Diz ve Diz kapağı problemim

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve abow tarafından 20 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Öncelikle merhabalar sol ayağımda ki diz kapağımda herhalde bir sorun var. doktora gittim ancak herhangi bir kırılma yada çatlak olmadığını belirtti ve film çekilmesine gerek olmadığını söyledi ve bir krem yazdı. adıda : Gerofen ® jel %5

problemime gelince sol diz kapağımın yan tarafındaki kemiğe bastırdığımda ağrı hissediyorum aşırı bir ağrı yok. dün bu şekilde spora gittiğimde koşu bandında yürümekte zorluk çektiğimi farkettim ve belirttiğim gibi yürürken zorlanıyorum ve sol bacağımdaki diz kapağı ağrı yapıyor. temsili resim koydum ve ağrıyan yer yuvarlak içine aldığım yer. tekrar belirtiyorum durduk yere ağrıma yapmıyor ve kemiğe bastığım zaman ağrıyı hissediyorum çok nadirde yürürken hissediyorum ağrıyı ancak spor yaparken koşu bandında yürümekte zorluk çekiyorum..

bunun nedenini çok merak ettim ve sizlere sormak istedim. herhangi bir çatlak olabilir mi yada ciddi bir problem olabilir mi ?

Spora bir kaç gün ara vermeyi düşünüyorum ve ayağımı fazla zorlayarak ciddi bir sakatlığa yol açmak istemiyorum.

Doktorun verdiği kremi dün sürmeye başladım ancak hiç bir iyileşme hissedemedim ve birde sizlere danışmak istedim..

Ekli Dosyalar:

murad1 bunu beğendi.
  2. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Genelde Kilodan Oluyor Bu Agri Bendede Vardi Ama Kilo Vermeye Basladikca Agirisi Yavas Yavas Gecmeye Basladi , Suan Ise Hic Agrimiyor.

murad1 bunu beğendi.
  3. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    2 gündür yatıyorum doğru düzgün hareket etmedim ama hiç bir iyileşme olmadı kremde işe yaramadı bugün tekrar doktora gideceğim. felaket bi ağrı yapmaya başladı ayağım sonuçları burdan yazarım :(

murad1 bunu beğendi.
  4. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    mr çektirmeni öneririm benimde sol dizimin iç tarafında bir ağrı oluşmuştu cok fazla bandda koştuğum için menüsküsü zedelemişim diz çöktüğün zaman bir ağrı oluşuyorsa ya ada merdiven inip çıktığında bir ağrı oluşuyorsa menüsküs zedelenmesi olabilir dizi çok fazla zorlamamak lazım

murad1 bunu beğendi.
  5. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum bugün gittim dokora ve içim rahatlasın diye film çektirdim herhangi bir kırık çatlak yok çok şükür önceki doktorun verdiği ilaçları ve kremleri değiştirttim yeni krem ve ilaç aldım 3gün daha bu şekilde ilaçlarımı alarak ve kremimi sürerek dinleneceğim eğer herhangi bir gelişme olmazsa emar çektireceğim. dediğiniz gibi büyük ihtimal zedelenme yada zorlama olduğu için ağrı yapıyor. diz çöktüğüm zaman değilde merdiven çıkarken ağrı oluyor. sonuçları yine yazarım 3 gün sonra bi iyileşme olmazsa emara gideceğim.

tek üzüldüğüm nokta ise doktorun dediği eğer liflerini yırttıysan spor hayatın biter ameliyata bile gerek olabilir dedi buda acayip bi şekilde içime oturdu ama o ayak kopsa bile sporu bırakabileceğimi zannedemiyorum çünkü alışkanlık haline geldi 3gündür gitmiyorum ve kendimde büyük eksiklik hissediyorum. bir an önce iyileşipte sporuma devam etsem diye düşünüp duruyorum

murad1 bunu beğendi.
  6. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    5.gün ve çok ufak bir iyileşme hissediyorum. eskisi gibi çok ağır bi ağrı yok ama hala bacağımdaki ağrı devam ediyor. sanırım birde emar çektirmeye gitmem gerekiyor içimi rahatlatmam lazım bu ağrı ile spor yapıpta daha çok zarar vermek istemiyorum ama bir an öncede spora dönmem gerektiğini düşünüyorum kararsız kaldım napcağımla ilgili şuan hiçbir fikrim yok öneri verebilecek arkadaşlar var mı ?

murad1 bunu beğendi.
  7. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Peki arkadaşlar squat yaparken hemen dizkapağımın üstünde bitişik diyeyim kas mı yoksa iki kemiği birbirine bağlayan doku mu? Bu doku veya bağ güçlenir mi? Antrenmanda çok ağrıyor. Diğer konuyada yazmıştım sol dizkapağımdan çatur çutur ses geliyor.

Teşekkürler

Sayfayı Paylaş