Dizlerde Çıtlama

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Rigby tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yaklaşık 1,5 yıldır tamamen çökünce kalkarken dizlerde aynen parmak çıtlattığımız da çıkan ses çıkıyor. Fakat biraz daha fazla ve çok geliyor ses. İlk başlarda ağrı yapıyordu fakat artık yapmıyor. Mr çektirdim yaklaşık 7-8 ay önce. Hiçbir şey çıkmadı. Fakat çömelip kalkınca halen sesler geliyor ama ağrı yok. Sizce neden olabilir ? Ne yapsam bilemedim.

2. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle tekrardan bir ortopediste gitmelisiniz sesler ilerledi mi ayni seyrinde mi devam ediyor? Diyelimki yerde oturdunuz bagdas vb sekilde kalktiginizda bir sure kitlenme oluyor mu? Merdiven,yokus cikarken sorun yasiyormusunuz?

3. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Artma falan olmadı. Hatta ağrılar geçti fakat sesler aynı. Otururken kalktığımda kitlenme falanda olmuyor. Yokuş falan çıkarkende sorun olmuyor. Aslanda sadece ses var. Fakat ses geldikçe psikolojik olarak rahatsız oluyorum. Squat yaparken ağrı olmuyor fakat seslerden dolayı çökemiyorum.

4. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Anladim, sesler cogu insanda olan durum agri,aci olmamasi iyi. Fakat siz yinede tedbir olsun diye doktora gosterirseniz fena olmaz diye dusunuyorum. Bildigim iki rahatsizlikta citlama sorunu oluyor fakat sizde diger belirtiler yok.

5. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bu seslerle ilgili doktorların genel görüşü ağrının eşlik etmediği durumlarda problem olmadığı yönünde. Namaz kılan pek çok insanda bile şahit oluyorum.

elezar bunu beğendi.
  6. fatih58arif

fatih58arif Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  7. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    180 tabletmiş birde fiyatıda uygun fakat ne işe yaradığınıda yazarsan sevinirim. Pek bilgim yokta :)

8. fatih58arif

fatih58arif Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  9. fatih58arif

fatih58arif Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ama sen kullanmadan yinede bi doktora danış istersen.Ben film çektirmeye gittiğimde sormuştum bana destek için kullanabilirsin demişti.

10. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Ben kendimi bildim bileli o ses var. Ytarken bacagimi uzattigim zaman bazen otururkende olur. Babamdada vardi ondan aliskinim. Hatta bacagu gerdirdigimde dhada fena ses ckiyo. Agri felan yok. Bacagimda hicbj porblemde yok. Raadim

11. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bacakları ısıtmak esneme germe hareketlerini aksatmamak lazım ben çalışmadan önce bacakları esnetirim bu sayede çıtlama olmuyor artık

Bekci bunu beğendi.
  12. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben devlet hastanesindeki doktora gitmeden.once sadece yuksek seste citlama oluyordu. Orda doktor mr bile cektirmeden eliyle kontrol ederken bi hareket yaptirdi bi elini dizimin altina bi elinide ustjne koydu bastirarak. Bacagimi gerdirmemi soyledi o an feci bi aci oldu dizim cikmis gibi o gunden sonra en az 20 gun agri cektim simdi gecti ama citlama hala devam ediyor. Aci uzerine ozel hastaneye gidip mr cektirdim meniskuste grade2 dejenerasyon saptandi. Bu durumlarda mutlaka iyi bi doktora gidin dizde sorun oldumu hayati her sekilde etkiliyor.

elezar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş