Diyetisyen beslenme günlüğü + kardiyo

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve marky02 tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. 1.86 boy 118 kiloya sahibim 22 yaşındayım.1 ay önce diyetisyene gittim ve diyet sayesinde 1 ayda 5 kilo vererek bu hale geldim.Şimdi genelde pc başında olduğum için fitness salonuna da başladım,çünkü böyle oturarak diyetle kilo vermek biraz zor olurdu

Öncelikle diyet programım;
    Sabah:5 ince dilim tam buğday ekmeği,2 kibrit kutusu peynir,domates,şekersiz sevmediğim için çay içmiyorum

Ara öğün:1 porsiyon meyve,elma,muz,üzüm yiyorum genelde

Öğle:5 ince dilim tam buğday ekmeği,4 yemek kaşığı sebze yemeği,yağsız salata,1 bardak yoğurt

Ara öğün: 2 porsiyon meyve

Akşam:5 ince dilim ekmek,4 yemek kaşığı sebze yemeği,5 köfte büyüklüğünde et,salata,yoğurt

Bunların arasında değişim yaptıklarım var,mesela 1 ince dilim ekmek=2 yemek kaşığı pilav veya makarna=1 kase çorba ,ya da 1köfte=yumurta 1 gibi.

Şimdi geldim yaptığım kardiyoya,burada forumu gezerek edindiğim intiba kardiyoya ağırlık vermemi pek ağırlık çalışmamam gerektiği yönündeydi o yüzden

- 15 dk dikey bisiklet
    - Isınma hareketleri,2x25 crunch hareketi
    - 45 dk civarı 6.5 da tempolu yürüyüş
    - 2x25 crunch
    - 15 dk yatay bisiklet veya uzay yürüyüşümü bir yürüyüş var ya onu yapıyorum.

Sizce diyetim ve kardiyo çalışmalarım doğrumu,eksikse bunlar neler,bu arada fitness a başlayalı daha bir hafta oldu ve haftada 4 gün gidiyorum.Ayrıca bu kardiyo yanında ağırlıkta çalışmalı mıyım?

Aynı konuyu beslenme bölümünde de açmıştım bir arkadaşımız son derece kötü bir diyet olduğunu söyledi özellikle sabah öğlen protein eksikmiş,daha önce başka bir iki arkadaştan ideal bir diyet olduğu konusunda yorum aldım,açıkçası aklım karıştı biraz,yardımlarınızı bekliyorum.

2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Cok fazla ekmek var

3. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Her öğün 5 dilim ekmek yemiyorum ki,değişim yapıyorum mesela yazıdada belirttim öğlende 2 dilim ekmek yiyorum,geri kalan 3 dilim için 3x2=6 yemek kaşığı pilav yiyorum,yine de çok mu diyorsunuz bu karbonhidrat miktarına?

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Cidden çok karbo miktarı. Heleki tam tahıllının 5 dilimi heralde yarım kilo gelir :D

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    haklısın ancak ha 5 ekmek yemıssın ha 2 dılım + 6 kasık pılav aldıgın karbo mıktarı cok demek ıstedıklerı o sen hıc degısım yapmasan gunde 15 dılım ekmek yıyorsun her bırısı 30 gram desen asasgı yukar sen gunde 170-180 gram karboyu sadece ekmekten alıyorsun . meyve de yeme bence seker var ıcınde hele muz genelde bulk yapanlar kullanıyor hacım donemlerınde ben definisyonda sekerın herturlusune karsı olanlardanım

6. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,bu arada Rajev,senin programına baktım da benimkiyle arasında dağlar kadar fark var :D Öğle yemeğini açmamışın ama orada da yemiyorsan heralde hiç ekmek yemiyorsun.Bende bir an önce kendime yeni bir program yapmam lazım,acaba direk seninkini taklit etsemmi bilemedim :D Yalnız benim kilomla senin kilon arasında da bayağı fark var yani :) Bu diyetisyenin diyetinde zaten aklımda şüpheler vardı,bu yorumlarınızdan sonra çöpe atmaya karar verdim :)

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aramızdaki fark sen çok fazla kalori alıyorsun ben günde 1-2 dilimden fazla tam tahıllı ekmek tüketme taraftarı değilim :)
    Onun yerine bulgur pilavı tercih edebilirsin karbo için. Yavaş sindirilen karbolarla karnını doyur kilo vermek için

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    sabahlari ekmek yerine yulaf ezmesi dene lor peyniri ile.

9. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler öyle deneyeceğim,yarın forumu iyice gezip milletinde yaptıklarına bakarak kendime bir program ayarlamaya çalışacağım,yaptıktan sonra tekrar buraya yazarım.Cevaplarınız için tekrar sağolun arkadaşlar

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

Exsisman kardeşim 15-20 kilo verdiğin diyeti okudumda https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cok-hizli-kilo-verdiyorum-t59710.html?t=59710

Öğlen yemeği dışında pek fark göremedim,birde ekmek miktarı :D Sen acaba sabahları tek dilim mi ekmek yiyordun?Öğle yemeğini değiştirirsem ve meyve-ekmekleri çıkarırsam diyet konusunda çok farkımız kalmayacak gibi.

10. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    günde 2-3 dilim ekmek yiyiyorum. Daha fazla gereksiz bence. Ama suan daha cok protein agriliki besleniyorum. Meyve günde 1-2 taneden den fazla yemiyorum

11. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Hmm bende o zaman öğle yemeği,meyve ve ekmek olayını değiştireyim en iyisi,sabahlarıda yumurta eklemeyi düşünüyorum,herneyse sonuç olarak yarın programımı paylaşırım,sağolasın yardımların için :)

12. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    günde 20 gram karboyu geçmeden isteediğini yiyebileceğin bir program hazırla bence böylece çok iyi kilo verebilirsin

13. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    -yulaf ezmesi
    -salata
    -light süt
    -sebzeli barbunya konserve
    -bol bol su
    -yatmadan 3-4 saat önce yemeği kesmek
    -meyve (bazıları hariç)
    -yumurta
    -ekmek,şeker,hamur,abur cubur ve su-süt hariç her türlü içeceği ağzıma sürmem

ben bunu uygulayınca çok çabuk sonuç alıyorum...

14. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrardan merhabalar :) Yaklaşık 2 saatlik bir araştırmadan sonra 8-10 arkadaşın programlarına bakarak yeni bir diyet programı oluşturdum,eksikse,tavsiyelerinizle birlikte yorumlarınızı bekliyorum :)

Sabah(9:30) 2 tam yumurta,1 domates,1 salatalık,1 dilim tam buğday ekmeği,75 gr lor peyniri

Ara öğün (11.30) 15 adet(fındık,badem,fıstık vs.)-veya 50gr. yulaf ezmesi(daha önce yemediğim için tadını bilmiyorum ancak 2sinide seversem sizce hangisi daha yararlı :) )

Öğle (13.30-14.00) Bir kase çorba(Mercimek,domates,ezogelin)150 gram haşlanmış tavuk veya yağsız tavuk ızgara veya tonbalığı,4-5 kaşık yoğurt, 2 dilim tam buğday ekmeği veya 2-3 kaşık bulgur pilavı

Kardiyo antremanı ( 16.00) 15 dakika bisiklet(hiit kardiyo 1dk 25km/h 1dk 17km/h),30 dakika koşu bandı(hiit kardiyo 1 dk 6 km/h ile yürüyüş,1 dk 10 ile koşu) 10 dakika 19-20km/h hızla bisiklet

Antreman çıkışı(17.15-17.30) 1 yeşil elma veya 15 adet kuruyemiş

Akşam yemeği(19.00) Çorba,150 gram tavuk veya kırmızı et veya taze fasulye yemeği,1 dilim ekmek,3-4 kaşık yoğurt,soğan ve domatesten oluşan salata

Akşam yemeğinden sonra birşey yemeyi düşünmüyorum ancak çok acıkırsam bir miktar lor peyniri yemeyi düşünüyorum sadece.

Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :) Bu arada haftada 4 gün gittiğim antremanı 5 e çıkardım,hedefim 6 yapmak :D

Son düzenleme: 23 Ekim 2012
  15. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Cardio' ile birlikte agirlik idmanlarinada basla, ilerde cok pisman olursun yapmasan eger. Yeni baslayanlar icin 5 gün antreman bence fazla, bikarsin sonra. Baktin ilerlemeye basliyor ilerde 4-5 gün gidersin.

16. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bende düşünüyordum 3 gün cardiyo 2 gün ağırlık şeklinde ama,eğer fazla diyorsan haftada 4 defa giderim 1 ağırlık-3 cardiyo şeklinde, daha da düşmemem gerekiyor sanırım zaten çok aşırı hareketli bir yaşamım yok şu an iş bulamadığım için.Peki beslenme konusunda bir sorun gördünüz mü acaba eksik fazla birşey var mı?

Sayfayı Paylaş