Diyetim, Spor Programım ve Lcarnitine..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Tormentorius tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Iyı gunler arkadaşlar, yaklaşık 1 haftadır bu guzel forumdaki bircok konuyu ve başlığı okudum ve kendi programım hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum. Buna benzer konular belki daha önce açılmış olabilir, fakat onlara vereceğiniz cevapları etkilememesi açısından kendi programımla ilgili bir başlık açmaya karar verdim.

Oncelikle Yaşım 19 , boyum 1.82 ve kilom 85.2
    son 4 ayı düzenli olmak üzere 7 aydır spor salonuna gidiyorum. Ve ailemden uzakta yaşadığım için daha önceleri midemi pizza, burger gibi şeylerle dolduruyordum. Fakat son 2 aydır Spor salonumdaki antrenorumun verdiği diyet listesini uyguluyorum. şöyle ki;

sabah :
    2 adet yumurta
    light süt ile 1 kase yağsız, bol proteinli mısır gevreği

öglen :
    200 gr. haşlanmış tavuk (haftada bir yada 2 gün kırmızı et)
    200 gr. makarna
    200 gr. yoğurt
    1 meyve

akşamüstü:
    200 gr. haşlanmış tavuk
    200 gr. makarna
    2 salatalık

akşam:
    200 gr. ızgara tavuk
    200 gr. karışık salata
    1 tane meyve ( tercihen elma yiyorum )

( bu diyet ile 2 ayda 2 kilo aldım ve kas kütlemdeki artışı hissettim diyebilirim)
    Antrenörüm, bu diyetin kas yapımına yardımcı olacağını söyledi, ayrıca hiç yağ almadığım için yağları eritmemde de faydası olacağını söyledi. Fakat vucudum biraz yağlı olduğu için ( açıkçası bunu çok kafama takıyorum ve biraz aceleci davranmış olabilirim ) Carnitech kullanmaya karar verdim ve bir haftadır kullanıyorum. Tabii ki carnitech kullanmaya başladıktan sonra antremanımı biraz değiştirdim.
    Antremanım:
    (Her gün)
    15 dakika bisiklet ( 4. seviye yada vites.. )
    15 dakika bant üzerinde yürüyüş ( 6. seviye )
    3x 100 twist
    3x 100 yanlara eğilme
    3x 30 mekik

Ve bunun üzerine birer gün aralıklarla ağırlık antremanları yapıyorum.

Carnitine kullanmadan once kardiyo zamanını daha az tutuyordum, şuan bu seviyeye getirdim. Fakat Yağ yakımında hala çok başarılı olduğumu düşünmüyorum. Yapmam gerekenleri, ve yapıyor olduğum yanlışlar varsa paylaşabilir misiniz?
    Ve bir sorum daha var, carnitine'in yanında superpump ( başka marka da olabilir fakat antrenörümün önerdiği bu ) kullanmam kas gelişmemde bana yardımcı olur mu, yoksa carnitine ile kullanabileceğim daha iyi bir supplement var mi? Yada aminoasit ve protein tozu için beklemeli miyim?
    Deneyimlerinize ve bilgilerinize dayanarak bana vereceğiniz öneriler benim için gerçekten çok önemli, şimdiden çok teşekkür ediyorum.

(not: umarım çok uzatıp sizi sıkmamışımdır ve konuyu yanlış yere açmamışımdır :( )

Son düzenleme: 4 Eylül 2009
  2. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım forumu çok iyi araştıramamışsın

bence önce kilo verip kas yapsan daha iyi olur...ikisi aynı anda çok zor..yağlarını atmadığın için kasların belli olmayabilir çok..

mısır gevreğinin kan şekeri üzerindeki etkisi yüksek olur.tavsiye edilmez..yulafa geç arkadaşım

elmayı spordan 1 saat önce ye...

hiç yağ almaman sakat iş...vücut almadığın yağı karbo ve proteinleri dönüştürerek alır..diyetleri incelersen sağlıklı bir diyette enerjinin %25 i yağdan gelmeli der...ben %10 u geçmiyorum yinede

spor hocam dediğin kişinin eğitimi lisansı vs. hakkında bilgin varmı ?

kardio ile ağırlığın saatleri de önemli...önce kardio yapman sakıncalı olabilir.

ayrı günler daha iyi olabilir diyor bazı arkadaşlar.

karnitinden kaç tane alıyon 1 mg yeter.bununla birlikte kafein al..şekersiz nescafe iş görür..

yeşilçayı 5 fincan tüket günde.

elma sirkesi de dene suyla incelt iç

günlük protein /karbo alımın gr olarak belli değil gibi ancak diyetine bakarsak kas gelişmez bunla

karnitinden daha iyisini ararsan sıvı karnitin olabilir...daha iyisi lipo6 , animal cuts,hydrocutolabilir..

termojenik yağ yakıcı diye bakınman lazım.pahallıdırlar ama

giren enerji çıkan enerjiden küçük olmalı bu dengeyi de kurman lazım...bana sorarsan doğrudan yağ yakımına yönel...kas geliştirme çirkin durur...

mevcut kas kütlesini koruyarak yağ seviyeni indirmeye çalış önce ..sonra yağlanmayı çok az seviyede tutarak kaslanırsın...pişman olmazsın

Son düzenleme: 4 Eylül 2009
  3. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim..
    karnitin olarak universal nutrition un likit carnitech ini kullanıyorum, yanlış yazmışım sanırım. Ve kardiodan önce 2 çorba kaşığı alıyorum.
    Kardiyoyu biraz daha artırmalıyım anladığım kadarıyla ve ayrı günlerde ağırlık çalışmalıyım.. bunu deniycem.

Peki aminoasit almam yararlı olur mu? sonuçta spor yaparken bir kas kütlesi de kaybedicem anladığım kadarıyla.. onu en aza indirmekte faydasi olmaz mi?

4. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    gün içinde toplamda 100 gram kadar protein alırsan yağ yakarken kaslarını korumuş olursun..dinlemeyi de unutma sürrantreman denen şeyden olma...ustalar daha iyi bilir ama 3-2 gün ağırlık ardından 10 dk hafif bi koşu 1 gün dinlen 3 gün koşu iyi olur gibi..

aslına araştırdığıma göre en iyi kardiyo süresi 30-45dk

birde nabız olayı var..salondaki aletlerde var ama dışarda yapınca nabız ölçer almak lazım :(

220-yaş

bu çıkan rakamın %75i kadar abansan üst sınırı yakalamış oluyon

5. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım super_hornet teşekkür ederim.
    Cardio'nun ve carnitine'in etkilerini görmeye başladım sanırım, fakat çok süt içmemden kaynaklanıyor olsa gerek midemde çok fazla gaz var ve şiş gösteriyor 3 gündür, o yüzden tam bir şey söyleyemiyorum karın bölgemle ilgili. Sizce Carnitine den kaynaklı bir problem olabilir mi bu? (çok ta kafama takmıyorum açıkçası, fakat ilk defa böyle bir ürün kullandığım için ister istemez şüpheleniyorum)

400 gram tavukta 80 gr protein oldugunu okumuştum forumda yanlış hatırlamıyorsam, benim aldığım protein buna nazaran çok daha fazla, yani kas kütlemi koruduğumu düşünüyorum.
    Fakat nabzım koşu bandı ve bisikletlerde 120- 150 arası oluyor.. 220-yaş dedigine göre benim nabzım 200 civarı mı olmali en iyi peformans için ? ( Fazla zorlayıcı seviyelerde kullanmıyorum bu aletleri, o yüzden nabzım az olabilir )

Böyle konularla yeni ilgilenmeye başladım arkadaşlar, o yüzden sorularım sizler için çok gereksiz gelebilir, fakat benim için gerçekten önemli, anlayışınız için teşekkür ederim.

6. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sabahtan akşam 20 -21 e kadar öğünlere bölecen bu 100 gr proteini öyle alacan ..mesela her öğünde 30 gr hayvansal protein..

200 ün %75i kadar asılacaksın 200 değil

sütü kakao ile iç..iyi gelir

Sayfayı Paylaş