Diz Kapagi Sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bronzemoonx tarafından 21 Eylül 2005 başlatılmıştır.

1. bronzemoonx

bronzemoonx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben body e baslayali yaklasik 3 hafta oldu ve dumbell squat hareketinde dizimde bir agri meydana geldi bu hareketi 10 lar dumbellarla yapiyorum bu nedenle kimi zaman yurumekte dahi zorlaniyorum. bugunku anteremanda da Concentration Curls yaparken bu seferde bilegim agridi yine 10 kiloluk dumbellda. boyum 1.84 ve kilom 65 fakat bileklerim oldukca zayif . antereman oncesinde cok iyi isiniyorum ama bileklerim ve eklem yerlerim oldukca ham ve gucsuz bu agrilari azaltmak icin neler yaparbilirim?

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bileklerde benimde sorunum vardi daha evvel. Bunu onlemek icin... bilekleri baslamadan once yukari asagi hareket et... yani stretching gibi... veya eldiven kullan

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    eklem agrısı yagsızlıktan da olur

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Eklem sorununuz varsa
    • Fazla kilolar, eklemlere fazla ağırlık binmesi ve eklem hasarının ilerlemesi anlamına geliyor. Dolayısıyla ideal kilonuzu bilin ve onda sabit kalın.
    • İnflamasyonu arttırabilecek besin maddelerini (örneğin doymuş yağ, kızartmalar) azaltarak, Omega-3 gibi doymamış yağ asitlerini daha çok tüketmeye çalışın.
    • Hafif de olsa düzenli egzersiz yaparak yaşam kalitenizi yükseltin.
    • Günde en az 8 saat uyumaya özen gösterin.
    • Stresin sizi etkisi altına almasına izin vermeyin. Stresle başa çıkmak için çeşitli teknikler kullanın.

http://www.formdakal.com/FormdaYasam/besin_takviyeleri.asp

5. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eger bodye hayatinda ilk kez basladin ve üç hafta olduysa daha bu isin basina diz eklemini kötü sakatlamissin demektir bende orani dinlenmeye al calistirma bir iki hafta, ozellikle iyi isinmadan antrenörün seni o harekete soktuysa dizdeki tendonlarini o ani aci girmesiyle incitmissindir arkadasim o an keske buz bulup sürseydi ve dinlendirmeye alip ertesi günler sicak pansuman yapsaydin gecmezse bence bir ortopediste müracat et ki menisküse çevirmesin , her bolgeyi bence ayri ayri harekete girmeen once iyice isitma ge germe hareketleri yapilidirki sakatlanmalar aza insin diye düsünüyorum, ozellikle her bolgeyi calismaya baslamad once ayri ayri isitip, triceps se sadece onu , biceps se baslamadan onuda isitirim, esnetir gerdirir hafif kilolarla, bölgesel isinma yapmadan girmem

6. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sarc4stic

Günde 8 saat uyku çok fazla yaw okuyan bi insan olarak günde 8 saat deil 7 saat zor uyuyorum.
    Sen en az 8 demişsin :?

7. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Kausal bende okuyorum ama zaman buluyorum 8 saat uyumaya ;) Hem ne kadar zor olabilirki erken yatacan o kadar :D Kaslar uykuda büyür uykununda 5. saatinden sonra büyüme başlar buna göre 6 saat uyumaktansa 8 saat uyumak daha mantıklı değilmi? Tabi bu abartıp bütün gün uyuyun anlamına gelmiyor sonuçta uykuda metabolizma en düşük seviyede, hem 8 saat uykudan aşağısıda yağ yapar.

EDIT:

Uykusuzluk çekene obezite tehdidi

Kanada’nın Vancouver kentinde bir obezite konferansında sunulan çalışmada, uykuyu iyi almanın zayıflamaya yardımcı olduğu, uykusuzluğun obeziteye yol açabileceği ortaya konuldu.

Kuzey Amerika Obezite Birliği (NAASD) tarafından düzenlenen yıllık toplantıda, iyi uyku uyumamanın kilo artışına, diyabet ve hipertansiyon gibi ciddi rahatsızlıklara neden olabileceği belirtildi. Yaklaşık 2000 araştırmacı, doktor ve sağlık uzmanının katıldığı, 5 gün süren ve 900 kadar bilimsel bildirinin sunulduğu toplantıda konuşan araştırmacılar, obezite ve diyabet tedavisinde, hastaların uzun ve kaliteli uyku uyumasının sağlık açısından önemli olduğunu açıkladılar. Konuyla ilgili çalışmaların sonuçlarına dayanarak, uyku eksikliğinin bulunmasının ya da uyku ritminin bozulmasının sonucunda vücutta meydana gelen kimyasal değişikliklerin, yemek yeme alışkanlıklarını değiştirdiği; bunun kilo alımına neden olduğu gibi ayrıca hipertansiyon, kalp problemleri ve diyabet gibi tehlikeli hastalıklara yol açabileceği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/yasam/3415953.asp?gid=57

Sayfayı Paylaş