Doğru kilo alma - Protein tozu ve Karbonhidrat

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve herhangibiri tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. herhangibiri

herhangibiri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, forumda inceledim ama net bir cevaba ulaşamadım o yüzden yeni konu açıyorum ve kesin net cevaplarınızı bekliyorum.
    5 aydır spor yapıyorum spora başladığımda 65 kiloydum şimdi ise 60 kiloyum. Boyum 1.75. Spora başladıktan sonra kilo verdim çünkü yağ yaktım. Şimdi de vücut hatlarım çok belirgin sayılmaz. Benim cevabını aradığım soru/sorular:
    Hâlâ yakmam gereken yağlar var evet. Vücudumun genişlemesini yani kalıplı biri olmayı istiyorum. Bunun için çalışıyorum kasların belirginliğinin de bununla beraber gelmesini istiyorum. Ben takviye almayı düşünüyorum zararlarını ve yararlarını okudum ancak kesin bir yorum bulamadım. Protein tozu kas yapıcı, karbonhidrat kilo aldırıyor felan filan. Ben ne kullanmalıyım?(Protein tozu, amino asit, weight gainer vs).
    Not olarak düşeyim: Biliyorum doğal besinlerden alınmasını önerirsiniz ancak ekonomik açıdan çok zorluyor. Kısaca kilo almak ve vücut geliştirmek istiyorum spor tek başına yetersiz kaldı ben de ne almam gerektiğini merak ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş