doğrumudur?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve kummy tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    merabalar ben 22 yaşındayım ve 8-10 kilo fazlam var. daha önce çok denememe rağmen genelde sıkıldım bıraktım sporu ve diyeti ama hiç şimdiki kadar azimli hissetmedim kendimi o sebeple kendime göre bi beslenme ve spor düzeni kurdum ve 1 buçuk haftadır uyguluyorum ne kadar doğruysa artık:D
    sabahları 10 da kalkıorum ve 2 portakalve1 grayfurttan elde edilmiş meyva suyum 1 dilim kadar çavdarlı ekmek ve tam yağlı diyebiliceim diet için özel olmayan bi peynirle geçiştiriorum yaklaşık 1 1buçuk saat sonra koşu bandı üzerinde yarm saatta 4 km yol katediorum bu 30 dk içinde 5 er dkkalık kısa ama orta tempolu koşularda var tempolu yürüyüşten ziyade tamamen terlemek amaçlı daha sonra 5 erden 3 set olmak şartıyla 3 kiloluk dambella kol çalışıorum ve aynı şekilde şınav çekiorum 50şer 4 set tam kalkmadan mekik çekiorum kalça ters şınav filan elimden geldii kadar heryerimi çalıştırıorum haftada 5 kez elime 1 elma ve suyumu alıp dinleniorum ve 1 saat sonra et ağırlıklı dier ana öğünümü yiyorum ara öğündede bir miktar yourt yiyorum son ana öğünümü 6 buçuktan önce çorba veya az miktarda sebze yemeği çok açsam yanında 1 dilim ekmekle bitiriorum daha sonrada karnım acıkırsa yrm armut veya 5 6 tane çubuk krakerle günü bitiriorum
    benim bu yaptıklarım arasında tamamen yanlış asla yapmamalısın asla ve asla diebiliceiniz bişiler varmı ekleyebiliceiniz bişeylerde olabilir beni zorlamadıkça hırslıyım yapabiliceime inanıyorum ama benide aydınlatırsanız çok sevinirim yaza kadar bu kiloları kaybetmeliyim yağ younluğum bel ve göbek bölgemde buda dikkatinize !!

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sabahları saat 5-6 civarı kalkabilirseniz ve aksamlarıda 10 dan önce uyuyabilirseniz bence hem zindelik artar, kendinizi daha enerjik hissediyor olursunuz.

Ayrıca disiplin sahibide olmuş olucaksınız. ortalama 3-4 hafta gibi bir süreç içerisindede yeni düzeninize adapte olursunuz.

Uzman arkadaşlarımız bir çok şekilde belirttiği gibi, yağ yakmak icin iyi bir beslenme programı ve iyi bir antreman programı şart.

Eğer iyi düzenlenmemiş beslenme ve antreman programları olursa, surantreman (Aşırı antreman sonucu oluşan aşırı yorgunluk) riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ayrıca şok diyet yapmayın derim ben, buyuk zararını görürsünüz ve eskisinden daha kötü duruma gelebilirsiniz, yaza kadar düşüncesi cok sağlıklı bir düşünce değil ve zaten, kaliteli bir yağ yakımı nisan - mayıs ayında baslar.

benekli bunu beğendi.
  3. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kummy öncelikle doğru yerdesin bundan emin olmalısın.gerçekten bilgili insanlar onları seni yönlendireceklerdir.benim söylemek istediğim bende kilo vermek için uğraşıyorum benim vermem gereken kilo mıktarı çok fazla senin vermen gereken kilo mıktarına göre.kesinlikle pes etme.
    sabah kalkma vaktin dikkatimi çekti bende önceleri geç saatte kalkardım ve inan öğünlerin geç olmasını bırak kendimi hep mutsuz hissederdim.coyote
    ninde dediği gerçekten kendini zinde hissediyorsun.ilk başlarda çok erken kalkmana gerek yok alışma bakımından kalkmıyorsan eğer sekiz bile işini görecektir başlarda.zamanla daha erken kalkmaya başladığını göreceksin.
    hem bu sana daha fazla azım kazandıracaktır.kolay gelsin..

4. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    öncelikle ben teşekür ediorum benimle ilgilenio olmanız bana daha çok azim sağladı kalkma saatimin geç olduunun farkındaım ama zaten uyku problemim var geceleri uyuyamıorum ne kaadar erken kalkarsam kalkayım yavaş yavaş o düzenide sağlamaya çalışıorum inş sonuç alıcam sizce ne kadar zamanda tam anlamıyla inceldiğimi görürüm? bu aralar çok önemlide:DDD

5. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    bide pardon yeni gördüm yaza kadar derken yazın devam etmicem manasında sölemedim ideal kiloya inip yazın kalanları toparlarsam daha ii olur manasında yaza kadar dedim;)coyote sizede teşekürler ...

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sayın kummy, gidişatınız bence sizi hata yapmaya zorlayacak. Bence geceleri uyuyamıyorum, uyku sorunum var gibi dusunceler çok yanlış dusunceler.

Bana sorarsanız siz erken uyumaya çalışın bir kere, erken kalkmayada çalışın siz kötüyü değil iyiyi dusunmekle baslayın işe gerisi zaten gelir.

Ayrıca sonuç hep kalıcılık yonunde olması lazım. Şok diyet yapmayın. İş yerınde bir arkadaşımız böyle kendi kendine şok diyet uygulamaya kalktı ve kısa bir başarı arkasından 6-7 ay sonra daha fazla kilo alımı gerçekleşti.

İş hayatına basladığımda benımde yaşantım berbat olmuştu. Sonucta alıskanlıklardan vazgeçmek cok zor. Haftada nerden baksanız 300 km bisiklet kullanıyordum rahatlıkla ve kendımı en zorlamadıgım donemde.

sonra kendime bahane oluşturmaya basladım, cok yoruldum yarın iş var ve bunların yarı yarıya bahane oldugunu söyleyebilirim.İş hayatıda adamı yoruyor cidden, ama mecbur oldugumuz icin çalışıyoruz hayat şartları ağır ne de olsa ve stress gibi bir faktöre katlanmak zorundayız. Eski beslenme duzenim çok yemeğe ve dolayısıyla çok hareketli oldugum icin sorun yaşamamıştım. Ortalama haftada 300-400 km bisiklet kullanıyordum dusunun artık bunun yokuş tırmanısı var, arazisi var.

Ancak kaybettiğim 7-8 aydır kayıp olan motivasyonu simdi yenıden yakaladım ve tabi eski yeme duzenım değişmediği icin 7-8 kg yağ aldı bedenım. Ve ben bir uzun yol bisiklet kullanıcısıyım.

Kendimize bahaneler ve yalanlar uydurmak yerıne, programlı ve disiplinli çalışırsak beslenmeyıde adam edebilirsek eğer, bir daha hayat boyu böyle dusunceler içine girmeyeceksiniz.

Sadece haftada 4-5 gun bir saatinizi egzersize ve yürüyüş ve koşuya ayırmak, binlerce kez şikayet etmekten daha kolay inanın.

başarılı olmanızı dilerim ancak o motivasyonu yakalayın her ne olursa olsun.

Son düzenleme: 17 Şubat 2009
    benekli bunu beğendi.
  7. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    ben bugün 8 de uyandım ve sölediklerinizi dikkate alıp birazdan uyuyup sabah 7 de uyanmayı düşünüyorum inş olucak beslenme konusuna şok diyetler demişsiniz fakat ben herhangi bi diyet içerisinde gibi deilim çok aşırı doymuorum sadece çikolata bile yiyorum bazen ama az miktarda yani şok diyet taraftarı deilim bende çok teşekürler yaa ben bayıldım bu siteye acayip motivasyon sağlıyor kişi üzerinde
    bide sorum olucak mekik çekme konusunda mekik çekerken tam kalktığın takdirde boyun kaslarının zarar gördüğü hakkında bişyler okudum hafif kalkıp karın kaslarını sıkıp bırakmak daha sağlıklıdır diolar sizce ne kadar doğrudur bu konudan müzdarip bir çok kişide olduğunu düşünüyorum!!

Son düzenleme: 18 Şubat 2009
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın kummy, gerçekten insan olarak hepimizin zaafları tabiki var. aksam annem önüme bir tabak dolusu profiterol koydu ve anneme bir daha şekerli şeyleri onume sunmamasını defalarca söyledim. Bakın annemın yaptığı seylere simdi.

Puding, kabak tatlısı, sütlaç, profiterol, cheese kek, kakaolu kek vs vs. Simdi böyle bir evde zayıflamaya çalışmak çok zor olmazmı. Evet gerçekten insanda irade olmak zorunda. Bu gun rafine şekerin kullanımı inanın insana sigaradan ve alkolden bile büyük zararlar veriyor. Bunlardan en bilineni, şeker hastalığına yakalanma riskidir.

Kaçamak yapmanın daha efektif yolları vardır inanın. Bu gun oturup keçiboynuzu, kayısıkurusu, bal, üzüm, incir gibi rafine edilmemiş besinler fazlasıyla seker ihtiyacımızı karsılar. Ayrıca portakal, mandalina, muz , havuç gibi meyveler doğaldır.

Sonuçta yıllar önce cikolata ve şekerleme diye birşey yoktu. Olsa bile bunu zenginler kullanıyordu ve şeker hastalığına zengin hastalığı diyorlardı.

yinede ara sıra kendımızı tutamayabiliyoruz ama benım size tavsiyem boş bulunmayın ve mumkunse yemeklerınızı kendınız hazırlayın.

Reddetmeyi bilmek gerekiyor her zaman.

saygılar.

benekli bunu beğendi.
  9. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kummy uyku düzenini rayına oturmaya çalışmana sevindim çünkü bu daha da motive edecektir seni.diyetine bir zaman biçme eğer zaman biçersin beyin ona odaklanıyor ve sadece onu düşünüyorsun.otomatik olarak ya veremiyorsun ya da fazlasıyla yiyorsun.önerim böyle bir olaydan kaçınman.
    birde önemli bir nokta tamam diyet yapmıyorsun çikolatayı da yiyorsun ama bunun miktarını zaman içinde azaltman bunu da nasıl sağlayabilirsin yediklerini bir yere not ederek ama bu konuda da dürüst olmalısın bütün yediklerini harfiyen yazmalısın bu da seni daha kontrollu hale sokacaktır.zaman zaman bende çikolata krizine girerim ama sonuçta bir çikolatanın tadı da aynı beşinde tadı da.o zaman önemli olan ne gözü doyurmak.onu da zaman içersinde yapacağız.benim uyguladığım taktik var bu konuda kendime ödül olarak veriyorum.diyelim ki diyetime harfiyen uyuyorum sporumu da yapıyorum 15 gün sonrasında bir yaprak bitter ödül kendime. :)inan ki bu şekilde düşüncen çok değişecek...
    mekik konusunda söz sahibi değilim fakat yarım mekik bence başlangıç içindir iyidir.kendini zorlamadan yapabildiğin kadar.ayrıca boynunu çok sıkarsan boyuna zarar verebilirsin.serbest bırakmalısın.sonuçta kendimizi sakatlamaya değil spor yapmaya çalışıyoruz..
    kolay gelsin..

10. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    çikolatan kasıt zaten bitter çikolata aynı şekilde tek yaprak tatmin edio die düşünüyorum :DD günde 1 buçuk saat spor yapıorum ağırlıkta içinde dahil toplam buna göre artalama vücudumun ne kadar protein ne kadar karbonhidrata ihtiyacı var? bu konuda bi bilgim olursa en azından sölediin takdiği uygulayabilirim yazarak yani bilinçli şekilde yerim yeterli olduu kadar bu konudada bilgilerinizi arz ediorum arkadaşlar:D

Sayfayı Paylaş