Dumbbell curl hakkında bir kaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fasofiso tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fasofiso

fasofiso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben dumbbell curl hareketini çift elle yapıyorum ama çoğu kişi tek tek yapıyor , internetten araştırdığıma göre alternatif yöntemmiş aradaki fark ne oluyor ? Tek tek denedim ama solda zorlandım alışık olmadığım için.

Ve benim için önemli olan soru 2 ay boyumca kaldırırken büyük bir ölçüde belimi kırarak yapıyordum bunun zararı olmadığını düşünüyordum ama yaptığım hareket bir işe yaramazmış bunun bana ne kadar zararı olur.Bu zamana kadar yaptıklarımın bir faydasını görmemiş miyim.

Bu bel kırma olayı ne kadar sıkıntı yaratır , vücudum da yamulma filan olur mu ? Şimdiye kadar bana kattığı zarar nedir. Biraz takıntılı biriyim de , rahat edemiyorum böyle durumlarda.

2. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Tek tek yapilmasinin sebebi zaten sag ile sol kol arasinda olan guc farkini kapatmak icindir seninde sag daha gucludur haliyle solda zorlanman normal belini kirma olayina gelirsek belini kirmamaya ozen gostermelisin daha ciddi agirliklarda bel sakatligina neden olabilir o yuzden kaldirabilceginden fazla agirlik alip butun vucudunu sekilden sekile sokarak hareketi yapmanin anlami yok kaldirabilecegin agirlikta nizami bi sekilde yapmalisin bu arada merak etme ciddi bi sikinti olmamistir sana zarar vermemistir ama bundan sonra yapma kolay gelsin istedigin vucudu yapman dilegiyle.

Balboa7 ve fasofiso bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş