Dogru karin antremani nasil olmali?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Barbell Training tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    herkesin cok ilgi duydugu, internette hakkinda onbinlerce video cekilmis, forumda da yuzlerce defa sorulmus bir konu.
    takip ettigim bazi youtube fenomenleri neredeyse her ay yeni bir karin programi yayinliyor. genelde hep ayni seyler. bilgi vermekten cok gundemde kalmak adina yapilan seyler gibi. bu durum da, populer seyleri ayiklayip dogru bilgiyi almayi zorlastiriyor.

ozetle su ozelliklerde bir karin programi olusturmak istersek:
    - cok fazla izole hareketin olmadigi
    - fonksiyonel, gucumuzu artirabilecegimiz (core strength)
    - birbirine benzeyen hareketleri tekrar etmeden, az hareketle cok fayda saglayabilecegimiz
    - egzersizlerin agirlik artirimini mumkun kilmasi
    - bilesik egzersizlerden olusmasi

ben bir suredir bu konuya kafa yoruyorum ve soyle bir liste cikardim. parantez icinde de fonksiyonlarini yazdim. elestirilerinizi bu liste uzerinde de yapabilirsiniz.

1. Plank (core strength)
    2. Russian twist (core strength+stabilite)
    3. Crunch (ust karin)
    4. dip istasyonunda leg raise veya hanging leg raise (alt karin)
    5. cable oblique twist (yan karin, oblik)

Abs roller da cok etkili bir egzersiz mesela. programa eklenmesi durumunda diger egzersizler cikarilabilir mi?
    Sizce etkili bir karin antremaninda hangi hareketler yer almali? sizin favori karin egzersizleriniz nelerdir?
    haftada kac gun arayla yapilabilir? bu konudaki goruslerimizi paylasabiliriz.

Pink Zeppelin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş