Diyetisyenin Geceleri Basit Şeker Önerisi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ayda bir diyetisyene gitmeye çalışıyorum, ölçüm yaptırıyorum vs. Bu ay istediğim kadar gelişme olmamış.Bana geceleri tatlı ye yat tarzında şeyler söyledi(Tabiki basit şeker eklemedim ama kalori arttırımı yaptım).Yağlanma artmazmı dedim, o yağlar kasa çevriliyor dedi.Var mı böyle bir mantık yağlar kasa çevrilir mi? Eğer öyleyse obez olan insanlar kardiyo yerine bodybuilding yapsın? :)

2. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Diyetisyenin dedikleri tam olarak böyleyse şahsi fikrim diyetisyenin söylediklerinde bir sorun var yada yağ oranın tehlikeli derecede düşük.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O yağların kasa çevrilmesi derken neyden bahsetmiş anlamadım ama şunu kastetmiş olabilir, diyelim ki günlük kalori ihtiyacın 2500'se ve 2000 kalori alıyorsan ve içinde 150 gr protein varsa o proteinlerin normalden daha çok kısmı kaslar için değil de enerji için kullanılır. Günlük kalori miktarını arttırmak proteinlerin daha büyük kısmının kaslar için kullanılabilmesini sağlayarak kas yapımına yardımcı olur. Tatlı yemeyi de kolay yoldan kalori miktarını arttırma yöntemi olarak önermiş olabilir. Tabi gece yatmadan yenilen basit karbonhidratın insülini yükselterek büyüme hormonu salgılanmasını azaltacağı söylenir, ne kadar doğru bilemiyorum. Araştırmam lazım.

4. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır kardeş yağ oranım %12 ne düşük ne yüksek.Sadece kaslanmak için böyle bir öneride bulundu:)

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yağlar kasa mı dönüşüyormuş :)
    Sanırım sen kilo almak istediğini söyledin, o da düz mantık yatarken birşeyler yemeni söyledi.
    Gece yatarken tatlı yemek yerine gün içinde aldıgın karbonhidrat miktarını arttırabilirsin.
    Gece yediğin tatlı sütlü tatlı olursa, night time growth hormone salgısı oldukça bi gecikegecektir (sindirim bitene kadar)

6. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Allah allah sabah uyanır uyanmaz dese neyse de gece yatmadan alınan basit şekerin sana bir faydası olacağını sanmıyorum. Kaloriyi tutturmak için olsa gün içinde daha fazla karbonhidrat önerisinde bulunabilirdi. Bilemeyeceğim, işin eğitimini almış nede olsa.

7. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yani kalori arttırımı kompleks kh olarak yaptım.Yoksa basit şekeri sabah ve antreman sonrası kullanmıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mart 2014 ---
    Hocam ben kas kütlesini arttırmak istediğimi söyledim en az yağlanmayla.Ablamın yaklaşık 30kilo fazlası var.O da diyet+spor yapmaya başladı, aynı diyetisyene gidiyor.Yağ yakıcı al dedim kendisine, diyetisyene sormuş, onada sakın kullanma yağların kasa dönüşür demiş oda korktu erkeksi görüntüm olur diye kullanmıyor.Bu arada süt mü büyüme hormonunu geciktiriyor? Ben özellikle süt içiyorumda geceleri.

Son düzenleme: 10 Mart 2014
  8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyetisyenini değiştir,hatta o diyetisyenin önünden bile geçme,yolda gördüğünde yolunu felan değiştir.
    Şunu unutmamak gerekirki normal bu sporla ilgisi olmayan bir diyetisyenin,bu kas gelişim döngüsünü tam bildiklerini düşünmüyorum,düz mantık bel incelsin,kilo azalsın,emin ol bu sporla 5-6 yıldır ilgilenen birinin bu konuda birçok diyetisyenden daha çok bilgisi vardır.

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetisyen degiştirin. Hatta diyetisyene gitmeyin. Araştırın, okuyun. Bir sürü kaynak-araştırma var. Diyetisyenlerin bilgisi görüleceği üzere kısıtlı, okulda ne öğrendiyse o. Araştırma yaptıklarını sanmıyorum (bir çoğu en azından)

Growth hormon ile kan şekeri arasında bağlantı var. Kan şekeri düşük olduğunda salgılanmaya başlıyor. Sütün sindirimi uzun sürüyor ve bu süre boyunca kan şekeri orta seviyelerde seyrediyor ve growth hormon salgısını geciktiriyor. Gece süt içebilirsin ama yatmadan hemen önce degil. 2-3 saat önce gibi.

10. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Diyetisyenlerin gerçekten bu konudaki bilgileri sorunlu. Gittiğim zaman antremandan sonra üzüm suyu içtiğim zaman proteinin kanına karışmasını kötü yönde etkileyeceğini söylemişti.

11. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam işin fakültesini okumuş diye güvenip gittim, heralde bir tek ölçüm yapmaya giderim bundan sonra.İşin garibi erkek diyetisyen bulamıyorum, belki bu spora yatkınlığı olan birisi olurdu, daha çok faydası dokunurdu.
    -Akşamları spora gittiğim için yatmadan 3-4 saat önce kompleks kh+proteinli öğün yiyiyorum, yatmadan 1 saat önce gibi süt içiyorum kazein içeriyor diye.

Son düzenleme: 10 Mart 2014
  12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Diyetsine bosa para dökme. Forumda 1-2 saat arastirma yap daha hayirli olur.

Sayfayı Paylaş