Dizden Gelen Sesler Ve Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Konz tarafından 3 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    GÜNCELLEME

Allah'a hamdolsun. Son 1 senedir namazlarımı normal şekliyle kılabiliyorum. Haftada 3-4 gün diz antrenmanlarına devam etmekteyim.

İlave yaptığım 2 egzersizi daha paylaşayım :

Bir el havlusunu rulo yaparak sarın ve ortasından bir yarısını diğer yarısının üstüne katlayarak dizinizin tam altına yerleştirin. 5 saniye boyunca yanlızca dizinizi kullanarak dizinizle havluyu ezin. Yerde oturur şekilde olacaksınız ve ayaklar dümdüz uzatılacak. 7-8 tekrar.

Üstteki egzersizde kullanılan havlunun şeklini ve duruşunuzu hiç bozmadan iki dizinizin arasına sıkıştırın. Şimdi dizlerinizle içe doğru baskı yaparak havluyu 5 saniye boyunca sıkıştırın. 7-8 tekrar.

Geçmiş olsun.

undencem bunu beğendi.
  2. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  3. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle geçmiş olsun. Bende de aynı sorun var. Ancak bende ekstradan ayak bileğinde de sorun oluyor. Sanırım düz tabanlık oluştu. Sizde aynı şey oldu mu ?

Ben dizi leg extension yaparken sakatladım aslında. İyileşmek için supplement ilaç kullandınız mı ?

4. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Mr sonuçlarım çıktı. Bütün maddeler bold karakter :) Al ve üst kemiklerin dizde birleştikleri yerleri zedelemişim.Ciddi zedelenmişki ilk 2 hafta uyutmadı yürütmedi.Şimdi ancak geçti.Ayrıca menisküsler grade 1 ve 2 dejenerasyon. Menisküs ağrılarım tam geçmedi. 2 aydır ne yüzüyorum ne koşu bandına çıkıyorum.Hamladım resmen.Bayramdan itibaren başlıyorum.Hayırlısı.

5. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Bileğimde veya ayak tabanımda herhangi bir problem yaşamadım. 1-2 ay kadar doktorumun verdiği hapı kullandım ama bu çok kısa bir süre. İyileşme süreci uzundu ve başka ilaç ya da supplement almadım. Diz egzersizleri, dizi zorlayıcı hareketlerden uzak durma, dengeli beslenme anahtar kelimeler.

6. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Hareketleri kaç ay yaptınız ve kaçıncı aydan itibaren düzelme başladı. Kusura bakmayın detaylı soruyorum. Chondromalacia dan iyileşen pek az
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2016 ---
    Bende tam ne olduğuda belli değil. Kimi menisküs dedi kimi kıkırdak aşınması. Beş doktora gittim spn üç senede . Hepsi tırvırı ...

7. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sorun değil.

Hareketleri haftada 5 gün ve günde 1 sefer (akşamları) olmak üzere yapmaya başladım. Yanlış hatırlamıyorsam 1-2 ay sonra rahatlama hissettim. Aylarca devam ettim. 1-2 sene sonra haftada 3 gün düzenli olarak yapmaya başladım. Halen daha devam etmekteyim. Fakat eskisi kadar düzenli değil.

undencem bunu beğendi.
  8. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Koşu yapabiliyor musunuz ? 3-5 km ağrısız sızısız

9. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Koşu bandında ısınma amaçlı 5-10 dk. kadar hafif koşu yapıyordum, sorun olmuyordu.

10. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Anla
    Anladığım kadarıyla tanamen geçmiş değil. Ufak da olsa sıkıntı var yine. Bunu öğrenmek istemiştim.

11. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Allah'a hamdolsun ki sanki hiç bu hastalığa yakalanmamış gibiyim. Yaptığım egzersizlerin de yardımıyla bacaklarım bu hastalığa yakalanmayan ve sağlam dizi olan pek çok insandan daha kuvvetli. Fitness açısından da sorun oluşturmadı. Ama ağır squat çalışmadım. Dumbell lunge, leg extension, leg curl, leg press gibi egzersizleri yaptım. Tabii bazı egzersizlerde küçük farklılıklar vardı. Mesela leg press'te itme sırasında bacaklarımı dümdüz yapmazdım. Hafif kırık vaziyetteyken durup ağırlığı tekrar kendime doğru verirdim. Bilimsel bir spor makalesinde okumuştum. İşin sırrının iyi bir spor hekimi/eğitmeni gözetiminde ve kontrolünde çalışmak olduğunu düşünüyorum.

hobcin bunu beğendi.
  12. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Maaşallah... darısı başıma

13. Umayumay

Umayumay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba uzun bi spor geçmişim oldu taekwondo ve kickboks üniversite araya girince belli bir süre bırakmak zorunda kaldım,fitnessa başladım 1 ay olacak sağ dizimde şişme oldu biraz üstüne basamadım ve dinlenme halindeyken oldu bu antrenman yapmadığım ve hasta olup serum almak zorunda kaldığım bir dönemde ,buz uyguladım ve ibuprofen içeren krem sürdüm şiş indi,normal basmada vs bir sorun kalmadı ama hassasiyet var bir az hafif ağrı oluyor gene, antrenmanlarda lunge yapıyordum,yaparken herhangi bir zorlanma hissetmedim zaten ağırlık kullanmıyordum şimdi lunge çıkardım, nasıl bir antrenman önerirsiniz ya da olası şeyler nelerdir?

14. boisterous

boisterous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sayın lonewolf bende bu diz rahatsızlığına yakalandım 1 senedir uğraşıyorum tecrübelerinizden faydalanmak isterim. bu hastalık mental açıdanda insanı zorluyor mail adresim [email protected] mesajı görür ve bana mail atarsanız çok sevinirim.

15. boisterous

boisterous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cem bey son durumunuz nedir yenebildinizmi kondromalacia yı? ben sapasağlamdım 4 ay squat çalıştım 1 ay ara verdim sonra bu illet çıktı dizimde.

16. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yok yenemedim. Benim durum umutsuz zaten. Aşınma azsa iyilesen çok ama ben 4 senede 6 doktor 3 fizyoterapist sonunda çok fazla sonuca ulaşamadım. Ama egzersizler rahatlatiyor. Bacak kaslarını diri tutmak için devamlu yapmak gerekiyor. Bir özel fizyoterapisti ziyaret edin derim. Tuzlu ama faydasi oluyor.

Tamamen geçer mi ? Zor bence

Sayfayı Paylaş