Dumbbell Bench Press yaparken bir sorun

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alihayat tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. alihayat

alihayat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dumbbell Bench Press Dumbbell Flyes Dumbbell Bench Press (Close) Dumbbell Pullover hareketlerini yaparken anlayamadığım bi şeklde sağ omzum zorlanıyor solda ise herhangi bi zorlanma yok ve sol göğsüm sıktığımda daha çok çıkıyor hareketi doğruda yapıyorum anlam veremedim

2. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Sol omzun sağ omuzuna göre daha kuvvetli bence.Çünkü Dumbbell Pullover,Dumbbell bench press ve dumbbell Flyes bu hareketler ön omzuda etkiliyor bildiğim kadarıyla:D

3. KürdanAdam

KürdanAdam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sol tarafın daha güçlü kardeşim demek ki , bar Yapma Dumbbell ile yapmaya devam et ağırlığınıda arttırma bir süre aynı ağırlık ile 2 tarafı eşit çalışır zamanla eşitlenir . kolay gelsin

4. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    aynı sorun bendede mevcuttu sol göğüs sağa göre daha büyüktü oyüzden hangi taraf zayıfsa otarafın kaldıracağı kadar kilo ile gir incline Dumbbell press, flat Dumbbell press, decline Dumbbell press e devam et benimkisi eşitlenmeye başladı az bi fark kaldı bide çalışmaya başlamadan önce esneme haretleri yapmanda fayda var

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hareketleri nizami yaparsan omuza binen yükü azaltırsın, yaptığın hareketler göğüs hareketi bir yerde hata yapıyorsun ki omuzlarına yük bindiriyorsun, ha nizami yapsanda az da olsa etkilenecek bu bölgeler ama ne kadar düzgün yaparsan o kadar göğüse bindirirsin . Sağının daha çok zorlanmasının nedeni ise sağ tarafın daha güçlüdür.

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yanlış bilgilendirmeyelim insanları.dumbell ile eşitsizlik artar.bar ile yapınca düzelir.

StormBlast bunu beğendi.
  7. vkonuralp

vkonuralp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı bendede olmuştu sporda yeniysen 4-5 aylık gibi pullover hareketinden kaynaklanan bir sorun zamanla kuvvetlendikçe geçicektir pulloverda fazla yüklenme

8. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    vallahi dostum ben bar ile çalışırken bu olay oldu başka birine danışdım Dumbbell ile çalış dedi şuanda Dumbbell ile çalışmaya devam ediyorum neredeyse düzeldi gibi az kaldı Dumbbell a geçtiğim ilk zaman flat presste 17,5kg sol basıyordu sağ basamıyordum şuanda ikisi ilede 22,5 basabiliyorum hiç bi dengesizlikte kalmadı

9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bastığın kilonunda önemi büyük.bak şöyle açıklayayım
    şimdi 2 omuz arasında eşitsizlik var diyelim.sağ daha büyük sol daha küçük.omuz pressde 50kg ile 10 tekrar çıkartıyorsundur ve hala eşitsizlik vardır.bi zaman sonra 50kg yetmeyecek 60kg falan yapacaksın işte böyle birşey olduğunda arttırım değil aynı ağırlığı kaldıracaksın ki sol kolunda işin içine girsin sağ tarafı desteklesin ve eşitlensin.bi bakıma 2 ay boyunca sağ omuzla daha fazla güç verip sağ omzu daha fazla güçleştirmişsindir.2 ay sonra artık 50kg yetmeyecek ve arttırmak isteyeceksin ama arttırmayıp 50kg ile devam edersen sağ omzun zaten kaldırabildiği ağırlıkla çalışmış olacak fakat sol omzun için 50kg fazla olacaktır ve zorlanarak kasarak sağ omzun gibi hafif gelincye kadar gelişecektir.ve bi yerden sonra 50kg hem sağ için hem sol için yetersiz olunca 60kgye çıkarsın.

umarım anlatabilmişimdir.

technical1967 ve StormBlast bunu beğendi.
  10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Gogus ve omuz calisacaginiz gunler rotator cuff hareketleriyle omuzu isitin. Formunuza dikkat edin. Ayrica esitsizlik var ise barbell ile hareketleri yapmaniz daha orantili bir gelisim saglayacaktir.

technical1967, khephnes ve StormBlast bunu beğendi.
  11. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Revolt dört dörtlük bir mesaj yazmiş bundan daha iyi bir açıklama getirilebileceğini sanmiyorum. Dumbbell calısmalarında kaslar birbirinden bağımsız olarak calısırlar ve yine güçlü olan güçlü olmaya devam eder ancka güçsüz taraf yine güçsüz kalır. Bu nedenle en azından asimetriklik ve dengesizlik geçene kadar barbell hareketleri tercih edilmeli , kilo seçerken de güçsüz tarafında yüklenebileceği bir ağırlık seçilmeli

12. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bende anlatamadım galiba bende aynısını demeye çalışıyorum 17,5 sol çok rahat basıyordum sağ basamıyordum devamlı ağırlık arttırmadan 17,5 ile devam ettim ve şuanda ikisi ilede 22,5 basabiliyorum vede dengesizlik ortadan kalktı benim burda sadece demek istdiğim bana başkasından tavsiye edilen dengesizliği kaldırmak için bar ile değilde dumbell press önermeleri ve sonuçu iyi bir şekilde almam...

13. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    dumbell ile de düzeltilir tabi ki ama dumbell ile düzeltmek bar ile düzeltmekten daha zordur.o yüzden barla düzeltmek daha mantıklıdır bana göre ama sen verim aldıysan ne mutlu sana :)

Sayfayı Paylaş