Dolandirilma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Sergio_Aguero tarafından 2 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar konunun başlıklka pek alakası yok ama ben ilgi çeksin diye yazdım. şimdi adanada amerikan pasajı var bilenler bilir, oradan 1 tane animal pump aldım 110 liraya 6 taksit de yaptırdım. ürün orjinal herşey iyi güzel ama kutuyu açtım bu eski versiyon sarı haplar var. sonra bide son kullanmasına bakayım dedim ama meğersem temmuzun 7 sinde sk tarihi bitmiş. bende kartını aldığım dükkanı aradım. adama böyle böyle dedim. adam bana kusura bakma değiştiremeyiz dedi. sonra 2 dk bekle ben dönecem sana geri dedi . antremana gittim 1 saat sonra aradım telefonu kapatmış. şimdi buraya ' 1 aydan bişey olmaz kullanabilirsin' diye yazan arkadaşlar olacak ama ben işin o kısmında değilim. sonuçta adam bozuk ürün satıyor ve tüketici haklarına falan gitsem iadesi mümkünmü acaba. gerçi bi sorun daha var fatura almadım ama kredi kartıyla ödeme yaptıgım için inkar edemezler. dipnot: yarın tekerar arayacağım eğer açmazlarsa tanıdığım bi komiser var hırsızlık büroda çalışıyor onunla gideceğim.

sizce napayım ürünü iade edebilirmiyim. işin parasındada değilim ama bu müşteriye yapılan bir haksızlıktır kanaatimce...

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Dükkana gitmelisin. Faturası varsa sorun olmaz sanırım skt geçmiş ürün değiştirebilir.

Ama hata kısmen sende, ben gazoz,kola alırken bile skt bakarım supplement alırken nasıl bakmazsın :) kaldı ki pasajlardaki supplementler kötü yerde muhafaza edilmiş uzun süre orda kalan supplementlerdir.

Sergio_Aguero bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Hic dert etme, oncelikle fatura vermedigi icin vergi dairesine sikayet edebilirsin, ardindan kac lira ceza aldigini bile ogrenebilirsin. Ayrica urunu iadesi bozuk vs olmasa bile begenmedin diyelim tabi kullanmadin, gidip degistirme hakkina var, degistirmeye yansmiyorsa once vergi dairesine sikayet et ardindan musteri haklari koruma komisyonuna(genelde kaymakamlik binalarinda olurlar). Biraz zaman alabilir ama aklina koyduysan tabiri caizse otturebilirsin.

Basvurdugum ve karsiligini aldigim bir yontem.

4. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    neyse arkadaşlar bugün gittim ya adama atar yapacam ama kibar bir adam ondan yapamadım :) tamam kardeşim bi daha geldiğinde istediğin ürünü yüzde elliye verirrim dedi , bende bu durum karşısında ok by diyebildim :D

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    normalde insanları(burjuvazi) hariç kimseyi ne manevi ne maddi sömürmem ama bu tarz adamları donuna kadar sömüreceksin..
    ilkönce telefonda net bir şekilde geri alıp almadığını sor.yaşını bilmiyorum ama 20 yaşında falansan yanına büyük almana da gerek yok.ama yok 15-16 yaşındaysan abini babanı bi tanıdığını al git sadece yanında bulunsun konuşmasın bile.
    konuştun almıyor mu?aynen şu cümleyi kur."şimdi ilk önce vergi dairesine gidiyorum fatura kesmediğini beyan ediyorum sonrasında tüketici haklarına başvurup gerekli davayı açıyorum.sana kolay gelsin iyi günler" de arkana bile bakmadan çık.
    iş ciddileşsin ve adamı resmen tehdit et."benim aylık supplement ihtiyacımı sen karşılayacaksın ben bu body sporunu yaptığım sürece yoksa gider her türlü şkayette bulunur davamı açar tazminat davası da açarım" diyeceksin.

şimdi çoğunuz bana tepki gösterecek ama bu tarz "dolandırıcı" tiplerden tiksiniyorum çünkü insan hayatıyla oynuyorlar.geri alamam demesi iyice ıslak odunla dövülesi bir konuma getiriyor o adamı.

şahsen ben böyle birşeyle karşılaşsam her ay supplementlerimi oradan alırım ya bedavaya ya da üstüne kar marjı koymadan alış fiyatından alırım.
    çünkü dava açsan kat be kat fazlasını alırsın mahkemede.ve ayrıca son kullanma tarihinden 1 ay sonra bile kullanılabiliyor olması onun son kullanma tarihi geçmiş ürün satmak zorunda değil ki ayrıca son kullanma tarihi geçmesinden 1 ay sonra kullanılabiliyorsa üretici firma atıyorum son kullanma tarihini mayıs yapmaz haziran yapardı o zaman.

6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    İyi yapmışsın bidahaki gittiğinde gene tarihi geçmiş ürünü %50 ucuza verir bir sonraki için gene %50lik bi indirim kazanırsın.

muratcan.biceps bunu beğendi.
  7. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    aynen öyle bunun altında kalmam kolay kolay işte monster milk var adamda 180 lira hele onu bana 80 e vermesin o zaman görecek gününü. ya aslında babam emniyet müdürü ama bu protein tozları vs çok kızıyor ona söylesem beni döver onun için kendi işimi kendim halledeceğim artık :)

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Sergio_Aguero ;

140 tl ortalama fiyata sahip ürünü 110 tl birde taksitle alırken sorun yok ama skt geçince sorun var ,

Kusura bakma da adamın suçu falan yok tüm supplement shoplarda aynı olay var skt si geçmiş ürün ucuza verilir ,

Hayır bir de tavrın komik hem ürünü ucuza almışsın birde skt sine bakmamışsın ürünü kullanmışsın bir de iade istiyorsun ,

Babana ve polis tanıdıklarına güvenmen ise ayrı bir komiklik ve cahillik , sanırım yaşın ufak ..

Olayı özetlim sana ben anla rahatça , skt si geçmiş ürünler 2 aya kadar satılır shoplarda bunda garip bir durum yok ve ucuza verilir , sen olaydan habersiz olduğun için şaşırmışsın o kadar ,

Aldığın ürün zaten sorunlu değil ki sanki sahte ürün geçsin skt ne olmuş olağan ve dediğim gibi ek besin sektöründe doğal durumlar bunlar ,

Bir daha ki a,v te skt sine bak ve öyle vay be ucuz ürün diye her ürüne atlama , git adam gibi netten al skt side sorunsuz olsun ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

Sayfayı Paylaş