Doğal vücut geliştirmeciler topiği -Full Motivasyon

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Master_Blaster tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    174 boy, suan 62kg'im. 25 gun once 58kusur kg'dim.

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Başlarda hızlı ölçü alman çok normal. İnsanlar buna kanarak işte ben 1 ayda bu kadar olduysam 1 sene yapsam ne olur tahmin bile edemem gibi yaklaşımlarla bu sporu uzun süreli yapanları dolaylı olarak küçümsüyorlar. Önemli olan uzun vadede vücudunu en iyi şekilde tanıyıp sürekli gelişime odaklı çalışmak.
    Plato dönemi bu işin kırılma noktası zaten. Tamam mı devam mı işte burada belli oluyor.

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  3. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle katiliyorum. Demek istedigimde bu idi. Azalan bir hizla vucut durma noktasina kadar gelisir. 9 ay gibi bir sure ve 75kg hedefin en buyuk nedeni bu. Durma noktasinin bu olacagini dusunuyorum. Zaten o bana yeter. Sonrasinda lift ve ceviklik uzerine calisacagim.
    Saygilarimla

elite35 bunu beğendi.
  4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Doğal vücut geliştirme deyince benim aklıma bu fotoğraf gelir. Sağdaki abi natural, şahsen yürekten inanıyorum. Ve bakın bakalım üç beş damar dışında soldakinden ne eksiği var? Bu iş doğal da oluyor elbette, ama kimsenin sentetik vs. kullanmayı tercih eden arkadaşlara da hakaret etme hakkı yok, herkesin kendi bedeni kendi kararı var.

EmreBayram ve Ümit KOÇ bunu beğendi.
  5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Cok eksigi var..hangisi dersen tabiki soldaki:) ama steoretsiz sekilde oda imkansiz oldugu icin sagdakine ..koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi derler misali...sagdaki diyecegiz...stereoit siz bir yere kadar malasef bu gercekle yasamak zorundayiz..bosuna cirpinmaya gerek yok..saygilar

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Az çok bir yerlere gelebilmiş herkesi töhmet altında bırakıyorsunuz, kullanıp kullanmamak bir tercihtir orası ayrı, ama herkes kullanıyor demek haksızlık etmektir.

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yaklasik 3.5 ayda, fit ama spor yaptigi belli olan, kasli ama buram buram kasli durmayan birisi, davut heykeli gibi kollari yarisi kadar daha kalinlasmis, tum vucut ona nazaran irilesmis, sunnetten sonra buyuyen cocuk gibi :) yaz doneminde bu sekilde ilerleme kaydedilebilir mi?

8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bunu yazan adam ya cok sisko biridir yada cok celimsiz...ne alaka yasim 34 hayatimda steoreit gormedim...bu isi hobi olsun diye yapiyorum...burada olma sebebimde emegime karsilik en fazla verimi nasil alirim diye tecrubeli kisilerderden yada hic denenmemis biseyleri deneyip sonuc alanlarin olabilecegini dusundugum icin giriyorun..yani amac atastirma...bu arkadasin yazdigi fesatliktan baska birsey degildir..sozum burada olan herkezin steoreit kullandigina inaniyorum diyen kisiye

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Çırpınmak değil bu, şahsen ölçüye bakanlardanım, soldaki 54 sağdaki 39 üst kola sahip diyemeyeceğimiz için çok büyük bir fark göremiyorum, fark en fazla 3 - 4 cm, herkes bu kadar iradeli / şanslı / imkanlı vs. olamasada doğal yollardan bir yerlere birileri elbette varacaktır, yineliyorum isteyen istediğini yapmakta da özgürdür, kimsenin eleştirme hakkı dahi yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2014 ---
    Çok çok zor bir olay bu, dediğinizin normal şartlarda yıllar alması gerekiyor. Lakin 16 - 22 yaş arası gençlerin içerisinde bahsettiğiniz durum görülebiliyor, hormonlar daha aktif, doğru zaman ve doğru işler tesadüfen de bir araya gelirse şaşırtıcı şeyler oluyor, nadir de olsa 1 2 örnek gördüm diyebilirim.

aqualinebursa bunu beğendi.
  10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Insanlarin omurlerinin %95 lik gibi bir kismini giyinik olarak gezdigini dusunursek olculere bakmak konusunda size katiliyorum...burada sagdaki ve soldski resim arasindaki fark esitlenicektir...bardagin dolu tarafindan bakmak:)

columbu bunu beğendi.
  11. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    dediğin şeyi bende yaşadım, yaklaşık 1 senedir maddi sebeplerle hiçbir supplement alamıyorum ama gün içinde aldığım proteine de dikkat ediyorum ve şuan pro+creatin kullandığım dönemden daha hızlı ve iyi gelişiyorum. pro kullanınca nasıl olsa 30gr çaktım diye antreman sonrası öğünlerimi sallamıyordum ama şuan antreman sonrası 200-300gr tavuk + pilav türevi birşeyle çok daha verimli bir gelişme sağladğıma eminim. bu mesajı farkeden arkadaşlara umarım yerinde bir bilgi aktarımı sağlamışımdır, saygılar.

Akay, StormBlast ve columbu bunu beğendi.
  12. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Adamin ten rengi de sanki eskisi gibi degil bu yuzden suphelendim, trapezler fazla degil ama o yuzden arada kaldim. Suan spor salonun devi haline geldi adam. Yas aynen, universite.

13. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Tabi ki cikar amacli, glikoz haricinde hangi madde o hizla emilebilir ki? Asla 20 dkda kana karistigina inanmaiyorum tamaminin. Ve ayni senin dedigin gibi supp kullanmadigim zaman daha iyi gelistim fakat suan cok farkli durumum. Protein aldim ama duzenli almiyorum. O gunku beslenmeme gore, ant sonrasi yemek hemen yiyemeyeceksem aliyorum. Ya da o gun beslenmemde protein acigi kaldiysa ara ogun olarak aliyorum. Tamamen takviye yani :) gerekliyse kullaniyorum. Ve psikolojim de rahat oluyor vucuda gereginden fazla yuk bindirmedim diye.

columbu ve Ümit KOÇ bunu beğendi.
  14. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    ben demiyorum tabi gereksiz diye illaki faydası vardır ama, yumurtanın tavuğun etin sütün yerini tutamaz bizim içtiğimiz orta kalite wheyler :)

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    20 veya 30 dakikada sadece mide boşalması gerçekleşir, eğer boş mideyse. Kana karışma hızı ise whey tek başına alındığında saatte 8-10 gr şeklinde Yani 40 gr whey içtiğimizde kana karışması 4-5 saat sürüyor. Birlikte veya üzerine başka yemek de yenirse daha fazla. Ben de katı yiyeceklerden daha fazla faydası olduğuna inanmıyorum. Gene de protein ihtiyacımı tamamlayamadığım günler için elimde bulundururum.

columbu bunu beğendi.
  16. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    İki resim arasında farklar,
    Soldaki muhtemelen yarışma vs için hazırlanmış ve oldukça sıcak bir vücut. Sağdaki ise idmandan önce çekilmiş bir foto. Antremandan sonra çok daha fena görünecektir.
    Ayrıca iki fotoğrafın çekim tekniği arasında da bir hayli fark var.
    Özetle her ikisi de çok iyi vücutlar.
    Beslenme desteği kullanmak tamamen kişinin insiyatifinde olan birşeydir. Bizler genel olarak şehir çocuklarıyız. Her zaman düzenli beslenemiyoruz. Veya deli gibi çalışılmış bir günün ardından antremana gidebiliyoruz. Kişisel olarak kullanana hiçbir lafım yok. Tamamen tercih meselesidir. Ben en geç idmandan 1 saat önce haşlanmış patates (mümkünse beyaz), bir kase yağlı ev yapımı yoğurt ve o gün çok fazla yoruldu isem bir kaşık tereyağ üçlüsünü indirip gidiyorum. Antremanda bir hayli fark yaratıyor.
    Saygılarımla.

columbu bunu beğendi.
  17. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    İyi bir vucut icin protein tozu olmazza olmazdir...yaptiginiz tabiri caizze kimse kusura bakmasin züğürt tesellisidir...milyarlarca dolarlik suplementler sektorunu yumurtayla devirmekte zirh cahilliktir...burada zarari vardir vs dersiniz tartisilir..ama gerek yoktur demenin tartismasini bile yapmam...bunlari kullanan milyonlarca insan var bu insanlar salakmi ki bu urunleri alip paralarini cope atiyorlar...bir akilli sizsiniz...

18. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    ben kaliteli şeyleri sorgulamadım, bizim aldığım 100liralık xxxxxx wheylerden daha iyi evet yumurta, yoksa 900gramı 200küsür lira olan weider türevi kalteli markalara lafımız yok.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Eylül 2014
  19. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Üstadım bu da biraz bakış açısı ile alakalı. Bu konuyu bence beslenme bülteninde sorup bu konuda ihtisas yapmış prof. dr. hocalardan gerekçesi ile dinlemek gerek. İlle de kullanılacaksa kesinlikle plato evresine gelindiğinde kullanılması taraftarıyım.
    Benim zaten idealim 174 boya 75kg olduğu için muhtemelen hiç ihtiyaç dahi duymayacağım. Netice de eski çağlardan kalan heykeller incelendiğinde o arkadaşların protein tozunun varlığından dahi haberdar olmadığını, içinde bulundukları yüzyıllara göre muhtemelen protein ağırlıklı beslendiklerini söylemek hiç zor değil.
    Beslenme, beslenme başarımı, doğru beslenme başlı başına ayrı konular. İlk insan diyeti isimli kitabı okursanız orada incelikleri anlatılıyor zaten. Yani olay kamuoyunda oluşan intiba gibi değil.

20. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    O gordugunuz heykelleri gorup o zaman da yasayan insanlarin hepsinin o heykeldeki olculerde oldugunu dusunmuyorsunuzdur umarum...keza gunumuzdede vucut gelistirme yapmayip davut heykeli heybetinde insanlar vardir.(.shakil one al)ayrica bilinenin aksine ilk insanlarin son bulunan fosil kayitlarina gore 1.20cm ortalamada oldugu saniliyor...

Sayfayı Paylaş