dolandırıcılık

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve zrb20 tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Değerli arkadaşlar.

AMAN DİKKAT..! YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMİ..!
    Ellerindeki kimlik bilgilerinle İc...ra Dairesine gidiyorlar 18.40 TL başvuru harcı yatırıyorlar..
    Sizin hakkınızda İLANSIZ İCRA TAKİBİ başlatıyorlar…

Borç hanesin vicdansız vicdanlarına göre akıllarına ne gelirse yazıyorlar..
    Bu 250 TL de oluyor 2500 TL de oluyor ya da daha fazlası…

Bir zaman sonra kapınıza postacı geliyor..ve size ÖDEME TEBLİGATINI imza karşılığı veriyor..
    Açıyorsunuz okuyorsunuz… şaşırıyorsunuz… Gönderen kişiyi tanımadığınız için ’’ Kim ki bu ‘’ diyorsunuz..
    Arkadaşlarınıza gösteriyorsunuz ve maalesef size yanlış bilgi veriyorlar..
    ‘’ Boş ver abi yanlışlık yapmışlardır.. madem ki tanımıyorsun yırt at ‘’ diyorlar…

Yırtıp atıyorsunuz kağıdı… İş bitti zannediyorsunuz ama…. İŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR..!

İtiraz süreniz 1 hafta…. O zaman zarfında hiçbir şey yapmazsanız… Borcu kabul etmiş oluyorsunuz..!!
    Ensenize biniyorlar… Ödemezseniz haciz memuru kapıda..

Alır almaz akıllılık yapıp itiraz edip elinize resmi bir belge alırsanız İŞLEM HEMEN DURUYOR..

Karşı taraf, Yani sahtekarlar size karşı ‘’ İTİRAZ İPTAL DAVASI ‘’ açmıyorlar çünkü foyalarının meydana çıkmasını, tanınmalarını istemiyorlar. Başka yeni bir kurbanın peşine düşüyorlar, resmi işlem sıfırlana kadar takip etmekte yarar var.. Yani bir nevi temiz kağıdı alana kadar..

Kimlik bilgilerimiz yanlış kişilerin eline geçtiği zaman başımıza gelebilecek felaketlerden birisi de bu…

Dikkat edelim ve lütfen bu bilgiyi dostlarımızla paylaşalım…

deist190, deathlifter, speedtouch ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. 414141

414141 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    abi başınamı geldi ya..

3. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    şükür allaha benim başımda yok.bir arkadaşın başına gelmiş facebooktan paylaşmış. bende buradan arkadaşlarla paylaşayım dedim

Azi bunu beğendi.
  4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Pardon ama kimlik bilgileri olan biri arkadaşlarının lafıyla yanlış gelmiştir vs. diyip yırtıp atıyorsa biraz da hak ediyor. Böyle durumlarda direk yetkili mercilere başvurmak gerekiyor.

zrb20 bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benim başıa buna benze rbir olay gelmişti

eski kız arkadaşım bir ürün almıştı ve taksit yaptırmıştı adamlarda karta yapmayalım lımıte etkı etmesın senet yapalım demısler kı bu yer baya tanıdık bır yer

neyse urun geldı bende her ay gıdıp 200tl yatırdım 12. ay eve bir zarf geldı ve 24bıntl borcu varmıs kız arkadaşımın bende aradım araştırdım senetlerden birinde rakam yokmus bunlarda yazmıs 24bın tl

gıttım konustum dedım bır yanlıslık var kesın yok dedıler odıceksın falan

bende 3 gun sonra 4 arkadaşımı ve kardeşimi + kız arkadaşımın 2 abısını ve 3 arkadaşlarını çağırıp adamları aradım gelin paranız hazır ama nolur ıcradan cekın falan dedım tamam dedıler geldı bırısı elınde de senet aldık ıcerı yaklaısk 20 dk boyunca dövdük ve 200 tl sini verdi gitti bir daha da asla senetle ürün almadık almamda :(

speedtouch, Dynamo, Bigdaddy ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  6. 414141

414141 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dann boy aga en iyisini yapmışsınız...lazım bunların alayına...

Danny Boy bunu beğendi.
  7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    3 yıldır hukuk bürosunda çalışıyorum ilk defa böyle birşey duydum.Bankakarın icra takiplerine bakıyoruz biz nadirde olsa bizimde karşımıza çıkabiliyor başkasının adına çekilmiş ancak adam benim haberim yok diyo belgeler talep ediliyor kimliğim kayboldu falan diyor o tarihlerde kimlik yenileme talebini falan getiriyorlar sorun çözülüyor. Ama belirtmeniz çok iyi olmuş 1 hafta sürenin geçmemesi lazım yine ispatlanır ama iş yokuşa sürer uğraş dur..

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ben askerdeyken adıma şirket kurulmuş. kocaman inşaat şirketi. şirketi benim üzerime geçirmişler. 2 yıldır dava devam ediyor bir 12 sene de devam eder. bu ülkede herşey olur.
    hatta aklıma bile geldi madem şirketim var gidip göreyim tipini beğnemediğmi kovayım sekreterle falan tanışayım :)

deist190, Danny Boy, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. 414141

414141 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aynen abi fıstık gibi şirket..::D..hazıra konsaydın işte...

10. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Ben hayatımda ilk defa nüfus cüzdanımı kaybetmiştim geçenlerde, yeni kimlik çıkarttım ve kayıp şeklinde yeniden çıkarttım. Eskiden vergi dairesine gidip dilekçe veriliyormuş ama artık online sistemde otomatikman sistem uyarı verdiği için hakkınızda dolandırıcılık yapılamıyor.

Sayfayı Paylaş