DOĞRU KİLO SEÇİMİ

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyEser tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktı biceps çalışırken 15 kg da çalıştığımda hem biraz daha rahat kaldırabiliyorum hemde bicepslerimi tam hissedebiliyorum ama 18 kg lik bir dambılı elime aldığımdada hareketi yapabiliyorum yanlız 18 kglik dambılda tam olarak bicepsi değilde önkol la biceps arası kalan bölge yanıyor
    Şimdi size sorum hangi ağırlık ı tercih etmeliyim çevremdekilerin ağır kaldıramadan hacimlenemessin demeleri çok canımı sıkıyo o yüzden böyle bir soru soruyorum
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    curl yaparken arka kolunu yani dirsek ile omuz arası arka kolu sabitleyip consantrasyon curl yapmayı dene maksimum 12 tekrar yapıp 12. tekrarda kolun tükenmeli. bu biceps kası büyütebileceğin alt sınırdır. ha 15 tekrarlık kilo ilede yaparsın gene gelişir ama laktik asit birikip kas yanmasını zorlanma kasmikrotravması zannedersin ama olan kas gelişiminden daha fazla dayanıklılık artışıdır. bu şekilde 5 tekrarla tükenebileceğin kilo maksimum kas gelişimi yani büyümesi yaptıracak kilodur.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle cevap için teşekkürler ama zaten 15 kg ile yaptıgımda 12 tekrar yapıyorum hemen hemem tükeniyo bütün gücüm ama burda bahsetiğin 5. Tekrar ne onu anlayamadım

4. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    18 ile çalış.Fakat bahsettiğin hareket herneyse o harekette negatifte yani indirirken yavaş davran.Beslenmeni gözden geçir.18'e ulaşıp onu yıkacak ve gözünü 20lere mi dikeceksin yoksa psikolojik eşik 18demisin diye sor kendine sonra da.Ve tekrar beslenmeni-dinlenmeni gözden geçir.Gerçek gıdalarla beslen.3 saniye sürsün ortalama negatiflerin.6-8 tekrar bas 18 kilo.Az kilo çok tekrar parçalanma,çok kilo az tekrar kas büyütme yapar.Tabi ilk 3-4 aylık ısınma dönemin geçtiyse bu sporda.Kolay gelsin dostum.
    Ek olarak 6-8 tekrar yaparken 4/5 hareket 5/6 set tavsiye ederim ben.

5. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım bahsettiğim hareket normal dambıl curl ama ağırlığı bi yere kadar yükseltebiliyosun ben 25 kg ile dambıl curl yapanını pek görmedim yani ve burda bahsettiğin az kilo çok tekrar parçalama demişsin acaba bunu hangi dönemlerde kullanıyoruz definasyonda felan mı ?

6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne curller gördüm biceps yerine kanı kalfa pompalıyodu

7. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    :)) 30 kg lik dambılla 2 aylık adam curl yapmaya çalışıyo ağırlık kavramını yanlış kavrıyo millet bende oyuzden bu konuyu açmaya karar verdim

8. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    evet parçalanma.Tabi set aralarında pump amaçlı basacan 2 set cok tekrar nispeten hafif kilo.Yani kendi ritmini yakalayacan.Fakat ağır kilo 6 tekrar büyük kas grupları.8-10 tekrar küçük kas grupları ben daha çok verim alıyorum ve tavsiye ediyorum salonda soranlara.Okuduğum şeyler zaten kendi bulduğum olaylar tabi ki değil.+Dediğin gibi salonlarda çok rastlamazsın belli kiloların üstünde nizami basan adam.Haklısın.Burası ABD değil.:)

9. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler cevaplar için benim anladığım tek bicepsimi hissedebileceğim en yüksek ağırlık ile antremanları yapmak

Tolgahantt bunu beğendi.
  10. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    evet yukarda yazılan herşey doğru ve yerinde. 5 tekrardan kastım mesela 15 kilo ile 12 tekrar yapabiliyorsan 5 tekrarlık kaldırabileceğin kilo mesela 21 kilodur. 21 kiloda 5. tekrarda tükenirsin. zaten forumu araştırırsan sayın hocalarımız 5. tekrarlık çok setli kaldırışların maksimum kas kütlesi artışı yapacağı hatta sinirsel koordinasyon artışına da EN AZ DA OLSA KATKIDA BUlunacağı belirtilmiş. ama biceps gibi ufak kaslara daha çok 6-12 tekrarlık ağırlıklar tavsiye edilmiş.

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ağırlığı boşverde ben sana bicepsle ilgili ipucu veriyim
    Biceps ağırlığı kaldırma hareketi değildir,indirme harketedir.Sen dumbellı yukarı kaldırdıktan sonra yerçekimine karşı yavaş yavaş indir bi bak nası patlıyo.

BodyEser, alpaslanözden ve Yaver27 bunu beğendi.
  12. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    şimdibişey soracağim ben çalışırken yanma olmuyo 2 snenedir yapıyorum acaba kasın alışmasından dolayı mı yoksa kas hissetmiyor mu? ama kan pompalandığını hissdiyorum ..?

Sayfayı Paylaş