Dorian Style Heavy duty antrenman gunlugum

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve D.Y tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bravo valla muazzam kilolar aman nazar değmesin. :)

Fakat şöyle bir durum var. Deadlift için geçen videonda da farketmiştim hareketi bozuyorsun. Hem sırtın yere paralel oluyor hem de her kaldırıştan sonra barı yere bırakıyorsun. Beline çok yüklenmiyomusun sence? Ben olsam ağırlığı biraz düşürüp hareketi bozmadan yapmaya çalışırdım.

Ayrıca lat pulldown machine dediğin şu mudur? https://www.youtube.com/watch?v=fhAFfG79n-4 Superman hareketinden önceki 2 hareketi tam anlayamadım. İsmini unuttuğunu ve lat pulldown öne çekiş dediğini

Son düzenleme: 14 Şubat 2013
    D.Y ve mr_dblue bunu beğendi.
  2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ewt deadlift hareketinin formunda hata var..
    D.Y bacaklara neredeyse hiç yük binmiyor ağırlık bele çok biniyor
    Umarım farkındasındır.İleride sıkıntı olabilir aman diyelim.

Başarılar.

D.Y ve Rinkushichi bunu beğendi.
  3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Deadlift kilosu güzel tebrikler thums: Bilerek mi romaniana benzer formda yapıyorsun bilmiyorum ama bacakdan destek alarak yapsan 160-170 kg 5 tekrar yapabilirsin sanırım, böyle yükü direk bele bindirmek arkadaşların da dediği gibi biraz tehlikeli ve daha zor.

mr_dblue ve D.Y bunu beğendi.
  4. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Lat pulldown machine ona benzer ama agirlik takmali yapiliyor.Lat pulldown öne cekis makarada karna cekis isde ismini bilmiyorum digeride dorianin blood and guts videosunda sirti cin girdigi ilk hareketin ayakda yapilani...Bacaklara neden yuk bindirmedim 150.5 den once yapdiklarimda sumo deadlift yapdim fakat bacak inanilmaz zorlaniyordu baslangicda bende son sette bildigim gibi yapdim birde olabildigince dizlerimi kirik baslamaya claisiyorum ama bar normalde olmasi gerektigi kadarda yakin degil bileklerime bazen dusunemiyorsunuz yaparken sadece harekete konsantre devam ediyorsunuz.

5. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bugun omuz antrenmani vardi genel olarak iyi gecdi.Dumbell shoulder press:31 kilolarla 12 tekrar isinma ardindan 34 lerle 2 set 12-9 tekrar yapdim Ardindan upright row 35 kg 2 set 15-13 sonra lateral dumbell raises dumbellarla 11 kg larla 2 set tekrar saymadim ama 10-12 arasidir muhtemelen-dumbellarla deltoid öne 10 kilolarla yuksek tekrar-Arka omuz icin dumbellerla rear delts fly 16 kg larla 12-10 sonra rear delts machine fly 30 kg 14-11 tekrar yapdim.Omuzun ardindan biraz sogutma ve strech egzersizleri uyguladim.Mide icin 4 hareket girdim bugun sopa twist cevirme tekrar saymadim baya bi uzun sure yapdim ardindan dumbell ile oblik-machine crunches son olarakda hem alt hem ust mideyi calisdiran bir makinede bitirdim.Yine biraz strech ve sogutma egzersizleri yapdikdan sonra antrenmani sonlandirdim.Birsey farkettim omuzlarim testonun son haftasinda oldugundan daha kuvvetli fakat bu cogu diger bolgeler icin gecerli degil nedenini bilemiyorum :).Simdi antrenman ssonrasi ogunumu yiyecegim yaklasik 300 gr tavuk-pirinc pilavi 200 gr kadar ve biraz salata.Whey proteini 3 haftadir almiyorum gunluk protein alimim 60 70 gr dusdu en fazla 120 civari alabiliyorum su siralar.Yarin bacak var ama deadliftten kalma hamstring agrilari hala suruyor insallah yarina kadar gecerde tam kuvvetimi ve konsantremi verebilirim bacaga.Yarin 10 12 tekrarda alabilecegim en yuksek kiloyu deniyecegim bir sakatlik olmazsa...

6. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bugun cok dinlenmis ve uykumu almis bir sekilde uyandim 2 kasik bal ve bir yarim litre kadar su icdim birazdanda yaban mersini-muz-yumurta omletimi yapacagim.Bugun bacak var bacak antrenmanina kadar 2 3 ogun karb yuklemessi ancak yetiyor.Squatta en yuksek kiloda 10 12 tekrar denemesi yapacagim bir supriz olmazsa videoyuda koyarim belki bir kac bacak pozu ile birlikde.

7. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Son düzenleme: 17 Şubat 2013
  8. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Antrenman Gayet iyi gecdi sadece yine kafeini biraz fazla kacirmisim gereksiz yere nefes nefese kaliyordum.10 dk bisiklet ve biraz strechden sonra antrenmana basladim.Squattta 40 kg 10 no hands 90 kg 8 tekrar ile isinma yapdikdan sonra 130 kg 10 tekrar yapdim ardindan 120.8 100.12 tekrar,Leg press 2 set 200 kg.25-20 leg extension 2 set 75 kg 15-13 tekrar.Leg curl sert girmedim 36 kg ile 20-15. tekrar tam tuketmeden.ardindan biraz mesaj ve strech uyguladim.Ardindan 2 set sitting calf raises 35 kg 15-12 tekrar standing calf raises 200 kg 12-11 tekrar yine sonrasinda strech ile antrenmani sonlandirdim.Squati yine sayfamdan izleyebilirsiniz:https://www.facebook.com/pages/Azad-Kaya-Teen-Bodybuilder/366460156794751?fref=ts

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:13 ----------

Arkadaslar sizleirnde yorumlarini alabilirsem cok sevinirim iyi kötu elestri öneri sadece deftere yazar gibi gitmeyeyim yani :).

mr_dblue ve khephnes bunu beğendi.
  9. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    D.Y, gunlugun takip ediliyor pek cok kisi tarafindan ama bence daha duzenli yazarsan gelen yorumlar ve takipci sayin da artar. Yazis bicimin cok duzensiz. Dungean, Rin bu adamlarin gunlukkerine goz at istersen, gerci onlar cok susluyor falan ama biraz daha duzenli yazilabilir diye dusunuyorum.

Biraz daha bosluk vermeli, alt satira yazmali, hareket ismi, kullanilan kg, hareket siralamasi vs. gibi takilsan, bunlara onem versen bence yazdiklarin daha okunabilir olacak. :)

-RevoLt-, mr_dblue ve D.Y bunu beğendi.
  10. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Tam squati yapmiyorum neden 2 sefer hamstringleri sakatladim.Cogu antrenör bacak kaslari gelisimii acisindan en dibe kadar inmeyi önermiyor hem olusabilecek diz kapagi sakatliklarindan hemde gereksiz oldugu tartisiliyor en dipte kalca kaslari daha cok devrede.Bacak kaslarini calisdirmak icin kalcanin diz kapagi hizasina gelmesi yeterli deniyor.Ama tabi herkes farkli hareket ve egimden hoslaniyor ona göre calismak lazim.

mr_dblue bunu beğendi.
  11. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Mesajım görünüyormuydu bende asılı kaldı diye sildim.Sorry...

D.Y bunu beğendi.
  12. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Guzel bir öneri fakat yazi kabiliyetimi bayagi kaybettim öle uzun uzun anlatamiyorum daha basite kaciyor daha dogrusu aklima bisey gelmiyor.Cumlelerimin devrik oldugunu yazdikdan sonra göruyorum bazen eh birazda 3 senedir turkiye disinda yasamakda etki ediyor olsa gerek...

13. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Walla ben takip ediyorum D.Y ancak khep in dedigi gibi hareketleri agırlıkları setleri yanyana yazdığın için biraz zor oluyor okumak.

Antreman hakkındaki görüşlerini anlattıktan sonra her bir hareketi ayrı satırlara yaz bu seni rahatlatır.

Ayrıca şunu da söyliyim video ve resimlerini ilgi ile izliyorum ve gelecekleri bekliyorum.Bu bakımdan ilgi çekici bir günlük...

khephnes ve D.Y bunu beğendi.
  14. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul

Nasıl oldu böyle? Çok süsle demiyoruz sadece 4-5 kere enter tuşuna bas :)

Emin ol bolca takipçin var biz de dahil olmak üzere. Girdiğin kilolar yaptığın antrenmanlar muazzam yaşına göre. Güzel bir spor hayatı seni bekliyor bence müsabık bile olabilirsin varsa aklında tabi öyle bir düşünce.

Serbest bir poz atabilir misin bir ara? Sıkmadan kasları poz vermeden. Daha sağlıklı yorum yapabiliriz bence böyle.

-RevoLt-, Rinkushichi ve D.Y bunu beğendi.
  15. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Guzel bir öneri evet artik böyle ayirarak yazarim.Koyarim neden olmasin...Evet musabik olmayi dusunuyorum 20 li yaslarin basinda pro olabilmek ilk amacim zor gibi gözukuyor ama een buyuk hedefim o onumde daha cok yol var.Seneye mart gibi ilk musabakami yapacagim kac kiloda girecegim bilemiyorum ama 80 kilo ustunde iyi bir formda girersem orta siklet bodybuildingde yarisabilirim direk gencler degilde.Onun disinda su 1 sene icinde isvec icinde bir sponsor almak istiyorum.Sporculara sahip cikiyorlar en cokda genclere tabi sponsoru olunacak bir sporcu olmak icin cok fazla cabalamaliyim...

Son düzenleme: 18 Şubat 2013
    kratos1, mr_dblue, Extravaganza ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bir 30 dk kadar sonra yaklasik 30 dk hit veyahut yogun kum torbasinda serbest calisacagim.Antrenman öncesi 100mg aspirin-1.5 ölcek craze aldim.

17. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bugun 35 dk kadar kum torbasinda yogun olarak serbest calisma yapdim ardindan
    5 dk strech
    Tum mideyi calisdiran mide hareketi 2 set 12-20 tekrar arasi
    Alt ve ust mideyi calisdiran bir makinede 2 set 15-20 tekrar
    Twist sopa calismasi +50 tekrar
    Guzel bir kondisyon calismasi oldu.Bu arada son 1 haftada 1 kilo aldigimi gorunce yediklerime biraz daha dikakt etmeye karar verdim suan 83.5-84 arasi gidiyorum.Yarin gögus-triceps var bakayim belki incline dumbell press videosuyla birlikde bir kac poz atarim.

khephnes bunu beğendi.
  18. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar sert ağırlık çalışması,cardio ve isteğin ötesinde kilo alımı ne yiyorsun D.Y sen böyle:)

Şu twist sopa yı neden yapıyorsun bir faydasını gördün mü?

D.Y bunu beğendi.
  19. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Ahah, valla bu soyledigimden dolayi taslamayin beni, gerci zaten su an yapmiyorum ama, spora ilk basladigim zamanlar sopayla twist'i ben de yapiyordum ve belimin inceldigini hissediyordum adeta! :p (ironi yok, cidden oyle hissediyordum)

D.Y ve mr_dblue bunu beğendi.
  20. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Spora başlamışsın işte ondandır:D

kratos1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş