Diyetimle ilgili birkaç soru

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Cnk35 tarafından 19 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 1 senedir diyet yapiyorum.Devamli yapmadim ama 2 3 ay yapip ara verdim.Tabi ara verdigim sureler gene kaloriyi arttirmadim fazla sadece normal beslendim.ve 3.5 ay onceye kadar 1.80 boy 107 kilodan 80 kiloya duşmuştum.1.5 ay ayni kiloda kalip sora tekrar diyete başladım.Diyete başlarken 98 cm bel,100 cm karin,104 cm basen vardi.body yapmadigim icin diger bolgelerimi ölcmedim.Neyse haftada 5 6 gun 45-50 dk cardio mekik,şınav sopa hareketleri vs. yaptim.74 kiloya kadar duştum.Ancak karnimdan bi turlu olcu kaybedemiyorum dogru duzgun.Şimdiki olculerim 94cm bel 98.5cm karin,100.5 cm basen.belimden 4 cm verdigim icin memnunum ama hala orta buyuklukte bi gobegim var.
    Birde not: son olarak 5 ay once 85 kiloyken bodye başlamıştm ancak ogrenciyim ve bodye para verecek durumum cok fazla olmadigi icin biraktim evde kondusyon bisikleti var suan onunda idare ediyorum.Şuan yaklaşık 8 10 aylık bi body parasi biriktiriyorum.iyice yağlarımı ve gobegimi erttikten sonra başlıcam.

2. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sorular neler ?

3. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim okudugum kadariyla bolgesel yag eritmek diye birsey yokmuş.Diyet ve cardiyoyla yag oranini azaltmak gerekiyormus gobek ve baseni filan inceltmek icin ama 10 kilo kadar verdim ama basenden 4,5 cm belden 7,8 cm inceldim ama gobekten en fazla 2 3 cm incelmiştir bu surede.Haftada 5 6 gun 45-50 dk cardio 4 set max mekik, ters mekik ve sopa hareketleri yapiyorum.Benimde merak ettigim gobekteki yaglari eritmek, gobegi inceltmek icin ne yapmam lazm?

4. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Cnk35 okuduğum kadarıyla uzun zamandır diyettesin.Vucudun yağ yakması devamlı olması için bazı ince noktaları kaçırmaman lazım.İlk başta şunu bilmeni isterim.
    Beyin herzaman vucutta yağ depolamak için uğraşır.Neden acil bir enerji gereksiminde kullanmak için..Oyüzden gün boyu depolama yı yapmaması için öğünleri küçük öğünler halinde yapıyoruz.bu 6 veya 8 e kadar çıkabilir..

İkinci önemli nokta ise vucut hertürlü aktiviteye göre yaktığı kalori ayarlar..Yani sen 1 ay boyunca özel bir kardio programı uygularsın.O ay içinde belir bir yağ yakılır.Ondan sonraki ay ise yağ yakımı yavaşlayacak ve duracaktır.Özellikle kardio antremanlarında kalp atımına dikkat etmek gerekiyor.Kalp atımını 120 lerde tutup bu şekilde 30 dk lık bir tempo yürüyüş optimal yağ yakımı için idealdir..Çünkü yüksek kalp atımında vucut daha kolay kullanacağı glikoza başvuruyor.Buda kanda şeker kaybına yol açıyor ve kasta kaybediliyor.
    Antreman sisteminide 1 er ayda bir değiştir.Güç gerektiren ve kondisyon antremanlarını 1 er ay arayla kullan.Başarılar..

Sayfayı Paylaş