Doğuştan Güç kaybı...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Powertattoo tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Arkadaşlar şimdi anlatacaklarımı dikkate alıp cevaplarsanız çok sevineceğim . Benim sol tarafımda doğuştan zayıflık var güçsüzlük diyebiliriz bir bakıma şöyle ; Hareket ettirebiliyorum Fakat Sağ tarafım ( göğüs , kol , bilek ayak kasları ve parmaklar) Daha gelişmiş durumda sol tarafa göre . Şuan yaşım 23 henüz 12 yaşındayken Bursa Tıp Fakültesine sevkedildim fakat oradaki muayene eden doktorum bundan snra yapabilecek tek şey ağırlık çalışması olacaktır. O zamandan bu zamana buna kulak asmadım spor yoktu hayatımda sağa sola koşuşturmak dışında , Şimdi ise vücut geliştirmeye başladım diyeceğim şudur arkadaşlar benim sol tarafım sağ bölgeme göre zayıf kalırmı yoksa zayıf tarafımda gelişme katedermi sizin bu konu hakkında düşünceniz nedir? Ustaların destekçi yorumlarına ihtiyacım var . Bu arada elimden geldiği kadar sıkı çalışıyorum yeni olmama rağmen çok azimliyim . Çok Teşekkürler...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:15 ----------

Bu konuda gerçekten bilgisi olan yokmu :(

2. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    41 Kişi bakmış ama kimse konuya hakim değil mi ya ? :( :(

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Zayıf tarafına odaklı antreman yapman lazım..
    ama sakın yanılıpta sol kolu tek başına yada atıyorum sol omzu tek başına çalıştırmak gibi hatalara düşme..

Mesela barbell curl yapacaksan sol pazunu zorlayacak ağırlıklarla çalış sağ kolun daha güçlü olduğundan hep ağırlıkları sola göre ayarla zamanla vücudun iki bölümü eşitlenecektir..Bu eşitlenme 1-2 ayda olacak birşey değildir.. Vücut geliştirmeyi hayat tarzı haline getirip yaşaman lazım ama 1 yılda muhtemelen farkı görürsün..

Sol taraf komple güçsüzse tahminimce durum sinirsel olmalı buda doğumda yada doğum sürecinde havasız kalmayla alakalı olabilir..

mertcx bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Doktor ağırlık çalışmana izin vermiş.Naparsın vücudun sol tarafı ile biraz daha fazla ağır girersin örneğim sol kolun ile 25 kg dumbell çalışırken sağ kol ile 20 kg dumbell kullanırsın gibi düşün.Salona gidiyorsan antrenörüne bu olayı anlatırsın yardımcı olur zaten.

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bu şekilde çalışırsa iki taraf arasında kas olarakta güç olarakta sürekli fark olur..

mertcx bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Zaten sol kolunda bir problem varmış ikisi arasında normal doğuştan bir kas olarakta güç olarakta fark olduğunu söylemiş diye arkadaş öyle yazmıştım.

7. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bilmiyorum belkide sen haklısındır ama bana göre böyle.. Bana göre eğer farklı kilolarda dambıl çalışırsa kolları arasında kapanması daha zor farklar oluşur..

Bir kolda 10 kg diğer kolda 15 kg çalışırsa gün gelir bir kolu 44-45 cm ken diğer kolu 47cm olabilir.. Buda düzeltmesi çok zor bir fark olur..

8. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Senin dediğin gibi yaparsa bu sefer sol kolu güçlü sağkolu güçsüz olacak :D filexorun eşit simetri konusunu okumanı tavsiye edermi.

9. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bol şans dilemekten başka diyecek sözüm yok kardeşim k.bakma. İnş istediğin gibi olur vücudun.

10. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlıkları her zaman eşit çalışmalısın aksi takdirde güçlü olan tarafını ağır diğer tarafı hafif çalışırsan güçsüz olan bölge ile fark biraz daha açılır.

11. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Arkadaşlar sağ tarafı nasıl çalıştırıyorsam solada aynı özeni gösterip aynı performansla yapmaya çalışıyorum faydası tabikide var . Önceden sol tarafımda belli olmayan pazu kaslarım şuan da sıktıgımda gercekten tatminkar bir görüntü ve yanı sıra cesaretide yanında getiriyor . 3 hafta önce başladığımda sol kol 32 sağ kol 36 cm di . Şuan ise sol kol 34 sağ kol 37 cm Tek korkum vucüt hacim kazanmaya başladığında sol tarafın melez kalmaması

12. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Başlığı görünce survivor'daki doğuştan bahsediliyor sandım:D

Azi bunu beğendi.