela önceden yorma tekniği uygularsın önce fly girersin. Bir hareketin yeterince etkili olmaması hiç kimse bunu yapmamalı demek değildir ama söylediğim gibi ben genelde tercih etmiyorum.

Sayfayı Paylaş