Doğal beslen!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BloodRave tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    resimdeki tavuk karşılaştırması 1957 ile 2001 farkı gayet net.
    link http://www.habername.com/haber-gida-sahteciligi-sut-tozu-peynir-nisasta-yogurt-analiz-75848.htm

güzel yurdumun gözünü para hırsı bürümüş sahtekarları eksik olmadığı müddet doğal beslenmek trilyoner olma hayalleri kurmaktan zor. her fırsatta protein tozlarını kötüleyen, supplementleri hem kullanıp hemde eroinmiş gibi lanse eden arkadaşlar fda mı ? sağlık bakanlığımız mı ? oyum fda dan yana.şahsi düşüncem onay verdikleri ürünler bizim sözde doğal besin kaynaklarımızdan daha doğaldır benim için. insana saygı duymayı öğrenmediğimiz müddet değişmez ülkemizin durumu, en basitinden karpuz taşıyan vatandaş aracıyla 1 tane karpuzu patlamasın diye 10-20km hızla gider 5 lira zarar ettimi karalar bağlar ama insan taşıyan colin mcrae çakması dolmuşçularımız tabakhaneye yetişme sevdasındadır. supplementsiz bu spor anca köyde olur. büyük arazin, 3-5 inek, 20-30 tavuk, 10 kök ceviz sebzeni meyveni yetiştirecen o zaman doğal nasıl beslenilir nasıl gelişilir görülür yoksa her daim supplement ihtiyacı vardır.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tavuğu bırakıp toza mı başlayalım napalım?
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Kasım 2014 ---
    hocam, başlığı iyi niyetli açtığının farkındayım. lakin birisi çıkıp da sakın ha tavyuk yemeyin süt içmeyin yumurta almayın, bunun yerine toz alın deyince, onun bir sublement satıcısı olduğunu düşünüyorum. lütfen kırılma. evet tavuklar doğal değil, yumurta doğal değil, süt desen, ineğin yediği besin doğal değil. belki içinde su da vardır. şap da vardır. evet peynirler doğal değil, evet yoğurtlar doğal değil. evet buldur pirinç mercimek domates hepsi gdolu, hepsi hormonlu. alıp bahçemde yetiştireyim desen gene doğal olmayacak, çünkü tohumu gdolu. tüm meyve se sebzelerin tohumunu dışardan alıyoruz. ama bunları yemeyin, toz için demek ne kadar mantıklı? ben doğal olmayan tavuk yumurta pirinç bulgur yoğurt ile yaşamımı devam ettirebiliyorum. peki bir insan bunlar doğal değil deyip bunları bıraksa, toza başlasa, sizce kaç gün yaşayabilir? ben söyleyeyim. su ile birlikte alırsa, en fazla 60 gün ömrü vardır.
    ama sağlık bakanlığı hakkında sana katılıyorum. broşür bastırıp "obeziteye karşı makarna yiyin" deyip altına da partili işadamının makarna markasının reklamını basan bir sağlık bakanlığımız var. inşallah obezler sağlık bakanına aldanıp sabah akşam makarna yemiyorlardır...

Son düzenleme: 19 Kasım 2014
  3. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    @Yaver27 sizde müneccimlik var sanırsam örneklemelerinizi bodyforumtr ailesi olarak sesli gülerek çok sıkı takipteyiz. böylesine kati kesin 60 gün ömür biçmek falan tebrikler. keşke maddi imkanım elversede supplement satıcılığı gibi ülkemizde %100 kar edilebilen sektörde bulunsam ama ithamınız hoş değil. ayrıca sizi otorite kim ilan etti bu supplement - doğal beslenme konusunda her konuya zıplama ihtiyacı hissediyosunuz. nedir bu supplementlere bitmek tükenmek bilmeyen kininiz ? sürekli karalama çabası içerisindesiniz komik oluyo. otomekanizma geliştirmişsiniz supplement lafı geçtimi hücuuuuuum allallalalla

4. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Blood saçmalamışsn resmen, başlarda iyi gittin haklıydın tavuk konusunda, maalesef sahtekar çok da supplementsiz bu iş olmaz diye ancak vücut geliştirmeden anlamayan birileri konuşur. Ben evde çalışıyorum, supplemente verecek param da yok beslenmem de çok iyi sayılmaz, eti sık sık tuketemiyorum ama bir çok supplement alan salonda çalışan benden iyi beslenen kişilerden iyi vücudum var bunu nasıl açıklayacan?
    Senin bu saçma sapan yazılarını okuyan insanlar supplementlerden mucize bekliyor çok para yatırıyor, sonuç 0. Ayrıca Yaver arkadaşın dediği gibi supplement satıcısı felan olduğunu düşündüm yazıyı okuyunca. Bir de seni kim otorite ilan etti demişsin arkadaşa (Yaver'i tanımam etmem avukatı değilim) adam herkes benim dediğimi yapmak zorunda dememiş ki, haketmediğin kadar düzgünlükte cevap vermiş.
    Ayrıca karpuzcularla dolmuşçuları karşılaştırman da çok saçma bir örnek. Beğenmiyorsan binme dolmuşa, supplementsiz olmaz felan dediğine göre zenginsin taksi tut :D

ArnoldBody bunu beğendi.
  5. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    insanlara saygıyı betimleyen bir örneklemeyi zaten anlıyamamanı garipsememek gerek kapasite meselesi sanırsam. param çoktur azdır beni bağlayan kısım ama yurtdışında gençler süt danası gibi bizdekiler vitaminsiz cılız sanırım onlar supplement kullanmadıkları bizimkiler ortadaki tek farkı oluşturan supplement kullanımı sayesinde sıska çelimsiz. avukatı olmadığın kişinin birçok yorumunu gördüğümden ötürüdür yüklenmem burdaki yazısından değil kendi anlar hesabını kitabını yapar. maddi imkanların elvermediği için kendi çabanla evde besin takviyesi kullanmadan biyerlere gelebilmen çok güzel gelemeyen bahsettiğin kişilerden farkın genetik veya çok sıkı çalışmaktır. saçmalık kısmına gelirsek kendinize hedef belirlediğiniz, idol olarak gördüğünüz kişiler bulundukları yere o kıskanılacak vücutları elde etmek için zaten hiç supplement/steroid kullanmadan geliyolar. amacınız plaj vücuduysa sıkıntı yok hacimlenmek için mecbursun arkadaş bu kadar basit maddi imkanlarınızın olmayışı ürünlerin işe yaramıyo anlamına gelmiyo kendinizi avutmayın. yoksa paran olana saygı duy isteyen kullanır istemeyen kullanmaz

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bişey soracağım, günlük protein ihtiyacınızın kaç gramını doğal olmayan yiyeceklerden, kaç gramını protein tozundan,
    ve de günlük karbonhidrat ihtiyacınızın kaç gramını doğal olmayan yiyeceklerden, kaç gramını tozdan karşılıyorsun?

7. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Emin ol o tozlarıda o tavuk protein'den et prote'inden yumurta protein'den yapıolar yapacak hic birşey yok.

derin_aker bunu beğendi.
  8. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    günlük 200gr civarı protein alımım var. hergün en az 5 tam yumurta, 200gr lor, akşam yemeklerinde 300gr et, tavuk, balık tüketirim. protein tozunu sabah 1, spordan sonra 2 ölçek kullanırım. karbonhidrattan kasıt gainerse kullanmıyorum ekto değilim karb ihtiyacının tamamı sebze, kuru bakliyat, yulaf, karabuğday, badem, ceviz gibi besinlerden karşılıyorum.

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    peki bize "tavuk yumurta yoğurt doğal değil, yemeyin, toz için" derken, sen neden tavuk yumurta lor balık yiyorsun? tüm bu doğal olmayan tavuğu yumurtayı balığı loru bırakıp, sadece "doğal protein tozu" ile beslensen, daha mantıklı ve sağlıklı olmaz mı? yani neticede bize tavuk yemeyin diyorsun, ama sen 300 gram yiyorsun

KutsalSpartacus bunu beğendi.
  10. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Kapasitem senden çok tosunum rahat ol sen ;) Ben işe yaramıyor demedim sen önce okumayı öğren. Benim söylediğim doğal yoldan alınan proteinin daha sağlıklı olduğu bir çok kişi de bunu söylüyor zaten. Ayrıca bizimki kendini avutma değil param olsa protein tozu alırım yalan yok, toza karşı da değilim ancak sizin gibiler sürekli supplementsiz olmaz diye saçmalıyor ve bu benim canımı sıkıyor. Bir de genetiğin iyi demişsin hemen bahane bulma. Salondaki cahil hocalar da senin kafadan ilk gelenlere supplementsiz olmaz asla diyo, ilerledikce de steroidsiz olmaz gel sana kür yapalım diyolar sonuç ortada...
    Yaver konusuna gelince başka yerdeki mesajları beni ilgilendirmez senin terbiyesizliğine ve bilgisizliğine dikkat çektim ben.
    Ekto değilmişmiş :D :D Bu spordan anlasan vücut tipleri diye birşey olmadığını bilirsin

ArnoldBody ve Yaver27 bunu beğendi.
  11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ayrııca , yediğin buğday amerikadan, kuru bakliyat kanada ve italyadan, sebze diye yediğimiz domatesin tohumu ise fransadan geliyor, haberin olsun. hepsi gdo lu.

12. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    ben kimseye tavuk yumurta lor yemeyin demedim lafı farklı noktalardan anlamak için yırtınmayın sadece doğal doğal diye yırtınıp supplementlere laf atıyorsunuz doğal dediklerinizinde aslında doğal olmadıklarını göstermek istedim

13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    seninle tartışılmaz arkadaş. tartışma adabını bilmiyorsun. ben sana hocam diye hitap ediyorum, sen yırtınmak diyorsun. tamam sen doğru biliyorsun. ne yerse ye ne içersen iç bana ne. ama başkalarını yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

14. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    tosun sende epey terbiyeliymişsin hani.

15. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Senden terbiyeli ve bilgili olduğum kesin, adamına göre muamele bizde, forumdaki mesajlarıma bak istersen kimseye bu tıp şeyler söylemem normalde. Bir de hacimlenmek için şart diyosun supplementlere, ben 72 kiloyum ve 42 cm kolum var, acaba supplementsiz nasıl bu kadar hacim aldım? Bi açıklasana bana :D
    Sadece kol da değil diğer bölgeler de gayet hacimli nasıl oldu supplementsiz? Genetik felan gibi bahanelere sığınmadan bi cevap ver bakalım.

ArnoldBody bunu beğendi.
  16. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    sen önce konuyu tekrar oku sonra yediğim içtiğimle aklınca beni tuzağa çekerek laf sokmaya çalış ki seviyeli uslüplar olsun. konuyu alıp istediğiniz yöne çekerek yine supplementleri karalamayı kafaya koymuşsunuz.
    sen aç youtube bak bakalım savaş hocan yeni neler paylaşmış sonra gel burda insanlara aynısını tekrarlarsın

17. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Takip ederim Savaş hocayı, bilimsel bilgilerle gelir seninki gibi kulaktan duyma ve bilimsel kaynağı olmayan şeyler söylemez. Soruma cevap versene önce? Delikanlı ol lafının arkasında dur!

ArnoldBody bunu beğendi.
  18. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    supplementsiz bu iş olmaz demek saçma olur çünkü birebir gördüğüm kişilerde bu işin olduğunu gördüm ha ben kullanırım karşı değilim anormal bir yararını görmediğim gibi zararınıda görmedim protein tozu adamı 40 yaşında öteki tarafa götürmez ki steroid kullanıp 70-80 yaşını gören bile var ancak içsel rahatsızlık olur bilinçsizce kullanım olur genetik hastalık olur o zaman durum değişir sonuç olarak günümüzde ister supplement kullanın ister kullanmayın doğal beslenen yok ha beslenmeniz için kendinize çiftlik kurun inekler keçiler besleyin meyve sebze yetiştirin anca o zaman doğal beslenirsiniz sağlıklı yaşamdan kasıt uzun ve mutlu yaşamsa o zaman balta girmemiş ormanlara gidip tv bilgisayar cep telefonu gazete vs iletişimlerden uzak durup avcılık ve toplayıcılıkla geçinmeniz gerekir tekrar supplementsiz bu iş olmaz diyenler dergiler supplement firmaları bazı spor salonu sahipleridir onun dışında kimse kolay kolay demez yani ayrıca hep derim yeni başlayanlarda gereksizdir ileri seviyelerde gerekli duruma gelir

19. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Nasil bukadar tartisma uzamis hayret dogrusu.
    Konuyu acan arkadas yedigimiz tavugun etin dogalliktan uzak oldugunu belirtmis.tavuk et yemeyin dememis,ama supplmntsiz olmaz konusu kisiden kisiye gore degisir.
    Dozunu kacirmadan kullanilan protein tozunun bakkaldan alinan gofretten farki yok.tek fark biri seker deposu biri protein.buda benim gorusum.

Balboa7 ve BloodRave bunu beğendi.
  20. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Uzamış çünkü kimsenin kimseye tahammülü yok. Biri ortaya bir konu atar, diğeri gelir fikrini söyler, forumun mantığı bu değil mi?! Neden hemen öfkeye kapılıp kim olduğunu neye benzediğini tam olarak ne düşündüğünü bilmediğiniz insanlara saygısız ifadeler kullanıyorsunuz? Günlük hayatınızda da böyle misiniz? Nasıl spor yapıyorsunuz gerçekten anlamıyorum, hiç mi endorfin serotonin salgılamıyor vücudunuz?

doxux, Created By Loss ve Balboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş