Domates soslu, tavuk goguslu makarna

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve thugrain tarafından 6 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba forumda yeniyim bu sporada yeni basladim fakat kendi yemegimi 12-13 yasindan beri kendim yapiyorum. Elimde cok guzel saglikli tarifler var aklima geldikce sizlerle paylasmak istiyorum.

Malzemeler:

Karbonhidrat ihtiyaciniza gore(miktari size kalmis) makarna - eger whole grain bulunabilirse dahada iyi olur kompleks carb almak acisindan
    1 konserve dogranmis domates- zamaniniz varsa yesil yada kirmizi biberde eklerseniz sahane oluyor
    Istege gore 3-4 dis sarmisak, pul biber ve karabiber
    2 kasik cekilmis keten tohumu - bu sayede gunluk omega 3 ihtiyacinizi fazlasi ile karsilicaksnz
    75-100 gr dogranmis light kasar peyniri (ben mozarella kullaniyorum yinede secim sizin)
    300 gr cekilmis tavuk gogusu - Hazir tavuk kiymasi almayin! icine deride katiyorlar evde rondoda 1 dk cevirseniz yeterli

Hazirlanisi:
    Bir tencerede su kaynatalim fakat makarnalarin iki kati su eklemeliyiz hacim olarak
    bu sayede kaynayan makarnadan faydali besinler suzunce musluktan asagi gitmicek -8 dakika yeterli
    1 corba kasigi zeytinyagi ile sarmisak ve eti kavuralim
    Ustune domatesi baharatlari ve keten tohumunu ekleyelim
    Makarna pisince Derin bir kaba alip uzerine Sosu dokelim en sonrada istege gore taze maydanoz ekleyelim
    Kasari en uste serpelim

Protein bakimindan 35-45 gr protein icerir
    Calorisi cok azdir
    Karbonhidrat ihtiyacinizi karsilicak
    ve bunun yanindan cidden cok lezzetli bir oglen yemegi oluyor
    Ben ozellikle ogleden once karbonhidrat agirlikli idmandan sorada protein agirlikli besleniyorum
    Her bakimdan muhtesem bir oglen yemegi
    Afiyet olsun

2. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    Deneyelim bakalım saol.Walla şu anda çok açım keşke evde olsamda yapsam.Ama akşam deniyecem...

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çok güzel bir tarif ancak her baba yigidin harci degil heralde:)
    haslanmıs makarna üzerine yagı suzulmus hazır tonbalıgını döküp pratik beslenenleri düşündükçe bu tarifi sadece agız tadına onem verenlerin uygulayacagını düşünüom.. kesinlikle deniycem.. tesekkürler

4. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet haslanmis makarna uzerine yagi suzulmus ton baligi pratik fakat kac gun yenir tartislilir...ben biktim sahsen :) arada bir bole degisiklik yapmak gercekten ise yariyor damak tadi acisindan

5. uniq7

uniq7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bi yapan varsa resmini eklesin arkadaslar

Sayfayı Paylaş