Doğru mu yapıyorum?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mawci tarafından 12 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mawci

mawci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selamlar, 104 kilo 188 boyum var, vücudumda belirgin göbek var vücut yapım iyi ama göbek görüntüyü tamamen bitiriyor. 2 haftadır spora başladım, hocam diyet verdi ve sadece 2 ay karın bölgesi çalışmam gerektiğini söyledi.

Besin takviyesi olarak whey protein, bcaa lcarnitine aldım, kahvaltıda yumurta yulaf, aralarda ceviz fındık badem, öğlen akşam yağsız kıyma tavuk göğsü ve sebzeden oluşan diyet var.

Sizce doğru mudur tüm bu çalışmalar?

2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Aslında hiç birşey görmeden birşey söylemek çok doğru değil. Boy kilo yeterli done değil , konuşmak için ama ;

Karın çalışarak , göbekten kurtulamazsın. Göbekten kurtulmak için sağlam kardiyo ve beslenme gerekli , ki bu işin %80 i beslenme. Whey protein yerine , Isole protein daha doğru olabilirdi ama o kadar da çok farketmez. Forumu biraz gezin zaten işin mantığını ve doğruları anlayacaksın

3. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Merhaba,
    Öncelikle karın çalışarak o karın erimeyecek dostum haftada 3-4 den fazla karın antremanı yapman boşa efor sabretmenden başka bir şey olmayacaktır.
    Günde 40-45 dakika düzenli kardiyo düzenli makrolarını hesaplayıp carb,fat,protein oranını iyi ayarlarsan zaten yağ yakamaman imkansız.
    Bir kaç taktik veriyim zamanında 110 %40 body fatten 74 %12 body fatlere düştüm kendim.
    Sabah aç karnına Bcaa ile karniti içip 40-45 dk hafif tempo joog yürüşe çıkarsan mükemmel bir yağ yakımı görürsün.
    Eve gelince 1 bardak yulafa 2 bardak yulaf şeklinde 2-3 dk mikrodalgada ısıtırsın çıkınca 1 ölçek protein tozu at karıştır muhallebi gibi bi kıvam alıyor üzerine 1 avuç ceviz at güzel makroları almış olursun.
    Antremana gelirsek ağırlık antremanını 1-1,15 dk arası bir şey yap 15 dk karın çalısıp 10 dk hit yaparsın antreman sonrasına antreman sonrası yemeği olarakda 50-60 gr bulgur ile 150-200 gr arası tavuk,balık,et yiyebilirsin.
    Geriye kalan öğünde karbonhidrat tüketme benim önerim çığ sebze ve et balık tavuk 150-200 gr arası çiğ sebze brokoli,ıspanak,lahana,kabak vs. olabilir
    Ağırlık çalışması olarak 5x5 öneririm hep temel hareketleri öğrenirsin hem güç kazanımı ve çok güzel bi yağ yakımı
    Bol şans.

4. mawci

mawci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hızlı ve güzel cevaplar için teşekkürler, yazdığınız beslenme önerileri ile hocamın vermiş olduğu diyet programı aynı sayılır, günde 5.6 öğün var, bana sadece spor günleri protein tozu bcaa ve lcarnitine almamı önerdi, yani anladığım şu ağırlık çalışmama devam edeceğim, ilginç bana ağırlıktan ziyade karın bölgesi için çalışma önerdi.

5. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Cardio yaparak göbeğini eritirken sarkma olmaması için karına biraz fazla odaklanmıştır.

6. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Benim önerim sabah bcaa ile karnitini içip dışarıda 30-40 dk yürümen spor salonunda ağırlık çalışması ve karın çalışırsan 4-4 lük bi program olur :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Karın İçin 3-4 Gün Yeterli Gelir, Ağırlık Çalışmasınıda 2.Plana Atma. Beslenme Konusunda Berkay'ın Söylediklerine Katılıyorum.. Ek Olarak Şekerli Çay/Kahveyi Bırakırsan Onun Yerine Yeşil Çay,Sade Kahve Felan İçersen Daha Güzel Olur..

8. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Aynen kahveyi yeşil çayı unutmuşum antremandan önce filtre kahve tüket faydasını görürsün gün içindede 2-3 bardak yeşil çay öneririm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. mawci

mawci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ediyorum cevaplar için, aynen şekeri tuzu ekmeği tamamıyla kestim, günde en az 3 bardak yeşil çay içiyorum. Sabah yulaf ve yumurta kahvaltısı, öğlen yağsız kıyma bulgur Vs. Aralarda muz ceviz çiğ badem çiğ fındık Vs. Ant öncesi yeşil elma Vs. Sonra tavuk göğsü balık sebze şeklinde beslenme programım var. Evet yukarıda bahsedildigi gibi sabah yürüyüşü çok iyi gelir ama işten evdeki cadılardan fırsat bulamıyorum. Dün hocamla yine yorucu 1 saat çalıştık yoğunluk yine karın bölgesineydi. Artı 1 hafta bile olmadan 3 kilo vermişim normal mi anlamadım.

Sayfayı Paylaş