Doğal Yollardan Beslenme?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Overwhelmed tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Overwhelmed

Overwhelmed Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar protein tozları amino asit hapları falan filan değilde doğal yoldan beslenmek daha faydalı olmazmı
    ya da antremandan önce&sonra doğal ne yenilebilir&içilebilir?

ben antremandan önce 300 ml süte 2tatlı kaşığı bal karışımı&1 yumurta&1 kibrit kutusu beyaz peynir&oluyosa makarna vb
    sonrada bir bütün tavuk yanında süt kullanıyorm

yanlış mı düşünüyorum veya eksikliklerim nelerdir acaba?

2. skull

skull Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Okadar çok konu açıldı ve konuşuldu ki önceden bu konu.Arama kısmından bakın derim

3. Overwhelmed

Overwhelmed Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hangi kelimeyi aratmamı tavsiye edersiniz lap diye oturcak bi kelime bulamadım sizin önerdiğiniz varmı "doğal" diye arattım bişi çıkmadı konu açtım bende

4. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman sonrası whey protein tozunun yerini hiç bir besin tutamaz yemeği yedikten sonra onun sindirimi var ayrışması kana karışması cartı curtu var ama protein tozu direk kana karışır mideyi yormadan

5. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    -Doğal tabiki beslenebilirsin ama sindirimi daha uzun tabiki gelişimde daha yavaş olur
    -Antrenman öncesi yani antrenmandan 2 saat önce kompleks karbonhidrat ve bol proteinli bir öğün tüketmen gerek antrenmandan hemen sonra basit şeker almalısın yaklaşık yarım saat sonrada sindirimi daha kolay olduğu için büyük ton balığı tavsiye ederim ama yine yanında kompleks karbonhidrat almalısın...

6. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    açtığın konudan ne kadar bilgisiz oldugunu çıkardım vg konusunda,bilgi toplamanı tavsiye ederim daha çok. protein tozu ve amino hariç günde 5 öğün yiyorum ben,2 öğünde toz içiyorum.Bu doğal olmuyor mu ? Protein tozunu alınca yemek yemene gerek yok gibi bi durum söz konusu değil.yemen gerekir.

7. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu + sağlıklı yemek , lütfen biraz araştır forumu

8. microcuts

microcuts Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkes protein tozu mu ille de diyor yani anlamadım ben? eskiden protein tozu mu vardı yahu?

9. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki beslenebilirsiniz.Ama sporcu gıdaları kullandıgınız gibi performans alamazsınız.
    Sıvı bir yiyecegin vücutta dagılma süresi 25 dakikad****atı besinler ise yaklaşık 35 dakika.
    Whey protein tozu içtigini farzedersek vücutta 15 dakikada dagılıyor diyelim.Siz antremanden sonra yumurta tavuk et yediniz ve süt içtiniz.Sütü sindirdi vücut 25 dakikada.geriye kalan 10 dakika boyunca kaslarınız yıkılacaktır.Antreman sırasındada bu olay böyle olur kaslar aktif ve kolay sindirebilen enerjiye ihtiyaç duyar.

10. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    aslında kimse böyle birşeyi savunmuyor fakat hiçbir besinin sindirimi amino, whey kadar hızlı olmadığı için tavsiye ediyoruz...

Sayfayı Paylaş