Doğal yoldan beslenerek kas gelişimi sağlanabilir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Elif1 tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Elif1

Elif1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

3 senedir spor yapıyorum. Pilates, aerobik vs... Fitness'a 3 aydır başladım, ağırlıkla çalışıyorum. Haftada 4 gün idman yapıyorum. 62 kg idim şu an 60 kg'um. Amacım yağ yakıp kas kütlesini arttırmak. Diyet yaparak bel bölgemdeki yağlardan kurtuldum. Fakat zayıflamak istemiyorum kas gelişimini arttırmak istiyorum. Kas kütlem şu an için iyi durumda.
    Sırt ABS ve Bicepslerim'in durumu iyi fakat kas arttışını doğal beslenerek arttırmak mümkün mü yoksa illa takviye kullanmak şart mıdır? Kas yıkımı vs engelleyici takviyeler var fakat hangisini kullanmak doğru olur?
    Glutamini ve BCAA' yı tavsiye edenler oldu.

Beslenme şeklim ise
    sabah: 3 yumurta 1'i sarı 2'si beyaz, peynir, zeytin 1 bardak süt
    öğlen: Brokoli + 1 dilim tam tahıllı buğday ekmeği
    saat 3: ton balığı + 2 dilim tam tahıllı buğday ekmeği
    antrenman sonrası tavuk balık et vs

Karbonhidrat ekleyebilirim belki biraz makarna pilav vs gibi gerçi bunu sebzeden de biraz alıyorum. Fakat dediğim gibi daha fazla zayıflamak istemiyorum bu iyi kas arttışını nasıl sağlarım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme: 24 Şubat 2014
  2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    kas yapmak icin zaaten dogal gida sart. supplementler gida takviyes'dir. agır girmelisin. karbonhidrat kesinlikle eklemelisin, kas yıkımı engelleyıcı falan bunlar traş şeyler olmayan birşeyin yıkımını engelleyemezsın

3. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Öğle yemeği olarak 150 gram haslama tavuk göğsü ve 1porsiyon bulgur pilavı koyarsan , ara öğünlere 1 avuç fındık koyabilirsiniz forumda çok konu var bulabilirsiniz . Ama bildiğim kadarıyla kilonuza göre günlük 100 120 gram protein yeterli olacaktir

4. Elif1

Elif1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doğal yoldan beslenerek derken takviye kullanmadan sadece beslenerek demek istemiştim. Tabi ki protein ağırlıklı beslenmenin ve doğal beslenmenin gerektiğini biliyorum. Suplement'in bir sürü çeşidi var önerebileceğiniz birşey var mı yada gerek yok böyle devam et denebilir?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2014 ---
    Emin ol bir sürü makale okudum. Gün içinde 1 avuç badem yiyorum. Antrenman öncesi şekersiz kahve içiyorum vs. Kiloma görede 100 gr civarı protein almam yeterli. Ama ben aminoasit yani Supplement olarak satılan aminoasitlerin, antrenmanlarda kas yıkımını (katabolizma) azaltıp, daha iyi kaslanmayı sağladığını düşünüyorum. BCAA'yı da destekleyici olarak kullanabilirim. Bilinçlenmek için foruma geldim siz birebir kullanıcısı olduğunuz için tavsiyeleriniz önemli

5. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Supplement'e suan ıcın gerek yok ama whey seni bir adım önde tutacaktır, onun harıcı herhangı bir supplemente gerek yok.
    Protein oranını bırazcık arttırırsan da iyi olur, ama kesinlikle kendini zorlaman gerekır, ağır kaldırmalısın altın kural. Bunlar harici artık ufak tefek eklemeler vs. olacaktır ama bunlar ilerleyen zamanlar da.. Alabilirsen whey al, saadece antrenman sonrası için. Gece de 1 kase yogurttan kazeini aldın mı da herşey iyi olur :) Katabolizmaya zaten istesen de giremiceksin, ya yerınde sayar ya ilerlersın şuan. Beslenme şeklin seni katabolizma yapacak düzeyde değil.

6. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    programın eksik cıkmıs herhalde diğer bölgeler yazmıyor, birde çok karışık yazmışsın.
    kgleri eklemeden yazarsan iyi olur

7. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo başına 0,8-1 gram protein almanız yeterli. Fazlasına gerek yok. 60 kg birisinin için 60 gr/gün.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    églen ögününüz biraz zayif duruyor oraya tavuk gögsü v.s ekleseniz iyi olur.
    suplemet su anda sizin icin olmazsa olaz degil,kilonuz geregi almaniz gereken protein miktari cok yüksek olmadigi icin protein tozu ve amino asit tavsiye etmem cünki dogal yollardan bunu karsilamaniz cok kolay.illada almak istiyorum dersen BCAA alip antreman arasinda kas yikimini önleme adina kullanabilirsiniz ama cokda bir yikim felan zaten olmucaktir,sizde daha cok piskolojik olarak plasebo etkisi yapicaktir.

Sayfayı Paylaş