Dogru mu yapiyorum?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve adele21 tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. adele21

adele21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar. Ben 22 yasinda bir kizim.

2 diyetisyene gittim, yag olcumu yaptirdim. Ikisinde de %19 kusur cikti. Bi tanesi kas kutlemi de olcuyordu, 25 kg kas cikti. Internetten arastirdim, bu bir bayan icin cok iyi bir olcuymus. Yalniz ben kilo vermek istiyorum.

Boyum 1.66 - 1.68 gibi, su anki kilom da 59. Gecen yaz crosstrainer'a 1, 1.5 ay binerek (haftada 4 kez falan, 1'er saat) 65 kilodan zayiflamistim. Bir ara 56 kiloya kadar dusmustum ama cok yiyerek 59'a ciktim. Simdi yine 56-57'ye dusmek istiyorum olabilirse daha da asagiya.

Spor salonuna yazildim. Haftada 3 gun pilates seanslari var. Onlara katilip sonra da 45 dk cardio yapmayi planliyorum. Geri kalan 1 gun de 1 saat crosstrainer'a binsem, yani toplamda 4 gun spora gitsem 3'unde pilates + kardio, digerinde sadece kardio yapsam,

1- Kilo verir miyim? Kac kilo veririm 1 ayda ortalama?
    2- Kas mi yapmis olurum? Vucut yapim zaten bir bayana gore kasli.

Cok tesekkurler

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Bir erkek bile pilates yaparak kardiyo yaparak eliptik bisiklet kullanarak kas kütlesinde kayda değer bir artış sağlayamaz.üstelik siz bayan olduğunuz için hormonal yapınız nedeniyle doğal yollardan kas yapmanız çok çok zor.

3. adele21

adele21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap icin tesekkurler. gecen yaz crosstrainer'a binerken bir ara kilom artti (diyete cok dikkat etmeme ragmen) ben de kas mi artti diye dusunmustum.

peki bu yazdiklarimla sizce ayda 3-4 kilo verebilir miyim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:15 ----------

arkadaslar lutfen bakip gecmeyin, cevap yazin :(

bugun sabah 1 kase yogurt yedim. (8'de) az once de (9.30 gibi) 2 tabak kiymali salcali makarna ve 2 tavuk butu yedim. 12.30'da pilatese gidicem ardindan da 45 dk - 1 saat crosstrainer'a binicem sizce dogru mu yaptiklarim kilo vermek icin

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bizden kahinlik bekliyorsunuz.herkesin metabolizma hızı farklıdır.üstelik ortada bir beslenme programınız da yok.

5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    kıymalı salcalı makarna biraz enteresan olmuş.
    sabah kahvaltını neden yumurta+peynir ile yapmıyorsun da kendine acı cektiriyorsun.

cardio ve güzel bir beslenmeyle istedigin kolaya rahatça ulaşabilirsin.
    agzını tutmak ve sporunu disiplinli yapmak kaydı ile.

6. adele21

adele21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aslinda normalde peynirli yumurtali ekmekli kahvalti yapiyorum da bugun oyle denk geldi. bugun yaptiklarimi sayayim:

45 dk pilates
    45 dk crosstrainer
    10-15 dk yuruyus yaptim. beslenmeye gelince:

spordan sonra bi tane sampiyon ekmek yedim, 180 kalori; aslinda yemeyecektim ama dayanamadim. sonra sekersiz kahve. aksam yemegi olarak da izgara tavuk, yaninda elma dilimli patatesle az pilav :((

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yaptığın egzersizlerin hiçbiri kas kütlesine katkı sağlayacak egzersizler değil.

Sanılanın aksine güç çalışmaları, kas kütlesini arttıracak egzersizler, iyi bir diyetle kombine edildiğinde, klasik düşük yoğunluklu kardiyo çalışmalarına göre yağ yakımı açısından çok daha başarılıdır.

İmkanın varsa, spor salonundaki fitness aletlerini kullanmanı öneririm.

8. adele21

adele21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Var aslinda, spor salonuna uye oldum; o aletleri de kullanma hakkim var. aslinda yapi olarak kasliyim, spor hocasi bile beni sporcu sandi omuzlarimin genislignden ama kilolarim beni rahatsiz ediyor. 58.9 kiloyum yani 59, 56'ya kadar dusmusken bu kiloya cikmak (3 kilocuk deyip gecmeyin) epey rahatsiz ediyor beni. neyse,

forumda yazan 'bayanlar icin baslangic' calismasini yapmami mi onerirsiniz? haftada kac gun kac saat calisirsam ayda ortalama 3-4 kilo veririm? biliyorum cok taktim ama goruslerinize cok ihtiyacim var

gerenımo bunu beğendi.
  9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tür şeyleri tahmin etmek zor. Kaslı bir yapın varsa daha hızlı kilo vermen muhtemel. Ama acelecilik etme. Sürekli tartılmak ve kilonu kafana takmak, motivasyon kaybına sebep olabilir.

Hem kilo verme döneminde yaptıklarını bir hayat tarzı haline getirmelisin zaten. Aksi takdirde, verdiğin kiloları geri alman çok kolay olur.

10. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci

arkadasım acelen ne kas yapmak orsan beslenmene dıkkat et aksatmadan sporunu yap sonucu hep bırlıkte görelım kımse senn metblızman ıcın bısey soyleyemez kı kedı kendını tanımalısın buda zamnla bıraz zaman ver kendıne

11. adele21

adele21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hadi insallah, 15'inde basladim yani dun, 22'sinde bi tartilayim insallah vermis olurum cok sagolun cevaplariniz icin.

12. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    kaç günde kaç kilo vermeyi planlıyorsun anlamadım ki :S
    kafaya takma bence bu kadar..

Sayfayı Paylaş