dues'in yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve dues tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkadaşlar

Durumumu genel özetlersem ;

Ben 2011 yazında 115 kiloydum.Boyum 1.87 olduğu için görenler 115 zannetmiyorlardı ama ben biliyordum .Bu durum canımı sıkmaya başlamıştı.Baktım olacak gibi değil, yemenin önüne geçilmiyor , dedim kendi kendime , tut boğazını. Allaha şükür yememe içmeme dikkat ettim,salona yazıldım,94e kadar düştüm.Üniversite sınavlarına hazırlandığım için geçen nisan-haziran arası sporu bırakmak zorunda kaldım.Temmuz -ağustosuda çalışarak geçirdim.Bir baktım 98-100 kilo olmuşum.Dedim ,gidiyorsun spor salonuna yazılıyorsun ,hedeflediğin 86-87 kgye ulaşıyorsun.

Derken yazıldım çok şükür.
    Dün 1100 kalori , bugünde 850 kalori yaktım.Yememe içmeme dikkatte ediyorum.

Hergün ne kadar kalori yaktğımı buraya yazacağım.Allah izin verirse 3 ay sonra bugünlerde hedefime ulaşmış birisi olacağım.

Not:20 yaşındayım

2. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşıma ziyarete gittiğim için spor yapamadım , yarın acısını çıkartacam :)

3. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Yediklerini de yazsan daha iyi olurdu.

4. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    program çıkarmadım , ama yememe içmeme dikkat ediyorum.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Kac kalori aldigini bilmeden ne kadar yaktiginin cok da onemi olmadigini dusunuyorum.

6. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Dediğinde sonuna kadar katılıyorum , kaç kolari aldığımı aşağı yukarı biliyorum.Çünkü yediğim şeyler pek değişmiyor.Onlarında ne kdar kalori olduğunu biliyorum.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Keske o yediklerini ve toplam kalorilerini yazsan da seni takip edecek arkadaslar yararlansa aksi takdirde ne kadar yaktigin kimse icin bir anlam ifade etmeyecektir.

Not :Ayrica Bold- kalin ile yazmak yazim kurallarina aykiridir.

8. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    belli programım olmadığı için yazmak istemedim.Atıyorum kahvaltıda 1-2 dilim ekmek , yumurta,peynir vs..Kendi huyumu bildiğim için salt bir program yapmak istemedimm,çünkü bozacağımı biliyorum, böyle yapınca kendimi daha konstre hissediyorum ve daha verim alıyorum :))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:21 ----------

Dün foruma giremediğim için yazamadım ama 850 kalori yaktım :)) devammmmm

bugün salon kapalı ama evde yapabildiğimi yapacam :)

9. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bugünde(04 şubat ) 850 kalori yaktım+diyete devammmm :)

10. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bugün(05 şubat ) inceldiğimi fark ettim,mutlu oldum :) 500 kalori yaktım,devamı Allah'ın izniyle gelecek

11. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bugün(06 şubat) çok aşırıya kaçmadan kaçamak yaptım,yarın devam :))

12. ScRyedd

ScRyedd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ne yaparak yakıyorsunuz bu kadar fazla kaloriyi ?

13. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    500 kalori çok yüksek bi miktar değil 25 dk 6-9 eğimde yürüyüş bandında yürüyün ortalama 200 250 arası yakarsın

25 dk bisiklet binin seviye 4 ve üstü olsun 250 de orda yakar..

14. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Genelde eliptik alentinde çalışıyorum , en sevdiğim kardiyo aleti diyebilirim.Eğimi ve zorluğu genelde 10 'da tutup (maksimum 20 oluyorlar ) çalışıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:58 ----------

Uzunca bir süredir foruma girmemişltim.

101 'den 97ye düştüm.Anlayacağınız 4 kilo verdim ,Allah'a şükür. :)

bench_O

15. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Senin anlatımın biraz değişik olmuş. Bu gün 10 dakka şunu 5 dakka bunu yaptım yada saat 8 de şunu yedim 12 de bunu içtim deseydin daha hoş olurdu. Sadece aletin üzerinden baktığın kalori miktarını yazıp bunu yaktım diyorsun. Bence aletlere pek güvenme. Yaktığın şey su da olabilir proteinde olabilir karbonhidratta olabilir. Güzel bir eczanede yağ ölçümü yaptır, 2 haftada bir after-before yap.

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

16. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yazdığınız yazı için teşekkür ederim. direk programa bağlı kalmıyorum, dikkat ediyordum (forumda baya araştırma yaptım kilo verme döneminde neler yaplıp nelerin yapılmaması hakkında )yememe içmeme,bu aralar bozdum gibi ama :p

:arrow:

bu ay 97 den 96ya düştüm.Yanlız 21.20(küsüratını tam hatırlayamadım,spor salonunda yağ ölçün cihazı var ordan bakmıştım ) yağ kg çıkmıştı,şimdi ise 16.2 , yani yağdan gitmiş çok şükür.Vizeler aradan çıksın yeniden gözden geçircen diyetimi bench_O

Bir ay sonra daha güzel şeyler yazmam dileğiyle,hoşçalın.

17. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok kötü bir dönem geçirdim spor açısından , okul ve bir takım sorunlar yıprattı beni , ama şimdi kendimi iyi hissediyorum , bu cuma finallerim bitiyor, bittikten sonra bu dönemin hıncını çıkartıcağm , bir daha ki yazışımda kendi adıma güzel sonuçlarla döneceğim Allah'ın izniyle

18. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tam kendimi kaptırmışken pazartesi işe başlıyorum .Şuanda 92.5 kiloya düştüm ( yağdan gitti ) . Ama işin benim sporumu aksatcağını sanmıyorum (inşallah ) Allah nasip ederse iş çıkışı direk salona gideceğim.
    Bir not ekleme gereği hissettim: Üni tatil oldu Allah'tan , okulda malesef hamur işi var her yerde , okulun yemekhanesi desen saatleri uyuşmuyor bazen uyuşsada bir bakıyorum yağlı yemekler . Kardeşlerim abilerim , Biraz dert yanayım dedim :)
    92.5 olunca Gaza geldim , Alllah nasip ederse bir daha ki aya bu günlerde kilomun başı 9 değilde 8 olur (88,89 inşalah :) )
    Bir not daha : Buraya ay ay yazmadığımda kendimi kötü hissediyorum :)
    İyi forumlar dilerim, bir daha ki aya yazmak üzere

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Buna Tamamen Katiliyorum.

Yaktigin Kaloriden cok aldigin kalorinin önemli oldugunu düsünüyorum:):DHatta nekadar kalori yaktiginla kimsenin ilgilenecegini ve bi ise yaricanida düsünmüyorum:):D
    Yolunda Basarilar dilerim.

20. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    işten yazıyorum, zerre hareketi olmayan bi iş , bilgisayar başındayım , Allah'tan spor salanuma gidelibiliyorum :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:32 ----------

haklısın @bekçi , atıyorum gün boyu(spor dahil ) 3000 kalori yakmışsam ve 3200 geri almışsam at çöpe gitsin :D
    daha önce dediğim gibi yediklerimin kaç kalori olduğunu az çok biliyorum weightlifter

Sayfayı Paylaş