Doğru yolda mıyım ? Merak ettiğim şeyler var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nikola Tesla tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Nikola Tesla

Nikola Tesla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhabalar. 35-40 gündür spor yapıyorum.beslenmem tam anlamıyla süper olmasa da dikkat ediyorum yumurta, lor, süt, tavuk, balık ile beslenmeye çalışıyorum fakat arada tatlı yemeden edemiyorum.merak ettiğim bazı şeyler var.forumda öğün başına alınması gereken protein miktarı 30-35 gram denilmiş bunun üzerinde almamalı mıyım? Protein tozunun ilk 3 ayda alımı gereksiz denilmiş günlük 100-110 grama tamamlayamazsam ne yapmalıyım ? Programa 1 gün gidip 1 gün gitmeyerek mi devam etmeyelim yoksa yeni olduğum için üst üste 2 gün gitmemde sakınca yok mu ? Ayrıca salondaki hocam bel ve bacak bölgemde sıkıntı olduğu için antrenman sonunda 45 dakikayı geçmeyecek derecede kardiyo yapmamı söyledi bu doğru olur mu ?

Boy:180
    Kilo:73.1
    Yağ oranı: %11
    Kas:%44.1
    Bu arada yağ oranımı evde ölçüm yapabileceğim bi tartı yardımıyla ölçtüm ne derece doğrudur bilmiyorum.

Omuz:110
    Göğüs:95
    Bel:78
    Kalça:93
    Üst bacak:55
    Alt bacak:38
    Sağ kol:34
    Sol kol:33

1.GÜN

GÖĞÜS
    Bench press 4x10
    İncline press 4x10
    Dumbbell fly 4x10
    Butterfly machine 4x10

BACAK
    leg press 45 4x10
    Leg extansion 4x10
    Leg curll 4x10
    Calf 4x10

BICEPS
    Alternatif curll 4x8
    Barbell-curll (z bar) 4x8
    Scott curll 4x8

2.GÜN

OMUZ
    Barbell press behind neck 4x10
    Military press 4x10
    Side leteral raises 4x10
    Omuz öne açış 4x10

SIRT KANAT
    seadet row pulley 4x10
    Lat pulldown 4x10

TRICEPS
    push down lat machine 4x8
    One dumbell triceps press 4x8
    Roce triceps extensions 4x8

Antrenman sonlarında mekik
    Sit-up (mekik) 4x20
    Leg raises 4x20
    Good morning 4x20
    Crunches 4x20
    Abdominal machine 4x20
    Twister 150 (75 sağ 75 sol)

Program sonu kardiyoyu ilk defa dün yaptım
    Eliptik bisiklet:15 dk
    Koşu bandı:15 dk
    Kürek çekme:15 dk

Program, mekik, kardiyo ve beslenme konusunda doğru yolda mıyım ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim..

2. HasanUtku

HasanUtku Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali İşler
    Yer:
    İstanbul
    Evet öğün başına 30-35 gr almalısın. Vücut bir anda 30-35 gr'yi ancak sindirebilir 1 saat içerisinde. Bu miktarlardan fazla alırsan vücudun proteini sindiremeyebilir ve israf olmuş olur.

Protein tozu kullanımına gelince, ben de ilk 3 ay kullanmanı önermem. Sana günlük 80-85 gram yeterli olacaktır. Ama illaki kullanmak istiyorsan sadece antremandan sonra 1 ölçek alabilirsin.

Antremana 1 gün gidip 1 gün gitmemen yararına olacaktır.

Hocan doğru söylemiş, bel ve bacak kısmında yağlanma varsa bunu eritmenin en güzel yolu Cardiodur. Cardio programın da oldukça güzel, farklı ekipmanlarla çalışarak vücudunu şaşırtırsan daha fazla yağ yakarsınız.

Eğer yeni başladıysan antreman programın biraz ağır gibi geldi bana çünkü bir bölgeyi 4 farklı hareketle çalıştırıyorsun bu bairaz yorucu ve zorlayıcı olabilir.

Son olarak yağ oranını öğrenmek için daha detaylı biz analiz yaptırmalısın. Basit makineler doğru sonuç vermiyorlar.

Nikola Tesla bunu beğendi.
  3. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Öğün başına 30 g kadar protein almak mantıklı ama fazlasını alınca geri kalanı boşa gidiyor diye bir şey yok. Forumda iligili makaleler vardı bir göz at.

İdman sonunda 45 dk kardiyo aşırı bir süre, kardiyo için bir gün ayırsan daha iyi olur bence.

Nikola Tesla bunu beğendi.
  4. Nikola Tesla

Nikola Tesla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Teşekkür ederim hocam.sehpada boş barla çalışıyordum şimdi 5 er kiloluk ağırlıklar takıyorum gerçekten yorucu oluyo.özellikle makinada bacak çalışmak beni çok yoruyo.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:55 ----------

1 gün antrenman 1 gün kardiyo mu yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Nisan 2013
  5. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Dediğin gibi olur başka şekilde olur ama önemli olan 45 dk kardiyo için bir gün ayırman.

6. HasanUtku

HasanUtku Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali İşler
    Yer:
    İstanbul
    Evet zaman sıkıntın yoksa daha iyi olur. Böylece her iki antremana da daha motive bir şekilde yaklaşıp verimli sonuçlar alabilirsin.

Sayfayı Paylaş