Dogru mu besleniyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Esqualee tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Esqualee

Esqualee Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey
    Sabahlari bir dilim bugday ekmegi 1 tane yumurta 1 tane patates haslamasi light peynir ceviz ve 1 konserve ton baligi 80 gr tuketiyorum
    Oglen den geceye kadar 500 gr makarna tuketiyorum gecede 1 adet muz tuketiyorum
    Spor.gununde spordan sonra 1 ölçek protein tozu kullanıyorum
    Sizce bu beslenme kotu mu.önerileriniz nelerdir?
    Not:makarna yagsiz tuzsuz sadece light peynir.koyuyorum ustune
    Boy 1.79 kilo 66

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Amacın herhalde kilo almaktır,sabah yumurtayı arttır bence.2-3 yapabilirsin.Ton balığını da başka bir öğüne ekleyip yiyebilirsin.Öğün sayılarını arttırman senin için iyi olabilir.Ayrıca makarnayı çeşitlendirsen daha iyi olur esmer bulgur pirinç vs gibi :) ayrıca kaliteli yağlarıda ihmal etme zeytinyağı veya kuruyemişlerden gelicek yağlar

Alfonso_ bunu beğendi.
  3. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Böyle olmaz bu iş :D Et ye tavuk ye, öğünleri arttır. Burda 1400 kalori bile yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Öğün sayını arttır,proteini arttır,karbonhidratı,yağı arttırman gerekiyor.Bu şekilde kilo alman imkansız

5. Muhammed Onur Akın

Muhammed Onur Akın Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yaşını da yazarsan daha iyi olur ve bu beslenme plansız plansız olunca hemen bozuluyor daha çok araştırma yapıp daha güzel bir diyet listesi oluşturabilirsin.Proteinde çok az arttırabilecek durumun varsa arttır yoksa sorun yok

6. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sabah kahvaltıda Karbo ve Proteini artırmalısın.Mesela yumurtayı 5 beyaz 1 tam yapabilirisin.Yanında min.60gr yulaf tüketmeni tavsiye ederim.Muzu sabah kahvaltısına ekle.Çünkü tüm canlılar sabah uyandığında enerjiye ihtiyaç duyar , ve akşama doğru günün temposu azaldığından enerji alımını da kısabilirisin.Kısaca sabah kahvaltın karbonhidratı bol proteini oranlı olsun tabiki hacim almak istiyorsan ki kilona bakarsan hacim istiyorsundur.Hacime gerek yok dersen eğer muzu ve yulafı yarım tüketebilirisn.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Eylül 2015 ---
    Sabah kahvaltıda Karbo ve Proteini artırmalısın.Mesela yumurtayı 5 beyaz 1 tam yapabilirisin.Yanında min.60gr yulaf tüketmeni tavsiye ederim.Muzu sabah kahvaltısına ekle.Çünkü tüm canlılar sabah uyandığında enerjiye ihtiyaç duyar , ve akşama doğru günün temposu azaldığından enerji alımını da kısabilirisin.Kısaca sabah kahvaltın karbonhidratı bol proteini oranlı olsun tabiki hacim almak istiyorsan ki kilona bakarsan hacim istiyorsundur.Hacime gerek yok dersen eğer muzu ve yulafı yarım tüketebilirisn.

7. Esqualee

Esqualee Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey
    Yas 18
    Marketlerde badem fındık vs satılıyor ben cok yagli.diye almiyordum değerleri bir zarari olurmu sixpack te cikarmak istiyorum.
    Et tavuk haslama olacağı icin uğraşmıyorum eger kizartsam sorun olur mu tavuğu pane harcli tercih etsem sıkıntı olurmu
    g
    Gunde 500 gram makarna tuketiyorum yeterli degilmi karbonhidrat
    Akşamları annem.ne yaparsa onu yiyorum
    Yulaf ezmesini hic sevmiyorum baska tuketebilecegum besin varmi veya baska bir yulaf urunu ?

Son düzenleme: 23 Eylül 2015
  8. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yulafi tüketiminin çeşitli yollari var , bu sporu yapıyorsan yulafi da yumurta gibi tuketmelisin.Ek olarak yulaf kepegi var fakat lif orani aşırı fazla , yulaf en ideali olmadı tam tahilli ekmeği dene.

Sayfayı Paylaş