Dukan Diyeti Örneği Yağlarınıza veda edin.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jimraynor tarafından 30 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sitede protein başlığı altında çok konu açılmış ama bu tabloyla sunulmamış. Çok popüler olmaya başlayan bu diyete biraz bu konudan bahsetmek ve bazı şablonlar vermek istedim.

Dukan diyeti: Düşük yağlı ve protein kaynağı olan gıdaların sınırsız tüketimini içerir. Amaç 0 karbonhidrata yakın beslenme, düşük kan şekeri sağlama ve yağ yakımına vücudu yönlendirmektir.

1 gün tamamen protein kaynağı tüketilir ikinci gün yanına düşük kalorili sebzeler ilave edilir. Kimisi her gün Protein + sebze günü yapar kimisi bir gün Protein + sebze bir gün sadece protein yapar.

Bu diyeti yapmak isteyenler için hangi gıdaların ne kadar protein içerdiğiyle ilgili bir yazı eklemek istedim. Ne olursa olsun bu diyette kilonuz başına en az 2.5 katı protein almanız lazım. 80 kilo bir bayan dukan diyetinde EN AZ 160-200 gram protein tüketmelidir.

1 tam yumurta: 7 gram protein içerir. (Kutuda yumurta adedi (60 gram olanlar içindir, biraz daha küçük yumurtaysa 5-6 arası hesaplayabilirsiniz)
    1 bayan avucu büyüklüğünde tavuk göğüs eti: 25 gram protein içerir (100 gramdır)
    1 adet orta boy balık (200 grama yakın tutar): 40-45 gram protein içerir
    1 büyük ton balığı: 20-24 gram protein içerir
    1 küçük ton balığı: 12-16 gram protein içerir.
    100ml süt: (Şişenin onda biridir): 3-4 gram protein içerir.
    Kırmızı et: (100 gramında 25 gram protein bulunur) Ana öğünlerde tüketilecekse en az 200 gram tüketilmelidir.
    1 kare dilim daha jambon: 3 gram protein içerir
    1 kare dilim hindi jambon: 2 gram protein içerir.
    100 gram yoğurt: 3-4 gram protein içerir. Ara öğünlerde minimum 500 gram tüketin.

150 grama tamamlamak için örnek diyet: 8de kalkıp 12de yattığınızı varsayarsak
    Sabah 8:30 5 tam yumurta: 35 gram protein.
    11:00 100 gram Lor peyniri: 25 gram protein
    14:00 Mutlaka et: Kırmızı,beyaz farketmez: 200 gram Izgara Levrek: 45 gram protein
    17:00 500 gram yarım yağlı veya light yoğurt: 17 gram protein
    20:00 200 gram tavuk göğüs eti ızgara: 50 gram protein.
    23:00 50 gram lor peyniri+3 dana jambon+100 gram yoğurt: 25 gram protein

TOPLAMDA: 200 GRAM PROTEİN= 800 KALORİ.
    YAN LAKTOZLAR VS. 100 KALORİ

TOPLAMDA:900 KALORİ.

AYDA YAKLAŞIK 3.3-8.3 KG YAĞ KAYBI SAĞLAR.
    FİZİKSEL AKTİVİTENİZE , YAŞINIZA, CİNSİYETİNİZE, DİYETE SADIKLIĞINIZA BAĞLI OLARAK BU YAĞ KAYBI ARTABİLİR VEYA AZALABİLİR.

Aşırı yağlı proteinli gıdalardan uzak durun. Diyetiniz ketojenik diyete dönmesin.

Spor olarak tempolu yürüyüş vs. yerine koşu interval cardio, halı saha maçı, aşırı hızlı bisiklet veya yoğun fitness faaliyeti gerçekleştiren insanlar kesinlikle bu diyette cardio öncesi 1 ölçek protein tozu + 10 gram bcaa amino asitiyle vücudunu desteklemektedirler.

Ayrıca bu diyette multivitamin takviyesi çok önemli ve gereklidir.

Et sınırsız diye pirzola vs. tüketmeyin. Yağı düşük etler olmalı.
    Tavuk eti diye tutup piliç çevirme yemeyin yeseniz dahi sadece göğüs kısmını yiyin. Kesinlikle but vs. abanmayın. Çok canınız isterse 1 öğünde yağlı protein kaynağı yiyebilirsiniz.
    Balık eti: Somon en yağlı balıktır ama kırmızı ve tavuk etindeki gibi yağlı diye ürkmeyin. Somonun içerisnde omega-3 ve omega6 gibi doymamış yağlar bulunur yani vücuda hem iyi gelir hem yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırır.AYrıca doymuş yağdaki gibi yağlanmaya neden olması çok zordur.
    Süt ve süt ürünleri. Bu ürünleri çok çok çok abartmayın içerisinde az da olsa laktoz bulunur ve laktoz da bir karbonhidrattır.
    Tam yumurta. Daha hızlı sonuç almak için yumurta tüketiminde 1:2 oranına dikkat edin. Yani 2 tam yumurta yiyorsanız 2 tanesinin de beyazını ekleyin. Yani amacınız 30 gram protein almaksa 3 tam yumurta + 3 yumurta beyazı tüketin. 3 tam yumurta: 7*3=21 gram + 3*3=9 gram toplam 30 gram protein içerir.

'Saldırı', 'Yolculuk', 'Takviye' ve 'Koruma' isimli 4 aşamadan oluşan diyette tabii ki yapılmaması gerekenler de var.

Özellikle ilk üç günde yoğun egzersiz yasak.

Öğünlerin de atlanmaması gerekiyor.

Ketçap, mayonez gibi yağ ve şeker içeren soslar kullanılmayacak .

Bu aşama hiçbir sapma veya özür kabul etmiyor . 1 kaşık tatlı 1 dilim elma vs. hepsi yasak.

Tuzdan uzak durulması gerekiyor.

Tatlılardan ise 'Bir kaşık alayım sadece' demek bile diyeti bozuyor.

Protein yüksek tüketildiği için bol su içilmeli.

Ender Saraçın bu diyetle ilgili verdiği ayrıntılara da dikkat edin.

Buradan aşağıdaki bölümler http://www.endersarac.gen.tr/dukan-diyeti.html adresinden alıntıdır.

Dukan diyetinin aşamaları
    1. aşama: İlk 10 gün sadece protein yiyorsunuz. (Et, balık ve yağsız süt ürünleri)
    2. aşama: Sırasıyla “sebze ve protein günleri” ve sadece “protein günleri”. Sebzeli günlerde sınırsız sebze yiyebiliyorsunuz.
    3. aşama: Her gün protein ve sebze günü. Fakat bir miktar meyve, iki dilim ekmek ve peynir yiyebiliyorsunuz her gün. Ayrıca haftanın 1-2 günü karbonhidratlı yiyecek tüketebiliyorsunuz (makarna ve pilav). Haftada iki kez ‘kutlama öğünü’ kapsamında istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.
    4. aşama: Bu aşamada ne seviyorsanız herhangi bir sınırlama olmadan ve kendinizi suçlu hissetmeden yiyebiliyorsunuz. Ancak kural şu: Her perşembe sadece protein günü. Daima!
    Protein aşamasının kurallar listesi
    1. Sığır ve dana eti, hatta tavşan eti yiyebilirsiniz ama kuz eti yasak. Tabii etin yağlı kısımlarını yememeye özen göstermelisiniz. Eti ızgarada, fırında pişirilmiş ya da haşlanmış olarak yiyebilirsiniz. Tabii sıvı yağ, tereyağı ve herhangi bir krema ya da sos eklemeden. Yağsız kızartma yolunu da seçebilirsiniz. Bunun için tavanın yüzeyini çok az sıvı yağ ile ovalayın ve eti kızartın. Kıymayı yumurta, gebre otu ve baharatlar ile karıştırıp köfte halinde de tüketebilirsiniz.
    2. Tavuk ve hindi eti yiyebilirsiniz. Tabii yemeden önce derisini soymak şartıyla. Ve kanatları dışında kalan kısımlarını tüketmelisiniz.
    3. Az yağlı ya da yağsız jambon tüketebilirsiniz. Şarküteri ürünleri, pişmiş ya da tütsülenmiş jambon yemeyin, çünkü bu şekilde çok yağlıdırlar.
    4. Sığır eti, dana eti ve tavuk ciğeri yiyebilirsiniz.
    5. Bütün balıkları; taze, dondurulmuş, tütsülenmiş, konserve, kurutulmuş halde yiyebilirsiniz. Ancak yağda ya da herhangi bir yağlı krema ile pişirilmemiş olarak.
    6. Tüm kabuklu deniz hayvanlarını tüketebilirsiniz.
    7. Günde iki yumurtadan daha fazlasını yiyebilirsiniz. Eğer yüksek kolesterol sorununuz varsa, hafta üç ya da dört yumurta sarısını tüketebilirsiniz. Yumurtanın beyazı yasak!
    8. Yağsız süt ürünleri; yoğurt, süzme peynir, yağsız süt tüketebilisiniz. Sade yoğurt ya da hindistan cevizi, vanilya, limon ile tatlandırılmış yoğurt sınırsız! Fakat yağsız yoğurt ya da meyveli yoğurdu günde iki kere ile sınırlandırmalısınız.
    9. Tatlandırıcılar, sirke, baharatlar, şifalı otlar, sarımsak, soğan, salatalık, limon suyu (sadece yiyeceklerin üzerinde, içecek olarak değil), hardal, tuz (ölçülü miktarda), ölçülü miktarda şekersiz doğal ketçap, şekersiz sakız yasak değil.
    Ek kurallar
    - Günde 1,5 litre su içmelisiniz. Bu, midenizde doluluk hissetmenize yardımcı olur. Çay, kahve ve diyet içecekleri de tüketebilirsiniz.
    - Günde 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği (örneğin, yoğurdun üstünde ya da pankekin içinde) tüketmelisiniz.
    - Her gün 20 dakika hızlı bir şekilde yürümelisiniz.
    - Tüm sıvı yağlardan ve tereyağından sakınmanız gerekiyor.
    Sebze diyeti
    Haftanın iki günü (pazartesi ve perşembeleri)salt protein günleri, diğer günleri de sebze ile kombinlenmiş protein günleri olarak belirleyebilirsiniz!
    Et ya da balıkla birlikte yiyebileceğiniz; çiğ, buharda pişmiş, haşlanmış ya da folyo ile fırında pişirilmiş sebzeler şunlar: enginar, kuşkonmaz, patlıcan, brokoli, lahana, kereviz, kabak, radika, rezene, salatalık, mantar, balkabağı, marul, turp, kuzukulağı, soya fasulyesi, ıspanak, domates.
    Tüm bu sebzeleri istediğiniz kadar ve istediğiniz zaman yiyebilirsiniz. Ancak eğer hızla kilo vermek istiyorsanız bu yiyecekleri tamamen boş mideye değil, acıkmanıza az bir zaman kala tüketin ki daha az yeme ihtiyacı duyun.
    Dikkat!
    Havuç ve pancar da bu listeye dahil. Ancak bunlar karbonhidrat içerdiklerinden, her öğün tüketmekten kaçının. Diyetinizde patates, pirinç, mısır, fasulye ve mercimek gibi diğer karbonhidrat içeren gıdalardan da uzak durun.
    Tipik sebze ve protein günü diyeti:
    Kahvaltı: Kahve (yağsız süt ve tatlandırıcı ile) ya da çay (tatlandırıcı ile),225 gram kadar yağsız peynir ya da yoğurt, bir dilim hindi eti, tavuk ya da jambon, bir adet haşlanmış yumurta.
    Ara öğün: Bir küçük yoğurt ya da 115 gram kadar yağsız peynir.
    Öğle: Mantar, ton balığı, kremalı kahve.
    Ara öğün: Bir dilim jambon ya da somon balığı, yulaf kepeği ile yapılmış pankek (2 çorba kaşığı yulaf kepeği eklemek yeterli).
    Akşam: Kabak çorbası, sığır eti kebabı, süt ve yumurtadan yapılmış muhallebi gibi bir tatlı.

Son düzenleme: 30 Ekim 2011
    Azi, Danny Boy, lordmarvel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    JimRaynor sen uyguluyor musun bu diyeti =?

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ketojenik diyet ve bu diyeti uygulayan birisi olarak

Yuksek yag tam protein dusuk karbonhidrat oneririm

Proteinin fazlasida insulin salgilatacak ve karbonhodratlarla ayni etkiyi gostercektir yerine yag almak hem daha mantikli hem daha saglikli

ccmssx bunu beğendi.
  4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Forumda ketojenik diyet uygulayanların sonunu biliyoruz hep başlangıç var bitiş ve fotoğraf yok. O yüzden bunu önermiyorum. Ben dukan diyeti yapmıyorum Deagle ben kilo almaya çalışarak body yapıyorum. Bu diyet spor yaşantısı fazla aktif olmayan iş güçle uğraşmaktan düzgün diyet yapamayan yağlanmış insanlar için biraz.

Dukan diyetinin kitabı var zaten alırsanız uzun uzuna herşeyini okursunuz. Birçok aşaması var koruma yükleme vs. gibi. Kuzenim 4 ayda 17kg verdi. Spor geçmişi yoktu. Kas kaybı 0 hatta kas kazancı çok az miktarda oldu.

DeaqLe bunu beğendi.
  5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bitis ve baslangic olmamasi insanlarin iradesi ile alakali bir olay bir zaman sonra herkes birakiyor

Saglik acisindan bakarsak dukan diyeti zararlidir cunku yagdan kit bir diyet hormonlarimizin calismasi icin iyi yaglara ihtiyacimiz var tereyagi zeytinyagi balikyagi hindistan cevizi yagi gibi

Siz bu diyeti yapmadiginiz icin bilmiyorsunuz her iki diyeti yapan birisi olarak standart ketojenik diyeti yada paleo diyetini spor yapmayanlar icin

Spor yapanlar icinse dongusel ketojenik diyeti uygulasinlar

Dukanin kitabida olabilir psmf diyeti diye geciyor sporcular icin olanina ve 2 haftada fazla onerilmiyor yani yasam bicimi degil bir zaman sonra diyet birakilip verilen kilolar geri alinacak

Ketojenik diyetler paleo karatay gibi hayat felsefesi yapilip omur boyu surdurulur

Ketojenik diyetlerde kalori sayimi yoktur doyana kadar yiyin

Bir diyet kalori sayiyorsa zaten basladigi gun bitmistir.

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ben kalori sayarak düzgün hesaplarla low carb diyetiyle 17kg verdim ve 1cm sadece kol ölçüsü kaybettim. Kalorinin sayılmasıyla diyetin bitmesinin hiçbir alakası yok.

Ketojenikleri savunan insanlar bence bu işi hala bilinçsiz yapıyorlar. Vücutları 24 saatte 3000 kalori yakarken yağlı gıdaları çok fazla tüketerek 3000'in üzerine çıkıyorlar. Doğal olarak hiçbir sonuç alamıyorlar.

Diyetin aslında ketojeniği low carbı dukanı yoktur. Amaç toplam kalorinin az olmasıdır bu kadar basit.

Ben ketojenik diyet yapan insanların oturup kaç gram yağ aldıklarını hesap ettiklerini hiç sanmıyorum. O yüzden bu forumda 1 tane fotoğraf yok.

Ha bir dem adem bu diyet bu kadar keyifliydi neden herkes bıraktı :)

Son olarak tekrar ediyorum ketojenik diyette toplam kalori aşılmazsa sonuç alınabilir.

Son olarak birçok v.g sporcusu son 2-3 ayında dukana çok benzer diyet uyguluyorlar. Karbonhidrat 0 olmasa da 50grama kadar düşürüyorlar. Şampiyonlar yapınca diyet güzel elin fransızı yapında diyet kötü ve mantıksız.

SİZE HİÇ KATILMIYORUM.

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kilo verme yi sadece kaloriye baglamak zaten sacmalik

3000 kalori puding kotu yag bitkisel protein alan bir kisi ile

3000 kalori saglikli yag ve et ile beslenen bir kisinin ayni kalori yi yakacagini soyluyorsaniz bu konu benim icin bitmistir :)

Vucud ne zaman yag yakar insulin seviyesi dusukken

Adrenalin testesteron glukogan buyume hormonu ne zaman calisir uzun sureli aclik yada insulin salgilatmamak la

Siz karbonhidrat protein agirlikli bir sekilde 3000 kalori alirsaniz vucudunuz sadece yaglanir

fakat yuksek yag normal protein alarak beslenirseniz 3000 kalori alirsaniz vucud kaslanmak ister

Vucud terazi degil burda 3000 kalori iste oldu bitti zayiflarsin demek degildir

insulini ne yukseltir
    Karbonhidratlar cok yukseltir
    Proteinler yukseltir
    Yaglar insulini baskilayici ozelligi vardir yani dusurur protein kisitli kullanilir hazmi uzun sure gider

Ben 60 kilo zayifladim forumda sisman zayif resimlerim var

Diyeti birakip devam etmedilerse kendi suclari bu bilimin yanlis yaptigini gostermez

ketojen beslenme zaten dogadir doga ana bize vermistir anne sutu ketojenikdir.

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Bu dukan ile keto diyeti çok popüler. Bodybuilding.com sitesinde bile keto, dukan diye ayrı bölümler açılmış. Özellikle ketoya ilgi yüksek. Ben keto yaptım 2 hafta, faydasını da gördüm çünkü yağlar serbest ve kaşar , terayağlı sucuk, jambon falan yiyebiliyoruz.

Dukan da protein yüksek karb 0 ama çok açlık çekilmezmi bunda? Birde sindirimi zor olur sanırsam :) Acaba hangi diyet kas kaybını minumum tutuyor? Önemli olan bu bence.

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ketosis kas kaybi yapmaz cunku vucudun protein ihtiyaci cok azaliyor ve kas yapici hormonlar tavan yapiyor yaglar sayesinde

ccmssx bunu beğendi.
  10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Benim bahsettiğim kısmı anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız. TAbii ki bu ikisi bir değil.

Benim örneğim bulk dönem için değil. Mesela 200 gram protein tüketmeyi amaçlayan ketosis diyet uygulayan bir kişi yağı tutup alması gerekenden çok daha fazla tüketiyor. Örneğin 300 gram tüketiyor. Böylece toplamda 3500 kalori tüketmiş oluyor.

Bu hatayı yaptıkları için ketojenik diyetlerde bu sitedekiler başarısız oldular.

Ketosis diyet çok profesyonelce utygulanması gereken bir diyet. Tükettiğiniz protein tozlarında ki yağdan tüketilen protein kaynaklarındaki yağa kadar hepsi titizlikle hesaplanmalı ve aşılmamalı diye düşünüyorum.

Günlük 200 gram protein tüketip bunu sağlıklı yağ ve gi'si düşük uzun süre enerji verecek kompleks karbonhidratlarla ve kas yıkımını ve yağ yakmayı sağlayacak supplementlerle destekleyip günlük 2000 kalori alsalar çok daha hızlı sonuç elde edecekler benim kalori mantığıyla anlatmak istediğim oydu.

Sonuç olarak ben ketojenik diyetin yanlış olduğunu değil yanlış uygulandığını anlatmak istedim.

LapRose ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yoo yanlis dusunuyorsunuz

Ketosis diyetinde hesaplama yapmaya gerek yok gerekli proteini alin hayvanlarin yagli yerlerini yemek yeterli eksik kesim kendi yaglarindan tamamlanir

Karbonhidratlarin tumu cok zararli ne yazikki

ccmssx bunu beğendi.
  12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Aynen devam edin heldic başarılarınızın devamını dilerim.

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yaaav bundan çok değil 3 gün önce, bi kaç başlıkda aynen şöyle yazdım;

"Hızlı şekilde yağ yakmak isteyen arkadaşlara Kh diyeti (dukan diyetinin biraz daha toleranslısı oluyor günlük 100 gr ma kadar karbonhidrat alabiliyorsunuz) + hafif kardio öneriyorum, ağırlıklara fazla yaklaşmasınlar, yaklaşsalarda zaten düşük Kh alımından dolayı altında kalırlar" dedim...

Özellikle bikaç arkadaş başta olmak üzere beni yerin dibine soktular eleştirmekten, vay efendim çok sağlıksızda, vücudu yıpratırda, böyle yaparasanız metabolizma hızı yavaşlar da yağ yakımı yavaşlarda bilmemnede...
    Yazdığım her yerde lafı ağzıma tıkdılar o da yetmezmiş gibi bir tane konu çöpe gitti, kilit yedi yani...

Şimdi bi bakıyorum dukanlar ketojenikler havada uçuşuyor...

Nerde o hani bana laf yazan arkadaşlar gelip burayada yazsalar yaaa...
    Aaaa pardon olurmu, buraya yazamazlar çünkü başlığı açanın ismi mavi...

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    basligini gormedim kim karsiysa tartisabiliriz

Dukan iyi bir diyettir

Ama ketojenik diyet ondan 1 gomlek ustundur cunku yaglar cok faydalidir insan sagligi icin

ccmssx bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Zeuss bu sitede birçok kişi bilimsel veriye birşeyleri dayandırmadan yorum yapıyorlar. O yüzden bu tarz eleştirileri takma bile. Yağların faydalı olduğunu öğrenmiş başka birşey söylemeden aynı cümleyi tekrar eden zihniyet cümlesi. Bir tez savununca bir insan cevabı bilimsellikle vermiyorlar yanlış düşünüyorsun yoo diyorlar. Hayatlarında kaç farklı diyet uyguladıkları hangi diyetlerde check-uplarda ne gibi sonuçlar değiştiği, diyetlerin idmana etkisi, diyetlerin kas yıkımına etkisi, diyetler ve supplementler vs. bunların tecrübe edilmesi ,takip edilmesi hakkında bilgisi olmayan insanlar bunlar.

Zeuss'un belirttiği low-carb diyeti tamamen bodycilerin yarşmadan 2-3 ay önce başladıkları bir diyet. Harika da sonuç alırlar. Bunu ilaç kullanmayan her sporcu da uygulayabilir. Sadece düşük karbonhidrattan ötürü bcaa'ların tüketiminin arttırılması lazım. (min kas kaybı için) Aynı kaliteli sonuçları bizzat kendim denedim ve definasyonumda aldım.

2.5 sene önce bodye ilk başladığım zamanlar 2 aylık low carb diyetiyle bu sonucu yakalamıştım.

Son olarak belirtiyorum daha da heldic sana yorum yapmayacağım. Bu zihniyetle devam et yağlar yararlıdır sürekli yağlı ye karbonhidrat kötüdür karbonhdirat tüketme :) yağı da sınırsız tüket :) günlük kaloriye hiç bakma 7bin 8bin kalori alabilirsin yeterki karbonhidrat olmasın sonucu süper olacaktır :)

Ekli Dosyalar:

LapRose, hardcorebb, serkan1984 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hehehe :) 1 kilo yagi kim yiyebilir ki 7000 8000 kalorilik yesen 2 gun yemek yiyemezsiniz yaglar beyine doydum sinyali verir uzun sure insani tok tutar

Hehe ben 60 kilo zayifladim tum diyetleri gozlemledim sonuclarini bana verdikleri psikolojik etkileri karbonhidratlarin sagligim uzerinde etkilerini

Vucudda yag depolama hormonu insulin ken yedigimiz yaglarin nasil insulin salgilanmadan depolanacagini dusunuyorsunuz :)

Bu bilim dir insulin uzerine etkisi olan gidalardan uzak durdukca sismanlamazsiniz

ccmssx bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    İşte bilimsel düşünce ile bu böyledir oldu bitti kafası arasındaki fark...
    Teşekkürler "jimraynor" gerçektende şu yorumunu gördükten sonra kendime güvenim geldi...

Neden şundan dolayı; eleştirilere elbette açığız, kaale alınmaması gerekenide almayız ama, o kadar yoğun karşı görüş olunca benm yazdıklarıma, bende kendimden şüphe etmeye başladım...
    Yahu yanlışmı biliyoruz yanlışmı yapıyoruz acaba diye...

Çünkü ben 3 sene önce vg ile uğraştım yaklaşık 1 sene boyunca, sonra üni ortamıyla 3 sene ara verdim, şuan tekrar başladım 2.ayımı doldurmak üzereyim...
    Neyse bu 3 seneden dolayı yağlandım, bel oldu 87...
    Benimde 2 ay önce, yani başlamadan önce aklımda şu vardı; Kh diyeti yapıyım, yanında cardio nun yoğun, kas kaybını engellemek içinde çok hafif bir ağırlık antremanının olduğu bi sistemle yağlanmadan kurtulayım...

Şimdi benm yazdıklarıma ve kendimde yapmaya çalıştıklarıma öyle yoğun tepki gelince, bende kendimden şüphe ettim yani...

Ve gerçektende beni etkiledi yani; diyeti bozdum vazgeçtim diyetten, Kh alımını günlük 300gr ma kadar çıkardım ve ağırlık-cardio eşit ağırlıklı hale döndürdüm...

Şuan uygulamadayım bekliyorum bakalım nasıl sonuç verecek diye...

Ayrıca fotonuza baktım, gerçektende tebrikler, bakın şuan benmde 2.ayım doluyor, eğer kendi bildiğim şeyi yapmış olsaydım belki bende sizin gibi sonuç elde edecektim...
    Ama kafam karıştı, dur bakalım birde bunu deniyelim dedik, devam ediyoruz uygulamaya, hacim var, kaslar hacim alıyor Allaha şükür ama gelgelelim yağ yakımı, bakıyorum aynalara ölçüp duruyorum daha bir ilerleme yok...
    Sadece kilo kaybım oldu ama yağ yakımı yok, belde bir incelme yok...

LapRose ve heldic bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    arkadasim

Yaglar sadece dusuk kan sekerinde yakilabilir beslenme programini gozden gecir ve kan sekerini yukselten gidalari cikar diyetinden yerlerine iyi yaglari ekle

Youtube da karatay diyeti diye aratip okumanizi tavsiye ederim

Bu arkadasimiza yuksek yag normal protein yemesini tavsiye ettik gunlugundeki sonuclari gorebilirsiniz

www.bodyforumtr.com/vbforum/akhilleus-ve-ya-lardan-kurtulma-t42963.html

ccmssx bunu beğendi.
  19. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Zeuss o sonucu aldığım zamanlarda şimdiki bilgimin yarısı yoktu. Fazla hata yapmama rağmen çok iyi sonuçlar almıştım. Konu dukan diyeti çok saptı ama size low-carb diyetiyle ilgili birkaç cümle söyleyeceğim.

Definasyon ve yağ yakımını maksimuma çıkarmak için;

Süt ürünleri dahil tüm tükettiğiniz karbonhidratları not alarak bir gün 100 diğer gün 150 gram karbonhidrat tüketimi yapacağınız bir diyet oluşturun.

Cardio günü 100 gram karbonhidrat body günü 150 gram karbonhidrat tüketin.

çok iyi sonuçlar almak için bu karbonhidratın tamamını sabah veya yarısını sabah yarısını idmandan sonra tüketin.

Örneğin cardio günü aç karna cardio + 70 gram karbonhidratlı kahvaltı. Ardında ki 3 öğünde 10 gram karbonhidratlı öğünler. 4.öğünden itibaren 0 karbonhidrat.

Örneğin body günü sabah 75 gram karbonhidratl kahvaltı, idman sonrası 75 gram karbonhidratlı toz veya öğün. Body'yi geç saatte yapıyorsanız kahvaltıda 75 gram karbonhidratlı öğün idmandan önce 75 gram karbonhidratlı bir öğün...

Ne olursa olsun akşam 6dan sonra 0 karbonhidrat. Proteinli akşam öğünlerinde 1-2 sebze ekleyebilirsiniz.

Cardiolar aç karna karbonhidrat almadan yapılacak.
    Body günlerinde karbonhidrat yükseltilecek.
    Body sonrası yarım saat normal tempolu cardio yapılabilir. 1 saat body+yarım saat cardio gibi.

Kas kaybını minimumda tutmak için cardio öncesi 1 ölçek whey protein tozu + l-carnitin
    Body öncesi 10 gram BCAA ve body sonrası whey protein mümkünse cfm tarzı çok hızlı sindirilen.

Azi, erko85 ve ZeusS_ bunu beğendi.
  20. erko85

erko85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle merhabalar ben siteye yeni uye oldum kilom 63 boyum 1.75 bel olcum 82 cm biraz gobek bolumunde yaglanma var kilo kaybi yasamak istemiyorum bu diyeti uygulamami onerirmisin ?

Sayfayı Paylaş