Doymuyorum , Dieti Bozuyorum , İradeye Hakim olamıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet arkadaşlar aslında 16 yaşındayım okul tatile girdiği için dieti bozup duruyorum zamanım evde geçtiğinde diet bozuluyor :D yani okuldayken çok rahattım bi öğle arasında mecburi olarak getirdiğim yiyeceklerle dayanıyordum :D ve 2 saat sonra meyve tamam rahattım ama şimdi bu 3 ayı iyi geçiremicem gibi geliyor nasıl anlatayım bilmiyorum ama okul zamanında zaman kısıtlaması ne yiyip , ne kadar doyucağımı fazla sorgulama zaman tanımadığı için diet yapabiliyordum.Şimdi zamanım bol ve bu süreç içerisinde yediğim yiyecekler beni bazen doyurmuyor anlamıyorum.Mesela Sabah kahvaltısı 1 dilim kepek ekmeği veya tam tahıllı ekmek 1 dilim oda ikisinden biri yanında biraz bal , 5-6 zeytin , 2 kibrit kutus kadar peynir , meyvesuyu ee yiyom :D sonra hiç kesmiyor sonra yemeyi artırıp dieti bozuyorum yani sorunum doyamamak iradeye hakimiyeti iyi sağlarım kendimde ama bu yaz rahat moda geçtim gibi oldu yemek zorunda kalıyorum doymuyorum :( okul başlasın ozamna dietim devam edicekte şuan 3 ayda diet yaparken doyurucu neyler yiyerek dayanabilirim sizce ? ? ?

2. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Merhaba @Sir Arawn, sorunun İnşallah gizli şeker değildir. Bende yıllar önce öyle idim. Sana tavsiyem öğünü bitirdikten sonra açlık hissi gitmez ise Su'ya limitsizce saldırabilirsin :). Zaten yaz ayındayız, çilek, erik, kayısı gibi meyve tüketebilirsin. Muz çok doyurucudur, 1 kase yoğurt olmadı çıtır salatalıklar var tuzsuz olarak bol bol tüketebilirsin. Bunlar açlık hissini giderdiği gibi ferahlık verir. Kal sağlıcakla...

3. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Burda devreye irade giriyor. Ben aylardır tam yağsız ürünler yiyorum. Ailem kahvaltı sofrasında beyaz ekmekle beraber salçalı sosisler sucuklu bol yağlı yumurtalar çikolata vs yerken ben tam yağsız beyaz peynir süt domates ve salatalıkla karnımı doyuruyorum. Ve hiç diyeti bozduğumu hatırlamıyorum. Birşeyi istemek yapmanın yarısıdır. Ama gerçekten istemek. Burada işin içine irade giriyor eğer zayıflayıp güzel bir vucudun olmasını istiyorsan Ye me ye cek sin. Dişini sıkacaksın bu kadar basit :) iraden zayıfsa zaten uğraşmaya gerek yok yeterince istemiyorsun demektir. Sıkılınca tv yada bilgisayar basından kalkıp atısdırırsan diyeti mahvedersin tabi ;) Acıkınca bol su içmeyi dene herşeyden önce Kendine mukayet ol kendi kendine hayır diyebilmeyi öğren. Yiyeceğin 1 ekmek arası bol mayonezli hardallı ketcaplı sucukdan alacağın hazzı plajda muhteşem bir vucutla dolasırken hem cinslerinin imreni ile karsı cinslerin ise hayranlıkla bakdığı anı düşün alacağın zevkleri kıyasla kararını ver. ;)

egeligenc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş