Diz sakatlığım ve squat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve meercm tarafından 28 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. meercm

meercm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar. Halı sahada maç yaparken bir diz sakatlığı geçirdim sağ ayağımla yere çok sağlam bastığım bir durumda bacağımın dışta kalan tarafından faul yapıldı ve bütün acı ve sakatlık dizime vurdu. 3 hafta gibi bir süre koşamadım. Daha sonra iyileşti ve sakatlığım hiç nüksetmemekle beraber hiç de hareket kabiliyetimi engellemedi.

Yaklaşık 3 aydır spordan uzak duruyordum ve bacaklarımın çok kuvvetsizleştiğini hissettim bu yüzden yaklaşık 2 aydır vücut ağırlığımla squat yapıyorum. En son 63-76-47-40-76 şeklinde 5 setli antrenman yaptım ve dizimde ağrı başladı. Diz kapağımın hemen üst tarafı hafifçe ağrıyor yorumunuz nedir? Doktora gittim ilgilenmedi dizlik kullan dedi hıyar kafa_

2. zlatan57

zlatan57 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ödem oluşmuş olabilir veya menisküsünde yıpranma olmuş olabilir. ortopediye gittiysen fazla ilgilenmez fizik tedavicilerde fazla sallamayabiliyor. hemen spor yapmayı durdur ve fizik tedaviciye gidip mr çektirmek istedigini söyle.

mr sonucuna göre hareket et, sakatlanmadıysan bile sakatlanabilirsin bir kez sakatlanınca çok zor geçiyor benim sakatlıgım hala geçmedi.

3. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Böyle durumlarda sıkıntı hissedilene kadar uygun şekilde sakat bölgenin üzerine gidilmeli, ağrı ve rahatsızlık hissedildiğinde bırakılmalıdır. Sonrasında nükseden ağrı tamamen geçene kadar kesinlikle o bölge dinlendirilmeli ve çalıştırılmamalıdır. Bu dinlenme döneminde kasların yapı taşı olan proteini bolca tüketmek gerekiyor.

Sayfayı Paylaş