Doğal Beslenme ( Hormonlu Tavuk ) & BaLık ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Exacting51 tarafından 7 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    en başta dedigim gibi her balık her ortamda yaşamayaz ben sana o ortamda yaşayabilecek balıkları sayayım.
    1 Sazan
    2 ALABALIK SOGUK VE SERİN SULARDA YAŞAR. TAMAMEN BU HAVUZ'DA YETİŞEN BALIK. Sen bunu gidipte okyanus'da yetiştiremen. yani senin dedigin balık bunlar havuzda üretilen

bu balıklarda
    Palamut - Torik sıcak sularda yaşarlar böcek larvaları ve sualtı hayvancıklarıyla beslenerek yaşarlar ve balıkları senagal gibi Afrika ülkelerinden ithal edilmektedir ve kim gidip orayada göle balıklar büyüsün diye hormonlu yem atıp balıklara yedirecek sence kim uğraşcak ? havuz balıgı degil yani benim örnek verdigim balık.
    Bide senin cıva dedigin şey ney biliyormusun ? fabrika atıklarından metallerden etikenen balıklar afrikada kaç tane fabrika var öyle denize yada göle zehirli su atan dünyadaki bütün balıklarda denizde yetişmiyor göllerde yetişiyor.

2. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Düzeltme için teşekkürler. Ben havuzda yetiştirilen balıkları kastederek yazdım. Okuyacak arkadaşlar olursa havuz balığına da tavuğa baktıkları açıyla bakarlarsa faydalı olur. Kolay gelsin.

3. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Eyvallah sagolasın havuz konusunda haklısın gayet.

zLatans ve Thorm bunu beğendi.
  4. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Yani evet alırsak zaten güvendiğiniz balıkçınızdan alın. Mesela bizim evin önünde kücük bir balıkcı dükanı var. Adam tekne ile balığa çıkar ne tutarsa geldiğinde arar bizi taze balık alırız.
    Buna da dikkat etmek gerekiyor kesinlikle.

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Arkadaşlar balık dememizin sebebi, belki o da %100 doğal degildir hiç bir şeyden emin olamayız ama bence tavuğa göre daha güvenli. Süt yumurta konusuna gelirsek biz köy yumurtası alıyoruz, marketlere günlük gelenden değil köyde tanıdıklarımz var adamlar gerçekten kendi sofralarına koyduklarının aynısını veriyorlar bize, tanesi 50 kuruş ve güvendiğim nadir tanıdıklarmdan biri. Süt de peynir dr aynı şekilde alıyoruz ve normal besinlerden ne kadar farklı olduğunu yeyince hissedersiniz. Size tavsiyem varsa köyde ciddi güvendiğiniz kişiler onlardan alın. Ilçede yaşamanın tek avantajı bu :)

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar göl gibi baraj gibi yerde yetişen balıklardan Zarar gelmez millet işi gücü bırakıp balıklar büyüsün diye hormon atacak hali yok sonuçta o balıkları herkez tutuyor ama kişiye özel havuz gibi yerde yetişen balıklarda hormon olma riski var

7. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Artık denizde yetişen balıklardanda hayır gelceğini düsünmüyorum denize atılan metaller gemi atıkları aklına gelebilcek her türlü pislik atılıyo.Ayrıca balıga alerjim var yani çare tavuk :)

8. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    civa etkisi var haklısın deniz suyu tatlı su sende tuzlu suda yaşayabilen balıkları tüketebilirsin. baraj göl'lerin suları hep tuzlu gölde geminin ne işi var fabrikanın ne işi var :D
    balıga alerjin varsa senin secimin tabikide.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Balik Protein acisindan hem faydali Hemde güzel bir alternatif,fakat tavuklar hormonlu baliga abanalim gibi bir düsünceyide cok Dogru bulmuyorum.Tavuklar iyidir demiyorum fakat baliktan baligada degisir diyorum.
    Kendi tuttugunuz balik iyidir,yada serbest balik avciligiyla yapilan yani ülkemizde eylül sonu ile ocak sonuna Kadar balik avlamak serbest,bu arada dogal avlanan balikda iyidir fakat sanmayinki yilin diger zamanlarinda satilan baliklar bu yolla avlaniyor,satilan bircok baliginda tavuklardan cok bir farki yok,baliklarda denize kurulan deniz baligi ciftliklerinde üretiliyor,asagida buna ait birkac resim ekledim.
    Ha diyelimki cok dikkat ettiniz ve dogal avlanan baliklardan aldiniz,yada buldnuz,o zamanda yukarda yazilanlar gibi yilin av sezonu disinda 8 ayinda bu baligi 8-10 liraya yiyemezsiniz,sezon disinda bu fiyatlar 3 e 5 e katlar,kim bulmus yil boyunca 8 tl ye palamutu?cuprayi?levregi?cinekop u?Balik tezgahlarina iyi bakin orda bile yazar,deniz levrek,deniz cupra diye,eger birsey yazmiyorsa bilinki bu gibi ciftliklerde beslemedir,diyelimki buldunuz deniz cupra onunda fiyati beslemenin malesef 3-4 katidir,o yüzden kendimizi kandirmayalim.
    Tavuk yerine balik süper bir alternatif ama balik olarak gidip ciftlik cupra,levrek yicekseniz yediginiz hormonliu tavuktan cokda farki olmucaktir.

balik ciftligi 1.png balik ciftligi.png imagesMJYRISV2.jpg

Balboa7 ve Thorm bunu beğendi.
  10. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    gayet haklısın saten benim yedigim balık ital palamut balık 1 saat dişarda dursun. direk bozuluyor buzdolabından cıkartırıp veriyorlar mevsimlik gibi bi durumu yok.
    O resimlerde baris belli birşeylerin oldugu hormon gibi şuan cupranın fiyatı 8 lira degil 18 lira yada levreğin fiyatı'da 8 lira degil hamsi'dede hormon var o zaman en ucuz balık hamsi ?
    şahsen ben balığı aldıgım yerin sahibi salondan bi abi samimiyetimiz var sordum kendide yiyormuş deniz balığı ciftlik balıkları degil dedi ciftlik balıgıda var alabalık sazan balıklar yetişir ciftlikte dedi.
    yani ben o tavuk ciftliginin sahibi ile konuşupta 6 ayda büyüyen bi tavukgun 2 ayda büyümesi cok sacma geldi 2 ayda büyüyen bi tavukta ne kadar protein olur ? şen pilic er pilic vsvs bütün tavuk firmaları bu şekilde yetiştiriyor dedigim gibi 6 ayda 1000 tane tavuktan para kazanmak var 2 ayda 3000 tane tavuktan para kazanmak var.

11. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    [​IMG][​IMG]

Evet beyler balığı pişirdim hazırlamasi ve pişirmesi 30 dk mi aldı bulaşık olarak sadece fırın tepsisi tadı mükemmel özellikle. Balığın ortasındaki kırmızı eti mükemmel :D

zLatans, onur04 ve KutsalSpartacus bunu beğendi.
  12. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Somon hakkinda bilgisi olan var mi?icerigi gayet iyi ozellikle omega3.fakat şokluyolar falan diye duydum.çiftlik olmasi imkansiz gibi zaten :)

13. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    benzer bir konu açmayı düşünüyordum açmamam iyi olmuş =) geçen gün tv de bahsediyordu yine tavuklar böyle yumurtalar şöyle diye.. ya dedim yeter ne yicez?? geçtim proteini sporu karnımızı nasıl doyurcaz? sonra azcık araştırdım bu defada fıstık ezmesindeki ilginç bir detay ile karşılaştım.. FDA yasal olarak 100 gramında 30 böcek parçası olmasına izin veriyormuş.. yani bu miktar yasal olanı.. sonra aklıma youtube'da efsane olan abimiz geldi.. sanayideki tuvalet yıkılınca 'nereye s**acaklar' diye isyan eden.. ve bende aynı tepkiyi verdim artık 'ne b** yicez' diye.. şuan fıstık ezmesi sürdüğüm tahıllı ekmeğimi yiyorum.. öğle yemeğinden sonra da bi aksilik olmazsa dün akşam güzelce haşladığım hormonlu tavuğumu yicem.. nasılsa ne yaparsak yapalım sağlıklı beslenemicez diye ben de içeriğinden çok emin olmadığım bir barbekü sosu da aldım.. bari huzur içinde yavaş yavaş ölürken ağzımızın tadı tuzu olsun..

onur04 bunu beğendi.
  14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    mısır şurubunu bal diye satanlar, naylon ayakkabıyı deri diye satanlar, çin malı telefonu galaxy s5 diye satanlar, hormonlu tavuğu doğal diye halka dayatanlar.... hepsinden önemlisi de bunlara onay, izin verip, bir de kamu spotu ile destekleyen bakanlıklarımız... eğer ki şartlar doğal tavuk yetiştirilmesine izin vermese, ya da doğada üretilmesi büyütülmesi mümkün olmayan bir madde olsa, eyvallah fabrikasyon olmasına bakmaz, mecburen kabulleniriz de; tavuk yahu yavuk. 2 metre toprak üstünde doğar, büyür, beslenir... hiçbirşey bulmasa böcekle solucanla beslenir. yetiştirilmesi bu kadar basit iken, ne diye sahte üretime izin verilir anlamış değilim. bunu yapan ve yapılmasına izin verenin, türkiye ve millet dostu olduğunu düşünmek mümkün değil. olsa olsa dış güçlerin maşasıdır, ve türkiye halkının bir an önce geberip dünya sahnesinden silinmesini amaçlıyordur. baktığınız her yer, yediğiniz herşey sahte... ulan bu kadar zor mu doğal tavuk? doğal balık? doğal yumurta, doğal süt...
    babam bahçesinde yıllardır tavuk ördek hindi besledi. sadece buğday mısır gibi besinlerle beslenip, hayatı boyunca en fazla 20-30 lira masrafı olan, kesilmiş temizlenmiş hali 19 kilo gelen hindimiz vardı.
    yani bu mübareği doğal beslesen, zaten yüzde bin kar edeceksin. nasıl bir soysuz, nasıl bir kansız bununla yetinmeyip daha fazla daha fazla kazanmak ister. ve bunu yaparken de halkın sağlığıyla oynar anlayamıyorum... gerçi şimdi hindi besleyip mısır yedirsen, mısır da gdolu...
    açık ve net söylüyorum, bu işi yapanlar, kerhanede karı satan p..venkten daha da aşağılık, daha onursuz bir iş yapıyordur.

zLatans ve swepturex bunu beğendi.
  15. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    şimdi bu başlığı okurken dikkatimi çekti ayrıca bir sitede de benzeri bir yazı gördüm.. sanırım durum düşündüğümüzden farklı tavuk konusunda ama tabi ki yinede çeşitlendirmek için dahi olsa balıkta kırmızı ette tüketilmelidir.. ve konu bahsedilen kadar temiz değildir ama düşünülen kadarda kötü değil gibi.. nasılsa hepimiz yemeye devam edicez bari moraller bozulmasın :)
    https://www.bodyforumtr.com/threads/tavuk-ciğerindeki-protein-miktarı.11186/page-2
    upload_2014-12-12_11-41-47.png

Sayfayı Paylaş