Doğal Vücut Geliştirme ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Taha95 tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Taha95

Taha95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle herkese selamlar. Özellikle uzun süre vg ile uğraşan hocalarım ve abilerime bugünlerde araştırdğım kafamda çok yer kaplayan bir soruyu sormak istiyorum. Şöyle ki ;

Ben vücut geliştirmeye yeni başladım ancak herhangi bir sorun olmazsa uzun yıllar devam etmeyi istiyorum daha önce evde çok uğraşırdım dumbellarla falan ufak bi alt yapı var. Kafama takılan soruysa şu vücut geliştirmeye devam etmeyi istiyorum ancak benim istediğim fit bit görünüm elde etmek ve herhangi bir ilaç falan kullanmamak yani istesemde olamam belki ama öyle yarışmaya çıkanlar gibi bir vücut değil istediğim geniş omuzlar belirgin göğüs ve karın kasları öyle söyleyeyim tabi güçlü olmak için de yapmak amaçlar içinde yani doğal yollarla yaptığım sürece ve ilaç almadğım sürece ne kadar uzun süre yaparsam yapıyım aşırı kaslanma olmaz değil mi ? öğrenmek istediğim şu sürekli devam etmek istiyorum ama aşırı kaslanma istemiyorum fit ve güçlü bi vücuda sahip olmak istiyorum mümkün mü ? yoksa devam ettiğim sürece aşırı büyüme olur mu ? biraz karışık yazdım ama şimdiden teşekkürler .

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    310
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Mümkün tabiki zaten kas kütlesinin artmasının süreyle değil yaptığın antrenmanla alakası var , sana tavsiyem bir süre hacim çalış yani kas kütlesi biraz arttır sonra istediğin düzeye geldiğinde , vücudunu sıkılaştırıp fit bir görünüm elde etmek için definasyona girersin.
    Forumdan Bulk yani hacim ve definasyon hakkında bilgi edinebilirsin, başarılar.

Taha95 bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    fit olayım;biraz kol biraz göğüs falan karın kası da olsun yeter. öyle ronnie coleman gibi olmayayım . :D seni çok iyi anlıyorum. elbette natural olarak fitness derecesinde bir vücut elde etmek mümkün.fakat fitnesscılara bile dikkat edersen antrenmanları ve beslenmeleri,yaşam düzenleri çok ciddidir.yani bu 3 lüye dikkat etmen gerek.antrenman,beslenme,yaşam düzeni.

halterman, Supernatural984 ve Taha95 bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    2.754
    Ödül Puanları:
    123
    uzun ve düzenli çalışsan bile fit olmak zor iştir beslenmene ve dinlenmene çok dikkat edeceksin
    öyle her çalışan fit olacak diye bişe yok
    kaldıki mr olimpialar gibi şişmek kat kat zor herşeyi düzgün yapsan bile çok zor
    yani sen rahat rahat çalış

Taha95 bunu beğendi.
  5. Taha95

Taha95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Duymak istediğim tam olarak buydu çok teşekkürler :D

6. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    ya yeni baslamıssın ama öyle cok iri olmayim diyorsun öyle olmak cok kolak degil zaten istesende olamazsın senin dedigin gibi fit olmak için bile bazı takviyeler gerek mesela yağ yakıcılar amino asit protein olmazsa olmaz bunları karşılaman içinde takiye kullanman gerek doğal yolla yaparsan sabrının sınırlarını zorlaman gerekecek emin ol kendimden biliyorum doğal cok zor

Sayfayı Paylaş