Diyetimdeki hatalar...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Odii tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Sırasıyla yediklerimi yazıyorum 3er saat aralıklarla yiyorum tüm öğünleri sabah 8de baslıyo aksam 8de bitiyo

5 yumurta beyazı 2 bardak süt

150gr yulaf ezmesiyle süt, 1 elma, badem ya da ceviz (antreman öncesi)

250gr lor peyniri domates kayısı

250gr haslanmıs tavuk göğsü yogurt

5 yumurta beyazı 2 bardak süt

aksam 8den sonra bişe yemiyorum bazı kaynaklarda yatmadan 1 saat önce süt içilmesi faydalıdır demiş ama emin olamadım

pazar günlerim serbest normal 3 öğün

Hiçbir supplement kullanmıyorum. Proteine agırlık verdim gün icinde pek bişe yapmadıgım icin karbonhitradı cok az alıyorum doğru mu yapıyorum eksiklerim nelerdir?

Sebze yemeği yemiyorum ama arada leblebi falan yerim yerine gecer mi?

Önceki diyetimde 40 günde 13 kilo vermiştim ama o diyetimde protein biraz azdı ordaki karbonhidratları cıkarıp protein koydum önceki diyetimde genelde kilo vermeye yönelikti şimdi de biraz kas kütlesini artırıp biraz da yag yakmaya yönelik bişeler yapmaya çalıstım yanlıslarımı söylerseniz sevinirim.

2. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba odii,
    amacınızı, fizik yapınızı, yaşını, yaşam tarzındaki hareketlilik durumuzu, antreman şiddetinizi yazmadığınız için yorum yapmak çok zor, hatta imkansız.
    benim görebildiğim günlük ortalama 200 gr protein 100 gr kadar karbonhidrat alımı yapıyorsunuz ki bu çok sağlıksız. şiddetli egzersiz yapıyorsanız ağırlığınızın 1,5, 2 katı kadar protein ve 3-4 katı kadar kaliteli karbonhidrat almanız gerekir. bu da 80 kg iseniz yaklaşık 100-150 gr arası protein ve 200-250 gr kadar karbonhidrat eder.
    besinlerinizde hernekadar badem ve ceviz alsanız da vitamin ve mineraller için bolcana sebze de yemeniz gerekiyor.günde 1 ltden fazla süt tüketiyorsunuz ki bu yağlı süt ise sizde şişkinlik ve göbek de yapacaktır. ben beslenme uzmanı değilim ama önerebileceğim günde 2 bardak yağsız süt içmeniz ki zaten öğünlerde süt ürünü olarak yoğurt da yiyorsunuz. ayrıca sadece tavuk eti yerine zaman zaman balık ve kırmızı et de tüketmelisiniz.bolcana da günde 2 lt kadar su tüketmenizi tavsiye ederim.

3. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    antreman programımı burda flexor hocamın yeni baslayanlar icin yazdığı bir program bu 3. ayım https://www.bodyforumtr.com/vbforum...nlar-icin-1-2-program-yapilis-sekli-8672.html burdan bakabilirsiniz haftada 2 gün kardio karın calısıyorum yasım 24 boy 186 kilom da 80 civarı cok hareketli degilim 2 bardak sütü 1 bardak süte düsürsem tavukla peyniri 200gr yapsam

10 yumurta beyazı 3 bardak süt= 50
    200gr tavuk 200gr peynir=80

130 gr protein yeterli mi karbonhidrat tavsiyeleriniz nelerdir? bu arada süt light günde 2.5lt su içiyorum

4. yenibasici

yenibasici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanlarını yazarsan yardımcı olabilirin örnek : antreman oncesi ve sonrası olaraktan

5. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    yazmıstım zaten antreman öncesi yulaf ezmesi süt elma sonraki öğünde antreman sonrası oluyo

Sayfayı Paylaş