dizim döndü

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ramona tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ramona

ramona Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 2 ay önce sol dizim banyoda döndü ve dizimin dış bağlarında sakatlık oluştu doktor ameliyat gerekmediğini ancak tamamen iyileşmemin 6 ay bulabileceğini söyledi sakatlanmadan önce taekwondo ile ilgileniyordum bacaklarımı neredeyse 0a kadar açabiliyordum ancak artık tekme bile atamıyorum :(( sol dizimi kuvvetlendirmek için hangi hareketleri yapmalıyım

Azi bunu beğendi.
  2. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum büyük geçmiş olsun benim de dizim geçen sene 7 ay ara ile 2 defa döndü...Artık daha dikkatli olmak zorundayım çünkü ani bir hareket yapsam tekrar dönecek...Aynısı senin için de geçerli....Vücudun orjinalliğini bozduk...

GencGrafiker bunu beğendi.
  3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Antrenmanlardan Önce Diz Egzersizlerini Aksatmaktan Oluyor. Ben Küçüklüğümden Beri Taekwondo Yapıyorum. Bir Antrenmandan Bir Antrenmana Dizlerimi Isıtmayı Es Geçmemişimdir. Çok Önemli Arkadaşlar. Burdan Duyuruyorum İşin İçine Tekme Girecekse Kesinlikle Dizleri Isıtmalısınız. Başınızdaki Hocayla Da Alakalı. Benim Antrenörüm Seyfullah Hocaydı, Diğer Adıyla Kim Doo Man. İyice Isınmadan Poomse Bile Yaptırmazdı Bize. Bu Arada İkinize De Büyük Geçmiş Olsun.

Azi bunu beğendi.
  4. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    ön çapraz bağlarınız koptuysa ameliyattan başka çare yok... bu %99 değil, %100'dür. Benim ön çapraz bağlarım 2.5-3 yıl önce koptu. Ameliyat olduktan sonra quadricepslerimi güçlendirdim şu anda eskisi gibi olmasa da dizim eski haline göre çok daha güçlü. Eskisi gibi olmasa da derken, eskiden olan rahat orjinal haline dönmesi artık imkansız evet ama hamstring metoduyla yapılan ameliyat sonrası çifte bağ kullanıldı ve güç olarak şu anda eskisinden kat kat daha iyi ama orjinalliğini geri getirmek artık imkansız evet! :) Leg curlu de hep yapmam lazım aslında ama menisküslerim de zarar gördüğü için pek yapamıyorum. Siz siz olun bu bağa dikkat edin. Bacağınız kırılsın daha iyi bu bağ kopacağı yere... ciddi söylüyorum bu son dediğimi... kırık iyileşir ama bağ iyileşmez kendi kendine çünkü. Ön çapraz bağ vücudun bug'ıdır!

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş