Doğru Yolda Mıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozgetz tarafından 16 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ozgetz

ozgetz Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese iyi günler dilerim. Yaklaşık 7aydır düzenli olarak spor salonunda fitness yapıyorum. Ondan önce de her gün spor yapmaya çalışan biriydim. 2senedir de beslenmeme dikkat ediyorum. Paketlenmiş ürünlerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. Soruma gelecek olursak temmuz ayında başlamadan önce 43 44kg idim. Boyum 157. Yaşım 24. Spor ile beraber hem iştahım hem de kilom arttı. Şu an 47 kg ağırlığındayım. Kilomun artması neyse ama bacak kalınlığım başladığımda 48cmden şu an 51cm. Kalçam 85cmden şu an 88cm. Omuzlarım da 3cm genişleyerek 89cm. Omuzlarımın genişlemesi istediğim bir durumdu fakat bacaklarımın genişlemesini istemiyordum. Bunun önüne nasıl geçebilirim ? Spor programım genel itibariyle şu şekildeydi haftada 6gün giderken 5e düşürdüm. İlk aylar cardiyo+full body çalışırken son 3ay ağırlıklarımı arttırıp full bodyi 2 güne böldüm. Her gün cardiyo yapıyorum. 3 ay kadar cardiyoyu spining ile uzun süreli splitler atarak yaptım. Sanırım bacağımın kalınlaşmasında bu etkilidir diye düşünüyorum o yüzden onu bıraktım. Squat egzersizini de ağırlık ile yapmayı bıraktım belki kalınlaşma sebebi odur diye. Bu arada günde 1500 kalori alıyorum. (çok nadir doymadıgımda kendimi kaybedip max 2000oluyor)Makrolar %%30-35i protein %%40-35 carb %30 yağ. Sizin öneri ve tavsiyleriniz nelerdir ? Bu işe epey vaktimi ayırıyorum yanlış bir şeyler yapmak değil doğrusunu öğrenmek istiyorum.

Sayfayı Paylaş